Apie mus :

Naujienos

 

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas kartu su Klaipėdos pasyvių namų klasteriu "Ecovizija" kviečia dalyvauti seminare:"Energetiškai efektyvūs namai: nuo teorijos iki praktikos"

2012-03-07

Atsižvelgiant į vis didėjantį susidomėjimą pasyviųjų namų statyba, 2012 m. kovo 14 d. 14 val. Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas kartu su Klaipėdos pasyviųjų namų klasteriu "Ecovizija" kviečia dalyvauti seminare "Energetiškai efektyvūs namai: nuo teorijos iki praktikos".

Nuo 2018 m. Europos Sąjungoje pagal jau patvirtintas direktyvas bus leidžiama statyti tik pasyviuosius, arba energijos beveik nevartojančius namus, kurie gali būti šildomi naudojant bet kokį energijos šaltinį: geoterminę energiją, elektrą, dujas, malkas ar medžio granules.

Todėl jau po kelerių metų daugelio Lietuvos namų projektuotojų, statybininkų ir statybinių medžiagų gamintojų kvalifikacija neatitiks keliamų reikalavimų, o tokiems namams projektuoti ir atitinkamoms medžiagoms gaminti bus reikalingas tarptautinio lygio sertifikatas.

Dar stipresni pokyčiai numatomi pačioje nekilnojamojo turto rinkoje: prognozuojama, jog visų namų, pastatytų pagal mums įprastas senesnes technologijas, kaina smarkiai kris. Savo vertę išlaikys tik tie pastatai, kurie atitiks pasyvaus namo standartus.

Renginio tikslas - detaliai aptarti pasyvių namų plėtros perspektyvas Lietuvoje atsižvelgiant į esamą įstatyminę bazę, technologijas ir energijos resursų panaudojimo galimybes. Pranešimus skaitys Vakarų Lietuvos pasyvių namų statybos lyderiai, diskusijose dalyvaus verslo įmonių vadovai ir Klaipėdos universiteto mokslininkai.

Išsamiai bus pristatoma informacija apie A++ pasyviuosius namus: nuo jų projektavimo, statybinių medžiagų parinkimo iki setifikavimo ir diagnostikos. A++ - tai aukščiausios klasės namai, kurių šiluminės energijos poreikis yra mažesnis nei 15 kWh/m² per metus, o šilumos kaštai naujos statybos namui sudaro 2-6 Lt/m², t.y. sutaupoma apie 80 proc. energijos šildymui.

Į seminarą kviečiami visi besidomintys pasyvių namų statyba, procedūromis, ypatumais - tiek individualių namų savininkai, tiek ir statybos bendrovės bei nekilnojamojo turto vystytojai.

Renginys vyks Klaipėdos mokslo ir technologijų parke (H. Manto g. 84).

Renginys yra nemokamas.

Prašome registruotis į renginį el. paštu paulius@kmtp.lt

arba telefonais +370 46 390856/ +370 652 32102

Registruotis galite iki kovo 13 d.

Vietų skaičius ribotas.

Kvietimą ir programą rasite čia...

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Įgyvendindami pasyvių, energijos beveik nenaudojančių ir aplinkai draugiškų namų statybų projektus, sulaukiame svaraus KMTP palaikymo ir pagalbos. Pasyvūs namai - ateities namai, jiems pastatyti naudojame inovatyvius sprendimus, parkas kartu su būriu specialistų mums padeda inovacijas viešinti ir apie tai informuoti visuomenę.

Klasterio „Ecovizija“ projektų vadovas

Gediminas Butkus

Su KMTP aktyviai bendradarbiaujame ne vienus metus. Kartu su parku ir geoterminės šilumos jėgaine AB „Geoterma" atliekame tyrimus dėl Vakarų Lietuvoje glūdinčių geoterminio vandens išteklių panaudojimo balneologijai, gydymo tikslams, SPA procedūroms. Tikimės, kad šie bendri tyrimai paskatins efektyviau išnaudoti geoterminius išteklius mūsų krašte ir padės vystyti sveikatos turizmą.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas

Artūras Razbadauskas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?