Apie mus :

Naujienos

 

KMTP projektas "Oversize Baltic" vienas geriausių Pietų Baltijos regione

2011-12-08

KMTP projektas "Oversize Baltic" vienas geriausių Pietų Baltijos regione

2011 lapkričio 26-27 dienomis Šverino mieste, Vokietijoje, vyko Pietų Baltijos programos projektų forumas (http://en.southbaltic.eu). Renginyje buvo pristatomi geriausi programos projektai finansuoti 2007-2013 metais. Tarp pakviestų dalyvių savo projektą „Oversize Baltic" taip pat pristatė ir Klaipėdos mokslo ir technologijų parko komanda.

KTMP stendas išskyrėsi dideliu ekranu kuriame nuolatos sukosi specialiai projektui sukurtas filmukas ir transporto įmonių nufilmuoti sunkiasvorių krovinių gabenimo atvejai. Forumo metu pristatomas projektas „Oversize Baltic" sulaukė ypatingo Pietų Baltijos programos sekretoriato susidomėjimo. Projektą pristatantis filmukas buvo išskirtinai pristatytas plenarinės sesijos metu, o pats projektas minimas, kaip pavyzdinis realiai prinededantis prie Pietų Baltijos regiono verslo konkurencingumo skatinimo.

Projekto metu buvo parengtos 5 strategijos su vedliais ( angl. guidebooks ), kurie yra strategijų sudedamoji dalis. Prie jų sukūrimo prisidėjo Lietuvos, Švedijos, Lenkijos ir Vokietijos ekspertais, todėl strategijų ir juos papildančių dokumentų parengimas yra sėkmingo verslo ir mokslo bendradarbiavimo pavyzdys. Pateiktos studijos apima Švedijos, Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos transporto koridorių analizę, teisinės bazės, krovinių leidimų išdavimo procedūras ir kitą informaciją susijusią su negabaritinių krovinių transportavimu visose keturiose šalyse. Susisteminta informaciją yra atnaujinta ir kvalifikuota, todėl itin aktuali negabaritinius krovinius gabenančioms įmonėms.

Bene svarbiausias projekto rezultatas sulaukiantis verslo padėkos yra negabaritinių krovinių informacinio sistemos sukūrimas (OTIN). OTIN yra IT programa suderinta su Švedijos, Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos atsakingų valstybės institucijų elektroninėmis siekiant paspartinti negabaritinių krovinių išdavimą internetu. OTIN sistema realiai leidžia įgyvendinti taip vadinamą „vienos stotelės principą" kuomet vežant krovinį tranzitu per kelias valstybes užtenka vieno leidimo, neišsiimant papildomų leidimų tranzitiniams keliams. Pavyzdžiui vežant krovinį iš Lietuvos į Vokietiją, per Lenkiją užtenka vieno leidimo užpildžius paraišką OTIN sistemoje. Kitas vertingas įrankis, kuris prieinamas OTIN sistemoje yra leidimų kainos skaičiuoklė. Iki šiol kainas skaičiuodavo atsakinga valstybinė institucija, dažniausiai rankiniu būdų. Įvedus krovinio parametru OTIN sistemos skaičiuoklė iškart pateikia krovinio transportavimo leidimo kainas, o tai leidžia sutaupyti laiko ir įgalina įmones pasiūlyti konkurencingas kainas. Leidimų sistemos skaičiuoklė ir leidimų išdavimas internetu yra svarbus planavimo įrankis ne tik verslui, bet ir valstybės institucijoms. OTIN sistema kartu yra unikali duomenų bazė ir metodas leidžiantis rinkti ir analizuoti informaciją apie krovinių parametrus, svorius, transportavimo kelius, srautus, įmones ir kt. Tai leidžia efektyviau planuoti infrastruktūros plėtrą, protingiau paskirstant lėšas, stiprinant Lietuvos, bei Pietų Baltijos regiono transporto paslaugų konkurencingumą.

OTIN sistema su strategijoms apima visą Pietų Baltijos regioną ir yra integruota sistema visose 4 šalyse. Dėl sistemos tarptautiniškumo ir suderinamumo valstybiniame lygyje projektas „Oversize Baltic" sulaukė ypač palankių atsiliepimų ne tik iš projektus rengiančių užsienio kolegų bet ir ES komisijos atstovų.

Nors projektas „Oversize Baltic" baigėsi, bet jo sukurti rezultatai yra aktyviai naudojami garsių Lietuvos ir užsienio transporto kompanijų. Sukurtos strategijos, įmonių registras ir su negabaritinių krovinių transportavimu susieję straipsniai yra viešai prieinami projekto puslapyje www.transportoversize.eu . Kviečiame apsilankyti.

 

 

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Su KMTP vykdėme ne vieną sėkmingą bendrą projektą. Tai ne tik patikimas partneris, bet ir institucija, prisidedanti kuriant naujas darbo vietas. Lietuvai šiuo metu tai itin aktualus klausimas, todėl parkas, padėdamas įsilieti į darbo rinką jaunimui, prisideda prie šalies ekonomikos stiprinimo. Linkiu, kad parko bendradarbiavimas su verslu būtų dar glaudesnis.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rinkodaros ir administracijos direktorius

Artūras Drungilas

Su KMTP aktyviai bendradarbiaujame ne vienus metus. Kartu su parku ir geoterminės šilumos jėgaine AB „Geoterma" atliekame tyrimus dėl Vakarų Lietuvoje glūdinčių geoterminio vandens išteklių panaudojimo balneologijai, gydymo tikslams, SPA procedūroms. Tikimės, kad šie bendri tyrimai paskatins efektyviau išnaudoti geoterminius išteklius mūsų krašte ir padės vystyti sveikatos turizmą.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas

Artūras Razbadauskas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?