Apie mus :

Naujienos

 

Lietuvių IT specialistai sėmėsi patirties Švedijoje

2012-09-03

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP) tęsia tradicijas ir atveria vis platesnes verslo misijų galimybes. Parkas pakvietė tris mūsų šalies IT įmones susipažinti su pokyčiais šiuolaikinėje media industrijoje ir dalyvauti Švedijoje surengtoje pasaulinėje konferencijoje, kurią surengė Pietų Švedijos media įmonių klasteris ("Media evolution").

"Modernėjant šiuolaikinėms technologijoms, kinta ir media industrijos. Ypač auga ir vystosi socialinės media sprendimai - būtent šiam aspektui ir skirtas išskirtinis dėmesys rugpjūčio pabaigoje vykusioje pasaulinėje konferencijoje. Socialinė media, įsitvirtinusi internetinėje erdvėje, tampa pagrindiniu įrankiu vystant verslą, todėl modernūs IT sprendimai tampa itin svarbūs norint pasiekti kuo platesnę auditoriją. Pastaruoju metu ypač didelis dėmesys pasaulyje skiriamas žmogiškiems poreikiams išanalizuoti ir juos patenkinti - tai vienas pagrindinių konferencijos akcentų. Mūsų IT specialistams tai buvo neįkainojama patirtis" , - pasakojo KMTP vadovė Roma Stubrienė.

Malmėje vykusioje konferencijoje, kurioje dalyvavo bemaž tūkstantis dalyvių, patirties sėmėsi trys mūsų šalies IT įmonės: renginyje dalyvavo programuotojas Remigijus Baužys, Raimondas Nausėda (UAB "Emotion") , Mindaugas Ročys (UAB "IT - Alėja"). Reginys vyko 27 skirtinguose sektoriuose, pranešimus konferencijoje skaitė IT ekspertai, socialinės media žinovai, išradėjai, dizaineriai, investuotojai, programuotojai, sociologai, psichiatrai, aukščiausio lygio projektų vadovai, telekomunikacijų įmonių atstovai ne tik iš Europos šalių, bet ir JAV, Artimųjų Rytų, Kinijos, Pietų Korėjos, Afrikos. Patirtimi dalijosi tokių kompanijų kaip "Google", "Sony Ericsson" , "Spotify", "E Ink", "Cisco" atstovai.

"Šio renginio esmė - papasakoti media industrijos atstovams apie pačias naujausias tendencijas pasaulyje ir įkvėpti dalyvius kurti naujus, nusistovėjusias normas griaunančius, arba iki šiol neegzistavusius sprendimus. Man tai buvo galimybė pasiklausyti puikių, į ateitį orientuotų pranešimų, pabendrauti su interneto ir media industrijų žmonėmis. Idėjų ir minčių užteks visiems metams", - įspūdžiais dalijosi UAB "Emotion" vadovas Raimondas Nausėda.

Jam antrino ir konferencijoje dalyvavęs klaipėdietis Mindaugas Ročys, vadovaujantis UAB "IT - Alėja". Pasak IT specialisto, viešnagė Švedijoje ypač pravertė užmezgant naudingus kontaktus.

"Parsivežėme gausybę minčių, idėjų, kaip įtraukti naujus kuriamus produktus į pasaulinio masto prekybą, kaip puoselėti ir stiprinti bendradarbiavimo ryšius, skatinti verslumą. Belieka pasinaudoti šiomis žiniomis, visa tai pasverti ir įgyvendinti šias inovatyvias idėjas. Tai buvo puiki galimybė susipažinti su naujausiomis žiniasklaidos tendencijomis ir kartu su ekspertai panagrinėti, kaip naudojant tikslingus verslo įrankius gauti iš to apčiuopiamą naudą" - pasakojo M. Ročys.

KMTP suorganizuotas vizitas pasaulinėje konferencijoje - viena iš projekto "Klasterizacijos procesų skatinimas Baltijos jūros regione "("EcoBSR") dalių. Dar šiais metais KMTP ketina surengti verslo misiją Suomijoje - ji bus skirta jūrinio sektoriaus atstovams. Projektas finansuojamas Šiaurės Europos Ministrų tarybos verslo mobilumo programos.

Daugiau informacijos:

KMTP Inovacijų vadybininkas Paulius Kutys

Tel.: +370 46 390856, Faks.: +370 46 310462,

Mob. tel.: +370 652 32102 , El. p.: paulius.kutys@kmtp.lt

 

 

 

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Įgyvendindami pasyvių, energijos beveik nenaudojančių ir aplinkai draugiškų namų statybų projektus, sulaukiame svaraus KMTP palaikymo ir pagalbos. Pasyvūs namai - ateities namai, jiems pastatyti naudojame inovatyvius sprendimus, parkas kartu su būriu specialistų mums padeda inovacijas viešinti ir apie tai informuoti visuomenę.

Klasterio „Ecovizija“ projektų vadovas

Gediminas Butkus

Dauguma inovatyvių įmonių savo veiklą pradeda mažuose kolektyvuose, todėl KMTP - geriausia vieta verslo pradžiai. Parkas sudaro labai geras sąlygas nedidelėms įmonėms kurti, inkubuotis. Mažoms bendrovėms ypač reikia pagalbos ir erdvės, kur jos galėtų augti ir tobulėti. Džiugu, kad KMTP labai svariai prisideda skatindamas smulkų ir vidutinį verslą.

Klaipėdos miesto savivaldybės Smulkaus ir vidutinio verslo tarybos pirmininkas

Aras Mileška

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?