Apie mus :

Naujienos

 

KMTP baigėsi didžiausias Baltijos šalyse kompiuterinių ir stalo žaidimų kūrimo renginys „LT Game Jam"

2016-02-01

Sausio 29-31 d. Klaipėdos mokslo ir techologijų parke (KMTP) įvyko jau antrus metus iš eilės organizuotas didžiausias Baltijos šalyse kompiuterinių ir stalo žaidimų kūrimo renginys „LT Game Jam". Šįsyk jis subūrė dar daugiau entuziastų nei pernai, sukurta 13 unikalių žaidimų.

Į šiųmetį „LT Game Jam" Klaipėdoje susirinko apie 80 dalyvių. Kaip ir pernai, jų užduotis buvo pasiskirsčius komandomis net 48 valandas dedikuoti žaidimų kūrimui - nuo idėjos iki veikiančio prototipo. Pečius draugiškai surėmė ne tik programuotojai ir grafikos dizaineriai, bet ir garso kūrėjai, vadybininkai.

Kaip ir ankstesniais metais, didžiąją „LT Game Jam" maratonininkų dalį sudarė jaunosios žaidimų kūrėjų kartos atstovai - sparčiai tobulėjantys, ambicingai nusiteikę studentai ir moksleiviai. „Džiugu, kad suteikdami erdvę šiam renginiui galime prisidėti skatinant jaunų žmonių kūrybiškumą, kuris yra labai reikšmingas komponentas kalbant tiek apie pačius kompiuterinius žaidimus, tiek apie šioje nišoje veikiančio verslo interesus. Generuojant inovatyvias idėjas generuojama ir aukšta pridėtinė vertė, kuria itin pasižymi šiuolaikinių technologijų sektorius", - sakė KMTP direktorė Roma Stubrienė.

Šiandien žaidimų kūrimo industrija vertinama kaip viena pelningiausių sričių. Tai, kad susidomėjimas „LT Game Jam" auga, liudija apie pamatuotą jaunosios klaipėdiečių kartos norą investuoti savo energiją į tai, kas perspektyvu, atvirumą naujoms žinioms ir kontaktams.

R. Stubrienė pažymėjo, kad šiemet „LT Game Jam" dalyviai įžengė ne tik į jiems jau pažįstamas erdves Klaipėdos mokslo ir technologijų parke, bet turėjo galimybę džiaugtis ir čia sukurtos naujos infrastruktūros teikiamais privalumais. Pirmajame pastato aukšte prieš porą mėnesių pradėjo veikti „Teo idėjų šiltnamis" - kūrybiškumą skatinanti jo aplinka ir modernios priemonės žaidimų kūrimo savaitgalį itin pasitarnavo.

Nors 48 valandas truksiantis darbas intensyvus ir dalis maratono dalyvių snusteli tik įsisupę į atsineštus miegmaišius, daugeliui šis renginys asocijuojasi su visiška kūrybine laisve, dideliu bendraminčių būriu ir savotišku tramplinu savo išsikeltų tikslų link.

Šiemet Klaipėdoje vykusiame „LT Game Jam" sukurta 13 žaidimų, jų sąrašą rasite nuoroda http://globalgamejam.org/2016/jam-sites/lt-game-jam-klaip%C4%97da/games

„LT Game Jam" sausio 29-31 d. iš viso vyko trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Žaidimų entuziastai iš Vilniaus šurmuliavo Mykolo Romerio universitete, dar viena renginio „ambasada" tapo Kauno technologijos universitetas.

Plačiau apie renginį: http://2016.gamejam.lt/

LT Game JAM Klaipėda 2016

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Mūsų, roboto konstruktorių, draugystė su KMTP prasidėjo prieš kelerius metus. Keisčiausia, kad ne aš juos suradau, o jie mane. Kartu surengėme sumo robotų varžybas, kurios sulaukė visų susidomėjimo - prie mūsų ėjo žmonės ir klausė, kaip iš „lygios vietos" atsirado tiek daug robotų konstruktorių Klaipėdoje? Parkas mums suteikė galimybę į dienos šviesą ištraukti mūsų inžinerinius sprendimus, jais susidomi vis daugiau jaunimo. Dabar mes, parko padedami, esame žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Robotų konstruktorius

Vitalijus Rodnovas

Su KMTP aktyviai bendradarbiaujame ne vienus metus. Kartu su parku ir geoterminės šilumos jėgaine AB „Geoterma" atliekame tyrimus dėl Vakarų Lietuvoje glūdinčių geoterminio vandens išteklių panaudojimo balneologijai, gydymo tikslams, SPA procedūroms. Tikimės, kad šie bendri tyrimai paskatins efektyviau išnaudoti geoterminius išteklius mūsų krašte ir padės vystyti sveikatos turizmą.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas

Artūras Razbadauskas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?