Apie mus :

Naujienos

 

Kvietimas dalyvauti diskusijoje apie naujų produktų kūrimą ir mokestinės lengvatos jiems taikymą

2010-01-15

Lietuvos pramoninkų konfederacija bendradarbiaudama su Lietuvos inovacijų centru kviečia dalyvauti diskusijose apie naujų produktų kūrimą ir mokestinių lengvatų taikymą, kuris vyks sausio 19 d. (antradienis) 10.00 val. (Konfederacijos patalpose, Vilniuje, A.Vienuolio g. 8, IV aukštas.)

Renginio metu vyks diskusija ir klausimų pristatymas:

1. Galimybė sutaupyti pelno mokestį įmonėms, kuriančioms ir tobulinančioms naujus produktus ar paslaugas (10.00-10.30 val.).

Pranešėjas: Saulius Bytautas, UAB "MERITS" teikiančios mokesčių rizikos valdymo, mokesčių planavimo bei konsultavimo paslaugas, konsultantas.

Dalyvauja Lietuvos inovacijų centro konsultantai.

Klausimo aktualumas: Pagal LR pelno mokesčio įstatymą, įmonės sąnaudos, patirtos vykdant mokslinius tyrimus ar technologinę plėtrą (MTTP), iš uždirbtų pajamų gali būti atskaitomos 3 kartus, įrangą skirtą naujiems produktams kurti galima amortizuoti per 2 metus, o ne per 5-7 metus, ir pan.

Šios lengvatos pagalba įmonės papildomai gali sutaupyti iki 40% MTTP veiklai patirtų sąnaudų sumos.

Kam aktualu? Ši mokestinė lengvata yra ypatingai aktuali gamybos įmonėms, kurios:

  • kuria naujus produktus, medžiagas ar įrenginius;
  • diegia naujas technologijas, procesus, sistemas ar paslaugas;
  • tobulina jau sukurtus produktus, medžiagas, įrenginius, technologijas, kt.

Lengvata taip pat aktuali įmonėms, investuojančioms į mokslinius tyrimus, siekiant gauti naujų žinių naujiems produktams, medžiagoms ar įrenginiams gaminti bei technologijoms diegti.

Posėdyje bus pristatyta, skirtingų įmonių pavyzdžiu (AB "Vilniaus degtinė", UAB "Tilde informacinės technologijos" ir pan.) kokias sąnaudas galima atskaityti, ir kaip reikia taikyti lengvatą skirtingai įmonių veiklai.

2. Galimybės šalies įmonėms įsijungti į pasaulinių automobilių gamintojų naujausių išradimų gamybos grandinę, didinant saugumą kelyje. (10.30 - 11.00 val.).

Pranešėjas: Prof. dr., Stasys Brundza, Lietuvos automobilių klubo garbės prezidentas.

Klausimo aktualumas: Pasauliniai automobilių koncernai investuoja į saugumo kelyje didinimą bei naujausių technologijų diegimą tiek per naujai sukurtų prietaisų panaudojimą (nematonos lenkimo zonos filmavimą, naktinių matymo prietaisų, parkavimo sensorių diegimą ir pan.), tiek per programinės ir kitos įrangos vystymą ir adaptavimą kasdieną naudojamiems prietaisams - mobiliesiems telefonams (GPRS žemėlapiai) ir kt.

Pranešėjas pristatys naujausius išradimus ir pritaikimus saugumui kelyje užtikrinti stacionariai montuojamus žymiausiuose automobiliuose, tokiuose kaip Maybach, Bentley, Mercedes, Rolls-Royce ir kituose, kurių technologijų adaptavimas, vystymas ir pritaikymas kaip papildoma įranga vidutinės ir kitų klasių automobiliuose, galimas ir šalies įmonių pastangomis.

Renginio darbotvarkę rasite čia...

Informuodami apie posėdžio darbotvarkę, primename, kad LPK posėdžiai yra atviri. Į posėdžius kviečiami ir gali dalyvauti verslo visuomenės, valstybinių institucijų, nevyriausybinių organizacijų bei užsienio valstybių ambasadų atstovai. Norinčius pareikšti savo nuomonę dėl svarstomų klausimų ir jų turinio, prašome apie tai informuoti Konfederacijos vykdomąją direkciją.

Daugiau informacijos: tel. (8 5) 212 5217, faks. (8 5) 212 5209, el. paštas sekretoriatas@lpk.lt, http://www.lpk.lt.

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Galiu drąsiai sakyti, kad KMTP - ta institucija, kurioje idėjos brandinamos ne tam, kad jos liktų popieriuje ar giliai stalčiuje. Jos efektyviai realizuojamos, visada žvelgiama į ateitį, idėjoms numatomas tolimesnis kelias. Tai solidžios ir atsakingos institucijos bruožas. Kaip klaipėdietis, neabejingas dabarčiai ir, tuo labiau, ateičiai, linkiu, kad KMTP kaip buvo, taip ir būtų, vienas aktyviausių, dinamiškiausių ir kūrybiškiausių ekonomikos variklių ne tik Lietuvoje, bet ir platesnėse erdvėse.

Klaipėdos miesto meras

Vytautas Grubliauskas

Su KMTP aktyviai bendradarbiaujame ne vienus metus. Kartu su parku ir geoterminės šilumos jėgaine AB „Geoterma" atliekame tyrimus dėl Vakarų Lietuvoje glūdinčių geoterminio vandens išteklių panaudojimo balneologijai, gydymo tikslams, SPA procedūroms. Tikimės, kad šie bendri tyrimai paskatins efektyviau išnaudoti geoterminius išteklius mūsų krašte ir padės vystyti sveikatos turizmą.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas

Artūras Razbadauskas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?