Apie mus :

Naujienos

 

Klaipėdos robotų konstruktoriams - japonų pripažinimas

2012-01-09

Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) ir Baltijos robotų sumo asociacijos organizuojamas „Baltic Robot sumo" varžybas japonai rengiasi pripažinti kaip oficialų kvalifikacinį turnyrą, kuris atveria kelius patekti į robotų konstruktorių varžybas Japonijoje. Sertifikatas suteiks galimybę Tekančios saulės šalyje jėgas išbandyti trijų pirmųjų vietų laimėtojams.

„Apsilankyti Japonijoje ir sudalyvauti robotų kovose svajoja visi konstruktoriai - mums tai lyg Olimpas. Japonijoje yra senos ir gilios robotų kūrimo tradicijos, todėl naudinga vien pamatyti, kaip ten kuriami robotai, kaip vyksta robotų kovos. Japonijoje robotų kovose teko dalyvauti jau du kartus, džiugu, kad paskutinį kartą dalyvavome keturi lietuviai. Nors robotų kovose prizinių vietų neiškovojome, tačiau patirtis buvo didžiulė" , - pasakojo robotų konstruktorius Vitalijus Rodnovas. Jis pirmas lietuvis prieš porą metų dalyvavęs robotų kovose Japonijoje. Vitalijaus sukurtas robotas „Parazitas" savo kategorijoje pernai laimėjo pirmą vietą pasaulio robotų čempionate San Franciske (JAV).

Gruodį vykusiose 23 - osiose „All - Japan Robot - sumo Tournament" varžybose dalyvavo keturi klaipėdiečiai - Vitalijus Rodnovas, Galina Rodnova, Audrius Knolis ir Martynas Lukas. Į Japoniją klaipėdiečiai vežėsi daug laurų robotų kovose užsienyje nuskynusį robotą „Parazitas" ir du naujus robotus „Melody" ir „Psichas". Deja, fortūna lietuviams nebuvo labai palanki - po daug vilčių teikusios kovos, vienas robotas buvo diskvalifikuotas, kitas taip pat nebegalėjo dalyvauti varžybose dėl per kovą sugadintos detalės. Tačiau robotų konstruktoriai neslepia, kad jau kuria planus, kokie robotai galėtų susikauti kitose kovose Japonijoje. Artimiausios klaipėdiečių varžybos - pavasarį Rygoje (Latvija) vyksiančios varžybos.

 „Tai, kad japonai pripažįsta mūsų rengiamas robotų kovas - neeilinis Klaipėdos robotų konstruktorių įvertinimas. Neabejojame, kad rengiamos „Baltic Robot sumo" varžybos sulauks dar didesnio dalyvių susidomėjimo, mat trys pagrindiniai prizininkai gaus progą vykti į Japoniją. Tai bus didelis postūmis jaunimui realizuoti savo idėjas ir kurti vis modernesnius robotus. Pastebime, kad robotų konstruktorių Klaipėdoje sparčiai gausėja, jiems atsiveria vis platesnės karjeros galimybės " , - sakė KMTP direktorė Roma Stubrienė.

Dėl kokių priežasčių Japonijoje buvo diskvalifikuotas lietuvių robotas, kodėl du klaipėdiečių robotai Japonijoje buvo priversti kovoti vienas prieš kitą, kodėl bus išardytas garsusis robotas „Parazitas", sužinosite susitikime su robotų konstruktoriais. Susitikimas vyks sausio 9 d. (pirmadienį) , 13 val. Klaipėdos mokslo ir technologijų parke, H. Manto 84, Klaipėda.

 PASTABA: televizijoms, portalams galėsime pateikti robotų kovų Japonijoje filmuotą medžiagą.

 Trumpai apie Sumo Robotų kovas: 

Standartinės sumo robotų kategorijos robotai turi atitikti du reikalavimus: svoris - iki 3 kg, dydis - 20 ir 20 cm. Sumo robotai, kuriuose yra įmontuoti galingi magnetai, kaunasi specialiuose ringuose. Robotai būna „apginkluoti" priekyje sumontuotais peiliais, kurie turi užkabinti varžovą ir kaip įmanoma greičiau išmesti jį iš ringo. Robotai pasiekia iki 6 m/s greitį, rungtis trunka vos kelias sekundes.

papildomą informaciją rasite čia:

http://www.balticrobotsumo.org/

Papildoma informacija:

KMTP Komunikacijų vadovas

Andrius Sutnikas 

El. paštas: projects@kmtp.lt

Mob.: +37068637681

"Rodman Robotics" klubo vadovas

Vitalijus Rodnovas

Mob.:+37067304819

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Įgyvendindami pasyvių, energijos beveik nenaudojančių ir aplinkai draugiškų namų statybų projektus, sulaukiame svaraus KMTP palaikymo ir pagalbos. Pasyvūs namai - ateities namai, jiems pastatyti naudojame inovatyvius sprendimus, parkas kartu su būriu specialistų mums padeda inovacijas viešinti ir apie tai informuoti visuomenę.

Klasterio „Ecovizija“ projektų vadovas

Gediminas Butkus

Su KMTP vykdėme ne vieną sėkmingą bendrą projektą. Tai ne tik patikimas partneris, bet ir institucija, prisidedanti kuriant naujas darbo vietas. Lietuvai šiuo metu tai itin aktualus klausimas, todėl parkas, padėdamas įsilieti į darbo rinką jaunimui, prisideda prie šalies ekonomikos stiprinimo. Linkiu, kad parko bendradarbiavimas su verslu būtų dar glaudesnis.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rinkodaros ir administracijos direktorius

Artūras Drungilas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?