Apie mus :

Naujienos

 

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkui – 10 metų!

2012-10-03

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP) kryptingai ir nuosekliai dirbant tapo Vakarų Lietuvos regiono mokslo ir verslo bendradarbiavimo lopšiu: tarpininku, kuris atveria naujas galimybes įmonėms diegti inovacijas, naujausias technologijas, rasti verslo partnerių, dalintis patirtimi, užmegzti naudingus bendradarbiavimo ryšius tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Viena iš strateginių veiklos sričių - regiono mokslo ir pramonės potencialo populiarinamas, verslumo skatinimas, mokslo pasiūlos ir verslo poreikių tyrimai.

KMTP pasitinka dešimtuosius metus nuo įstaigos įkūrimo, po to sekė pastato rekonstrukcijos, pritaikymo naujai veiklai darbai. Tad aktyviausios veiklos metų skaičius būtų kiek mažesnis.

KMTP pavyko suburti parko veikla besidominčių ir aktyviai norinčių joje dalyvauti bendruomenę. Taip kuriama inovacijų kultūra ir bendradarbiavimo tradicijos. Nuo veiklos pradžios parkas surengė daugiau kaip 200 seminarų ir konferencijų, renginiuose apsilankė per 7 tūkst. dalyvių, atlikta 11 tyrimų, išleisti 7 informaciniai leidiniai.

Iki 2010-ųjų KMTP labiausiai plėtėsi įmonės, kurios užsiima naujų produktų ar paslaugų kūrimu, vykdo inovacinius projektus. Tai - technologinės ir žiniomis grįsto verslo įmonės, besinaudojančios technologijų parko paslaugomis, mokslo ir verslo sinergija, didina savo pranašumą konkurencinėje erdvėje.

Nuo įsikūrimo KMTP įvykdė apie 30 projektų. Jų geografija apima 32 valstybes. Įvertinant platų nacionalinės ir tarptautinės partnerystės tinklą, parkas sėkmingai įgyvendino net 10 projektų kaip vadovaujantis partneris.

Parkas suteikė administracinę ir finansinę pagalbą habilituotam technologijų mokslo daktarui Sigitui Kudarauskui, kuris tapo pirmuoju Klaipėdos mokslininku, užregistravusiu patentą savo išradimui JAV bei tęsia bendradarbiavimą pateikus paraišką Europos patentui. Rengiamos technologinės galimybių studijos bei verslo planai dar dviejų išradimų komercializavimui.

Organizacija finansavo mokslinius tyrimus, skirtus balneologinėms geoterminio vandens savybėms įvertinti. Šie mokslininkų tyrimai - tai tik pradinis žingsnis, todėl siekiant plačiau išnaudoti geoterminius resursus numatoma tęsti bendradarbiavimą ir įkurti Geoterminių tyrimų centrą. Minėtame centre bus telkiami žmogiškieji ir finansiniai resursai, būtini efektyviam geoterminių išteklių panaudojimui: sveikatos turizmo, energetikos, medicinos pramonės srityse.

Be dėmesio napalieka ir Klaipėdos robotų kūrėjai, kurie jau žinomi visame pasaulyje. Taip siekiama sudominti moksleivius ir studentus užsiimti technine kūryba. KMTP jau kelerius metus organizuoja vadinamuosius robotų mūšius, Baltijos šalių ir Europos robotų sumo čempionatus.

Kas antrus metus KMTP vyksta „Mokslo mugė". Tai tradicinis renginys, kurio tikslas - sutelkti perspektyvias įmonės ir specialistus, padėti jiems plėtoti verslą diegiant inovacines idėjas ir technologijas. Naujai besiformuojanti tradicija - tarptautinė „EastLink" konferencija.

KMTP pirmasis iš Lietuvos parkų tapo Pasaulinės mokslo ir technologijų parkų asociacijos (IASP) nariu, taip pat WAINOWA (mokslo ir technologijų parkų bei verslo inkubatorių asociacija) nariu bei "Baltijos slėnis", vienijančiai mokslo, studijų ir verslo institucijas, vienu iš steigėjų.

Ateitis Lietuvos mokslo ir technologijų parkams bus kupina iššūkių, nes įgyvendinama integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų - slėnių kūrimo ir plėtros koncepcija, patvirtinta Lietuvos inovacijų strategija 2010-2020 metams.

Šiems iššūkiams Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas jau subrandino puikiai dirbančią aukštos kvalifikacijos specialistų komandą, sukūrė aukštų veiklos ir rezultatų kokybės standartų siekiančios institucijos įvaizdį ne tik šalyje, bet ir visame Baltijos jūros šalių regione.

 

 

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Nestovime vietoje ir džiaugiamės, kad mūsų darbas yra vertinamas, nebereikia niekam įrodinėti, kad šiuolaikinėje globalioje erdvėje gali išlikti tik tie, kurie drąsiai realizuoja inovatyvias idėjas, jas pritaiko versle. Mums svarbu, kad mūsų parko bendruomenė stiprėtų ir visi tolygiai augtume, mūsų veiklos geografija plėstųsi, o įmonės būtų patenkintos tuo, ką mes galime suteikti... Visiems, kurie su mumis kartu buvo dešimt metų, noriu padėkoti prancūzų filosofo Blezo Paskalio žodžiais „Praeitis ir dabartis - mūsų priemonės, o ateitis - visų mūsų tikslas..."

KMTP direktorė

Roma Stubrienė

Su KMTP aktyviai bendradarbiaujame ne vienus metus. Kartu su parku ir geoterminės šilumos jėgaine AB „Geoterma" atliekame tyrimus dėl Vakarų Lietuvoje glūdinčių geoterminio vandens išteklių panaudojimo balneologijai, gydymo tikslams, SPA procedūroms. Tikimės, kad šie bendri tyrimai paskatins efektyviau išnaudoti geoterminius išteklius mūsų krašte ir padės vystyti sveikatos turizmą.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas

Artūras Razbadauskas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?