Apie mus :

Naujienos

 

KMTP verslo misijos - daugiau nei kelionės

2011-10-19

KMTP verslo misijos - daugiau nei kelionės

2011 m. rugsėjo mėnesį baigėsi paskutinė KMTP bendruomenės verslo išvyka į Skandinaviją pagal projektą „Baltic-Nordic business cooperation: matching the interests for the future projects" (toliau - MIFP). Pagal įmonių pageidavimus buvo pasirinktos aplankyti dvi Skandinavijos šalys - Suomija ir Švedija. Iš viso verslo misijose dalyvavo 11 verslininkų iš 8 skirtingų įmonių. Pagal įmonių veiklos sritis ir pageidavimus kiekvienai išvykai buvo planuojamos atskiros 5 dienų programos siekiant, kad kiekviena įmonė įgytų vertingų žinių ir galėtų surasti tinkamus verslo partnerius.

 

Vizitas į Suomiją

Išvyka į Suomiją, Turku miestą, buvo organizuota birželio mėnesį. Šeši įmonių atstovai iš IT, projektavimo ir jūrinio sektoriaus dalyvavo privačiuose susitikimuose su Turku verslo inkubatoriaus vadovais ir ten inkubuotomis įmonėmis. Ypač įdomus įmonėms buvo vizitas į Turku mašinų ir technologijų centrą, kur Klaipėdos verslininkai ne tik klausėsi pasakojimų apie centro veiklą, bet čia pat galėjo gyvai stebėti kaip studentai programuodami sudėtingus robotus vykdo verslo užsakymus.

KMTP jūrinio sektoriaus įmonėms naudingas buvo susitikimas su Turku jūrinio klasterio vadovu, kuris išsamiai pristatė Turku laivų statybos sektoriaus problematiką ir galimus krizės įveikimo būdus. Tačiau bene svarbiausias Suomijos išvykos tikslas buvo KMTP bendruomenės dalyvavimas „Europos verslininko dienos" renginyje, kuriame pranešimą skaitė ir KMTP atstovas. Konferencijoje dalyvavo beveik 1000 svečių, šiemet atvykę ne tik iš Europos, bet ir Kinijos. Verslo atstovai iš rytų neabejotinai pritraukė įtakingus dalyvius iš Skandinavijos ir Vokietijos, kas leido surengti net 55 individualius verslo susitikimus. Kontaktinių seminarų metu KMTP bendruomenė taip pat buvo aktyvi. Kiekviena parko įmonė vidutiniškai dalyvavo 4 -6 susitikimuose, kurie buvo iš anksto suplanuoti pagal individualų tvarkaraštį.

Gausus kontaktų skaičius buvo vienas iš svarbiausių laimėjimų Suomijos išvykos metu, ko negalima pasakyti apie verslo misiją į Švediją. Tačiau antroji kelionė į Skandinaviją buvo naudinga kokybine prasme.

Vizitas į Švediją

Išvyka į Švediją vyko rugsėjo viduryje. Karlskronoje esantį telekomunikacijų klasterį „Telecom City" panoro aplankyti  keturios IT ir reklamos įmonės.

Vos tik atvykus į Karlskroną, KMTP delegacija susitiko su „Telecom City" klasterio vadove. Dalykinių pietų metu kiekvienas Klaipėdos verslininkas turėjo galimybę neformaliai pabendrauti su klasterio direktore bei detaliau pristatyti savo verslą ir paprašyti pagalbos ieškant partnerių Švedijoje.

Pagrindiniai renginiai, kuriuose lankėsi KMTP įmonių grupė buvo „Catwalk" konferencija skirta naujovių aptarimui - mobiliųjų aplikacijų, IT finansų ir debesų kompiuterių srityje. Fujitsu, Microsoft ir kt. pasaulinių vardų atstovai pristatė globalias tendencijas IT sektoriuje, kartu atveriant ateities rinkas IT ir reklamos įmonemės.

Kita konferencija -„DevCon" labiau skirta programuotojams, siekiant aptarti naujausius programavimo kalbų niuansus. Kadangi abu renginiai vyko paraleliai kiekvienas turėjo galimybę rinktis įdomiausius pranešimus tiek iš „Catwalk", tiek iš „DevCon" konferencijų. Bene labiausiai KMTP įmonėms verslo misijos į Švediją metu įstrigo prabangi ir puikiai organizuota teatrališka konferencijos vakarienė, kurios metu vyko iškilminga IT paslaugų konkurso nugalėtojų apdovanojimo ceremonija.

Projekto rezultatai

Žinoma įspūdingi apdovanojimai, įdomūs pranešimai bei kontaktų gausa jau yra tam tikras išvykų rezultatas, tačiau akivaizdu, kad tai vargu ar gali padėti Lietuvos verslui tapti labiau konkurencingu. Dviejų verslo misijų metu KMTP įmonės įgijo naujos patirties, žinių ir svarbių kontaktų Skandinavijoje. Tačiau svarbiausia, kad KMTP įmonės pradeda žengti pirmuosius žingsnius į Skandinavijos rinką. Vizito metu Suomijoje užmegztas kontaktas išsiplėtė į pakartotiną vizitą ir planus steigti atskirą įmonę Suomijoje. Tuo tarpu kita KMTP įmonė dirbanti IT srityje iš Švedijos parsivežė ne tik vertingas žinias, bet gavo ir pirmąjį užsakymą bei kvietimą tapti pietų Švedijoje esančio media klasterio nariu.

Apibendrinus projektą MIFP galima teigti, kad abi išvykos atnešė geresnių rezultatų nei buvo tikėtasi. Džiugu, kad KMTP įmonės pasinaudojo projekto galimybėmis bei sugebėjo užmegzti naudingų kontaktų, įsisavinti vertingų žinių ir svarbiausia pavyko gauti realių verslo užsakymų iš Skandinavijos.

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Kiekvieną kartą, kai peržengiu KMTP duris, mane nepaliauja stebinti, kiek čia daug visko vyksta. Kartais pasijaučiu kaip pievoje, kurioje dūzgia labai daug bičių. Būdamas KMTP gali, regis, nieko nedaryti, tačiau vien būdamas čia, aplimpi tom žiedadulkėm - mintim, idėjom ir gera energija.

 

UAB „Grand partners“ konsultantas

Vaidas Levickis

Su KMTP vykdėme ne vieną sėkmingą bendrą projektą. Tai ne tik patikimas partneris, bet ir institucija, prisidedanti kuriant naujas darbo vietas. Lietuvai šiuo metu tai itin aktualus klausimas, todėl parkas, padėdamas įsilieti į darbo rinką jaunimui, prisideda prie šalies ekonomikos stiprinimo. Linkiu, kad parko bendradarbiavimas su verslu būtų dar glaudesnis.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rinkodaros ir administracijos direktorius

Artūras Drungilas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?