Apie mus :

Naujienos

 

Kviečiame dalyvauti seminare "Būsto renovacijos įgyvendinimo sprendimai ir mechanizmai"

2013-02-13

Didėjančios šilumos kainos vis daugiau žmonių verčia mąstyti apie būsto renovaciją. Naujausios renovacijos tendencijos ir geriausi sprendimai bus aptariami 2013 m. vasario 19 d. Klaipėdos mokslo ir technologijų parke (KMTP).

Pasak diskusijos organizatorių, nors apie renovacijos naudą viešojoje erdvėje kalbama daug, tačiau žmonėms vis dar trūksta informacijos apie galimybes renovuoti namus naudojant modernias, mažai energijos naudojančių pastatų technologijas (jos priskiriamos B klasei), kurios leidžia sutaupyti kur kas labiau nei renkantis įprastas renovacijos formas.

Būstų renovacijos tikslas - pasiekti kuo aukštesnę energinio naudingumo klasę, tai yra kuo daugiau sutaupyti šilumos energijos ir prailginti pastato ilgaamžiškumą. Šia diskusija norime kaip galima plačiau aptarti šias galimybes ir supažindinti su moderniais renovacijos sprendimais ir laukiančiomis naujovėmis. LR Aplinkos ministerija yra numačiusi, kad jau nuo 2014 metų namų renovacija, dalinai finansuojama valstybės, turės atitikti C klasę (šiuo metu galima žemesnė, D klasė), todėl šiuo metu projektus renovacijai rengiantys gyventojai turi būti toliaregiški ir įsitikinti, kad jiems siūlomi renovacijos planai atitiks visus reikalavimus. Kadangi pastatų renovacija - viena iš prioritetinių šios Vyriausybės sričių, tikėtinas renovacijų protrūkis. Kad didėjant renovacijos mastams, nenukentėtų jos kokybė, žmones būtinai kaip galima plačiau informuoti. Deja, matome, kad apie renovacijos naujoves aiškios informacijos vis dar trūksta", - pasakojo Andrius Sutnikas, Klaipėdos mokslo ir technologijų parko Komunikacijų vadovas.

Pasak diskusijos organizatorių, į renovaciją gyventojams nevertėtų žiūrėti pro pirštus, kruopščiai pasirinkti ne tik medžiagas, bet ir tai atliksiančius specialistus. Pigių nesertifikuotų, prastesnės kokybės medžiagų naudojimas, montavimo ir įrengimo technologijos nesilaikymas gali atnešti daug rūpesčių ir menkos naudos. Statybų specialistai sako, kad šiuo metu itin patrauklios yra galimybės renovuoti namus naudojat mažai energijos naudojančių pastatų technologijas, kurios leidžia sutaupyti kur kas labiau nei renovuojant įprastais būdais.

„Atlikus renovaciją pagal energijos mažai naudojančių pastatų technologijas, sutaupoma iki 75% išlaidų šildymui ir žymiai padidėja būsto vertė. Nors ekonominis faktorius yra svarbus, tačiau tai nevienintelis renovacijos privalumas. Energijos beveik nevartojančių namų technologijos reiškia papildomą komfortą ir gyvenimo kokybę, pagerėja visų namo konstrukcijų būklę ir padidėja jų ilgaamžiškumas. Pavyzdžiui, gera izoliacija padeda visiškai išvengti pelėsių susidarymo. Energijos beveik nenaudojančių namų langai tokie šilti, kad nesusidaro kondensatas. Gyvenamasis plotas gali būti visiškai išnaudotas, temperatūra visuose kambario taškuose yra tolygi", - sakė UAB „Pastatų diagnostika ir statyba" atstovas Gediminas Butkus.

Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros (BUPA) duomenimis, iki šiol įgyvendinti įprastiniai daugiabučių namų atnaujinimo projektai leidžia šilumos sąnaudas pastatuose sumažinti vidutiniškai 42 proc., o santykinės investicijos į juos siekia apie 300-400 litų už kvadratinį metrą šildomo pastato ploto.

Renginys vyks 2013 02 19 (antradienį), nuo 10 val. KMTP (H. Manto 84, Klaipėda), 1 aukšto salėje. Kviečiame registruotis į diskusiją el. p. info@kmtp.lt arba info@ecovizija.lt

Renginio programą rasite čia..

    Daugiau informacijos:

Gediminas Butkus

Tel.+37068221554

 info@ecovizija.lt

 www.pds.lt, www.termografija.eu

 

 

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Su KMTP aktyviai bendradarbiaujame ne vienus metus. Kartu su parku ir geoterminės šilumos jėgaine AB „Geoterma" atliekame tyrimus dėl Vakarų Lietuvoje glūdinčių geoterminio vandens išteklių panaudojimo balneologijai, gydymo tikslams, SPA procedūroms. Tikimės, kad šie bendri tyrimai paskatins efektyviau išnaudoti geoterminius išteklius mūsų krašte ir padės vystyti sveikatos turizmą.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas

Artūras Razbadauskas

Galiu drąsiai sakyti, kad KMTP - ta institucija, kurioje idėjos brandinamos ne tam, kad jos liktų popieriuje ar giliai stalčiuje. Jos efektyviai realizuojamos, visada žvelgiama į ateitį, idėjoms numatomas tolimesnis kelias. Tai solidžios ir atsakingos institucijos bruožas. Kaip klaipėdietis, neabejingas dabarčiai ir, tuo labiau, ateičiai, linkiu, kad KMTP kaip buvo, taip ir būtų, vienas aktyviausių, dinamiškiausių ir kūrybiškiausių ekonomikos variklių ne tik Lietuvoje, bet ir platesnėse erdvėse.

Klaipėdos miesto meras

Vytautas Grubliauskas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?