Apie mus :

Naujienos

 

Klaipėdos miesto stogai jau išnaudojami saulės energijos gamybai

2012-09-12

Klaipėdoje ant pramoninio objekto stogo sumontuota saulės energijos jėgainė. Per metus ji pagamins tiek elektros energijos, kiek reikia trijų standartinių gyvenamųjų namų poreikiams. Pasak alternatyvios energetikos specialistų, diegti šias pažangias technologijas nėra sudėtinga, tačiau tam trukdo biurokratinės kliūtys.

"Saulės spinduliavimo energija - atsinaujinantis energijos šaltinis, kurio resursai neriboti ir tai nieko nekainuoja. Saulės elektrinės surenka šią energiją ir paverčia ją elektros energija. Namo stogą paversti nedidele elektrine ilgai netrunka. Sumontuoti jėgainę ant stogo Klaipėdoje mums prireikė vos poros dienų. Kur kas daugiau užtruko administraciniai ir biurokratiniai derinimai. Dėl to sugaišome daugiau kaip pusę metų. Pavyzdžiui, Anglijoje ši procedūra trunka vos dieną, dvi, todėl nenuostabu, kad užsienyje šis alternatyvios energijos panaudojimo būdas yra gerokai toliau pažengęs negu mūsų šalyje", - pasakojo saulės jėgainę ant stogo Klaipėdoje įrengusios bendrovės "Dymanic Solar" vadovas Rolandas Juraška. UAB "Dynamic Solar" - Didžiojoje Britanijoje veiklą padėjusi įmonė, kuri sėkmingai projektus vysto ne tik Danijoje, Vokietijoje, bet ir Lietuvoje.

Šis novatoriškas projektas bus pristatytas Klaipėdos mokslo ir technologijų parke (KMTP). Parko vadovė džiaugėsi, kad nors ir mažais žingsniais, alternatyvi energetika Lietuvoje skinasi kelią.

"Saulės energijos potencialas miestuose yra didžiulis. Tai viena pirmaujančių ir perspektyviausių energijos gavybos sričių. Klaipėdos mieste yra didžiulės galimybės išnaudoti stogus alternatyviai energijai gaminti, tačiau reikalingas visuomenės, savivaldos susitelkimas, kad šios technologijos būtų išnaudojamos efektyviau. Tikimės, kad šis pavyzdys paskatins daugiau bendrovių labiau išnaudoti alternatyvius energijos gavybos būdus" , - iniciatyva džiaugėsi KMTP direktorė Roma Stubrienė.

Ant stogo Klaipėdoje įrengta 28 kw galios jėgainė. Per metus ji turėtų pagaminti apie 28 000 kw energijos. Tiek pakanka metus patenkinti trijų gyvenamųjų namų energijos poreikius. Pasak bendrovės atstovų, pastaruoju metu stebima, kad atsiranda vis daugiau žmonių, norinčių savo stogus paversti mini elektrinėmis.

"Siūlomas produktas išskirtinis, jėgainėje buvo panaudota inovatyvi, šešių diodų saulės energijos technologija. Ji yra efektyvi ir nesant tiesioginiams saulės spinduliams, apniukus. Džiaugiamės, kad vis daugiau lietuvių susidomi alternatyviais būdais energijai gaminti, nes tai ne tik būdas gaminti švarią energiją, bet ir gera investicija. Ši technologija nesudėtinga, ją galima pritaikyti bet kuriam stogui - taip jis greit gali tapti mini elektrine", - pasakojo Rolandas Paulauskas, UAB "Dynamic Solar" plėtros vadovas.

Su šiuo inovatyviu projektu bus galima susipažinti 2012 rugsėjo 14 dieną (penktadienį), Klaipėdos mokslo technologijų parke. Pristatyme dalyvaus UAB "Dynamic Solar" direktorius Rolandas Juraška, įmonės plėtros vadovas Rolandas Paulauskas, bendrovės, ant kurios pastato stogo sumontuota saulės jėgainė, UAB "Ribenos prekyba" direktorius Rinaldas Bendikas., mokslininkas, A. Paulauskas ir kt.

Laikas: 2012 rugsėjo 14 dieną (penktadienį), 11 val.

Vieta: Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (H. Manto 84, Klaipėda), konferencijų salė (1aukštas, 101 kab.)

Registraciją į renginį el. paštu: info@kmtp.lt

Daugiau informacijos:

UAB "Dynamic Solar" plėtros vadovas

Rolandas Paulauskas

Mob.tel. 869853444

 

 

 

 

 

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Įgyvendindami pasyvių, energijos beveik nenaudojančių ir aplinkai draugiškų namų statybų projektus, sulaukiame svaraus KMTP palaikymo ir pagalbos. Pasyvūs namai - ateities namai, jiems pastatyti naudojame inovatyvius sprendimus, parkas kartu su būriu specialistų mums padeda inovacijas viešinti ir apie tai informuoti visuomenę.

Klasterio „Ecovizija“ projektų vadovas

Gediminas Butkus

Su KMTP vykdėme ne vieną sėkmingą bendrą projektą. Tai ne tik patikimas partneris, bet ir institucija, prisidedanti kuriant naujas darbo vietas. Lietuvai šiuo metu tai itin aktualus klausimas, todėl parkas, padėdamas įsilieti į darbo rinką jaunimui, prisideda prie šalies ekonomikos stiprinimo. Linkiu, kad parko bendradarbiavimas su verslu būtų dar glaudesnis.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rinkodaros ir administracijos direktorius

Artūras Drungilas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?