Apie mus :

Naujienos

 

Klaipėdoje specialistai iš Oksfordo dalinsis technologijų perdavimo žiniomis

2012-03-08

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP) baigia įgyvendinti tarptautinį projektą VALOR, kuriuo siekiama padėti moksliniais tyrimais paremtoms technologijoms rasti kelią į rinką. Kovo 12 - 13 dienomis vyksiančioje baigiamojoje konferencijoje Klaipėdoje patirtimi dalinsis technologijų perdavimo specialistai iš Oksfordo. Oksfordo universiteto technologijų perdavimo centras "ISIS innovation" valdo 360 patentų, 460 licenzijos sutarčių bei 70 spin - out įmonių.

 "Oksfordo universiteto atstovų pavyzdys turėtų būti sektinas. Tai įrodymas, kaip bendradarbiauja mokslo įstaigos ir verslo sektorius, kaip efektyviai komercializuojami moksliniai tyrimai. Vakarų Europos valstybėse mokslo įstaigos, universitetai - ekonominės plėtros varikliai, panašius modelius būtina diegti ir mūsų šalyje" , - sakė KMTP direktorė Roma Stubrienė.

 Susitikimas su Oksfordo specialistais - viena iš baigiamosios projekto VALOR konferencijos dalių. Šie mokymai skirti integruotų studijų, mokslo ir verslo slėnių projektų įgyvendintojams, Lietuvos universitetų atstovams. Konferencijos organizatoriai tikisi, kad tai prisidės prie sėkmingos slėnių plėtros, paskatins steigtis naujoms įmonėms, kurios gali būti kuriamos intelektualios nuosavybės pagrindu, padės pasiekti naujus kokybės standartus Lietuvos mokslo praktikoje. Pasak KMTP atstovų, būtina ieškoti būdų, kaip plėtoti aukštąsias technologijas ir skatinti verslo investicijas į mokslinius tyrimus. Tai paskatintų žinių ekonomikos vystymąsi mūsų šalyje.

 "Projekto VALOR tikslas - išlaisvinti universitetų ir viešojo sektoriaus mokslinio tyrimo institucijų inovacinį potencialą Pietų Baltijos regione. Inovacijos ir technologijų vystymasis globaliame pasaulyje tampa privalumu konkurencinėje kovoje. Universitetų ir mokslinių tyrimų įstaigų indėlis vystant inovacijas, gerinant ES ekonomiką, tampa esminiu visų regionų ir atskirų šalių rūpesčiu. Daugelis regionų ir valstybių, kurdamos modelius, remiančius mokslines inovacijas ir jų perdavimą rinkai, susiduria su dideliais sunkumais" , - patikino KMTP atstovai.

Valorizaciją galima apibrėžti kaip iniciatyvą ir veiklą, kurios imamasi siekiant padidinti tyrimų rezultatų vertę, pagilinti mokslo žinias. Projektui vadovauja Meklenburgo - Vorpommerno Patentų ir Valorizacijos agentūra (Vokietija). Projekte dalyvauja 8 konsorciumo nariai iš keturių Pietų Baltijos šalių. Projektas finansuojamas Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos.

 Daugiau informacijos:

 KMTP Komunikacijų vadovas

 Andrius Sutnikas,

 Tel.: +370 46 310463, Faks.: +370 46 310462

 Mob. tel.: +370 686 37681

 El. p.: projects@kmtp.lt

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP


Kaskart mane maloniai nustebina Parko žmonių iniciatyvumas, veržlumas, neleidžiantis sustoti, priverčiantis permąstyti sprendimus, taip reikalingas verslui. Tai yra svarbūs ir dideli darbai, visų pirma, žmonių sąmonės srityje. Sakyčiau, KMTP dėka, verslas po truputį tampa geru. Linkiu ir toliau ne mažiau sėkmingai dirbti.

Advokatų kontoros "Žlioba & Žlioba" advokatas

Arūnas Žlioba

Galiu drąsiai sakyti, kad KMTP - ta institucija, kurioje idėjos brandinamos ne tam, kad jos liktų popieriuje ar giliai stalčiuje. Jos efektyviai realizuojamos, visada žvelgiama į ateitį, idėjoms numatomas tolimesnis kelias. Tai solidžios ir atsakingos institucijos bruožas. Kaip klaipėdietis, neabejingas dabarčiai ir, tuo labiau, ateičiai, linkiu, kad KMTP kaip buvo, taip ir būtų, vienas aktyviausių, dinamiškiausių ir kūrybiškiausių ekonomikos variklių ne tik Lietuvoje, bet ir platesnėse erdvėse.

Klaipėdos miesto meras

Vytautas Grubliauskas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?