Apie mus :

Naujienos

 

Klaipėdos LNG Forumas

2010-09-15

Pranešimas spaudai_______________________________________________2010 m. rugsėjo 15 d.

Rugsėjo 16 d. Klaipėdos mokslo ir technologijų parke (KMTP) vyks forumas, skirtas suskystintų dujų terminalo statybų Klaipėdoje galimybėms aptarti. Nors Lietuvos Respublikos Vyriausybė yra nusprendusi apie būtinybę uostamiestyje statyti suskystintų dujų terminalą, šia tema plačiai dar nebuvo diskutuota. Forume dalyvaus Lietuvos ir užsienio mokslininkai, verslo atstovai bei Norvegijos ekspertų organizacija „Det Norske Veritas" (DNV), turinti patirtį vertinant analogiškų terminalų statybas, technologinius sprendimus, jų poveikį aplinkai bei ekonominę naudą.

„DNV lyderiauja pasaulyje valdant rizikas, susijusias su įvairaus masto projektais daugelyje šalių, turi daugiametę patirti ir analizuojant suskystintų dujų terminalų bei kitų svarbių objetų įgyvendinimo perspektyvas. Su šia norvegų organizacija KMTP užmezgė glaudų bendradarbiavimą, todėl tikimės, kad nepriklausomi jų ekspertai pasidalins patirtimi, kaip geriausiai išnaudoti galimybes statant šį Lietuvai ekonomiškai svarbų objektą. - apie forumo dalyvius pasakojo KMTP direktorė Roma Stubrienė.

Forume DNV specialistai, užsienio ekspertai pasidalins patirtimi apie pasaulinę praktiką kuriant tokius terminalus, bus apžvelgiami konkretūs projektai - pavyzdžiui, suskystintų dujų terminalai Norvegijoje, Lenkijoje. Klaipėdos mokslininkai diskutuos, kokie gali iškilti sunkumai kuriant terminalą Klaipėdoje, kokios turėtu būti sudarytos sąlygos laivybai, kokią tai turės įtaką šalies pramonės sektoriams.

Forumas turėtų būti ypač aktualus ir dėl diskusijų apie galimybę į šį projektą įtraukti jūrinio sektoriaus įmones, veikiančias Klaipėdoje. Tai neabejotinai paskatintų jūrinio sektoriaus plėtrą.

„Jūrinių įmonių dalyvavimas dujų terminalo statyboje, jo aptarnavime ženkliai pagerintų ne tik Klaipėdos ekonomiką, bet ir sukurtų precedentą tokioje srityje veikti lietuviško kapitalo įmonėms bei darbuotojams. Iki šiol panašaus masto objektų statybose bei logistiniuose darbuose mūsų įmonės nėra dalyvavusios, tad įgyta patirtis leistų dalyvauti naujų rinkų paieškoje bei ateityje, parengus kvalifikuotus specialistus, konkuruoti su užsienio kompanijomis" , - teigė R. Stubrienė.

DNV - tai nepriklausoma organizacija, padedanti įvertinti ir valdyti rizikas įvairiose veiklos srityse - energetikos, IT, laivybos ir kt. Nors centrinė DNV būstinė įkurta Osle, Norvegijoje, organizacija dirba tarptautiniu mastu nuo 1867 m. Įsteigta vidutiniškai 300 biurų 100 skirtingų šalių. Tarptautiniame DNV padalinių tinkle dirba apie 9000 darbuotojų.

Forumas vyks Klaipėdos mokslo ir technologijų parko konferencijų salėje (H. Manto 84, Klaipėda)
Renginio pradžia - 10 val.

Daugiau informacijos:
Andrius Sutnikas
mob. tel. nr. 8 686 37681
el. paštas: projects@kmtp.lt, andrius@manager.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Mūsų, roboto konstruktorių, draugystė su KMTP prasidėjo prieš kelerius metus. Keisčiausia, kad ne aš juos suradau, o jie mane. Kartu surengėme sumo robotų varžybas, kurios sulaukė visų susidomėjimo - prie mūsų ėjo žmonės ir klausė, kaip iš „lygios vietos" atsirado tiek daug robotų konstruktorių Klaipėdoje? Parkas mums suteikė galimybę į dienos šviesą ištraukti mūsų inžinerinius sprendimus, jais susidomi vis daugiau jaunimo. Dabar mes, parko padedami, esame žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Robotų konstruktorius

Vitalijus Rodnovas

Nestovime vietoje ir džiaugiamės, kad mūsų darbas yra vertinamas, nebereikia niekam įrodinėti, kad šiuolaikinėje globalioje erdvėje gali išlikti tik tie, kurie drąsiai realizuoja inovatyvias idėjas, jas pritaiko versle. Mums svarbu, kad mūsų parko bendruomenė stiprėtų ir visi tolygiai augtume, mūsų veiklos geografija plėstųsi, o įmonės būtų patenkintos tuo, ką mes galime suteikti... Visiems, kurie su mumis kartu buvo dešimt metų, noriu padėkoti prancūzų filosofo Blezo Paskalio žodžiais „Praeitis ir dabartis - mūsų priemonės, o ateitis - visų mūsų tikslas..."

KMTP direktorė

Roma Stubrienė

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?