Apie mus :

Naujienos

 

Lietuvoje veiks Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

2010-02-18

Vasario 17 d. ministrų kabinetas pritarė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) steigimui. Agentūra įsteigta sutelkus Ūkio ir Švietimo ir mokslo ministerijų jėgas ir įvertinus mokslo bei verslo poreikį dirbti viena kryptimi.

MITA bus atsakinga už inovacijų ir technologijų plėtros politikos įgyvendinimą, skatins aukštos pridėtinės vertės verslo kūrimąsi ir plėtrą. Agentūra teiks su inovacijų vadyba susijusias paslaugas ir bus atsakinga už Lietuvos atstovų dalyvavimą tarptautinėse su inovacijomis siejamose programose ir projektuose.

„Lietuvoje, vienoje iš nedaugelio Europos Sąjungos šalių, iki šiol nebuvo specialios valstybės institucijos, įgyvendinančios kryptingą inovacijų politiką ir administruojančios valstybės skiriamas lėšas su inovacijomis siejamiems moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai. Todėl įsteigę MITA tikimės, kad bus sukurta efektyvaus inovacijos politikos įgyvendinimo ir koordinavimo sistema", - sako ūkio viceministras Mindaugas Petrauskas.

Pasak ūkio viceministro, MITA veikla skatins pažangiomis technologijomis ir inovacijomis grindžiamą Lietuvos pramonės ir paslaugų sektorių plėtrą, rems inovacijų plėtrą skatinančius taikomuosius mokslinius tyrimus. MITA taip pat prisidės prie ekonomikos atsinaujinimo, pridėtinės vertės ir eksporto augimo, produktyvumo didėjimo, verslo ir mokslo sąveikos sustiprinimo bei užtikrins ilgalaikį šalies ūkio konkurencingumą.

MITA steigėjos - Ūkio ministerija ir Švietimo ir mokslo ministerija. Agentūra steigiama Tarptautinių mokslo ir technologijų plėtros programų agentūros pagrindu, keičiamas jos pavadinimas ir išplečiamos atliekamos funkcijos.

Kuriant MITA veiklos modelį pasitelkta pažangių inovacijų srityje šalių - Suomijos, Švedijos, Airijos, Danijos, Olandijos - patirtis. MITA kuriama remiantis Suomijos „Tekes", Švedijos VINNOVA agentūrų pavyzdžiais, jų veiklos modeliais.

Šaltinis: www.ukmin.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Galiu drąsiai sakyti, kad KMTP - ta institucija, kurioje idėjos brandinamos ne tam, kad jos liktų popieriuje ar giliai stalčiuje. Jos efektyviai realizuojamos, visada žvelgiama į ateitį, idėjoms numatomas tolimesnis kelias. Tai solidžios ir atsakingos institucijos bruožas. Kaip klaipėdietis, neabejingas dabarčiai ir, tuo labiau, ateičiai, linkiu, kad KMTP kaip buvo, taip ir būtų, vienas aktyviausių, dinamiškiausių ir kūrybiškiausių ekonomikos variklių ne tik Lietuvoje, bet ir platesnėse erdvėse.

Klaipėdos miesto meras

Vytautas Grubliauskas

Su KMTP vykdėme ne vieną sėkmingą bendrą projektą. Tai ne tik patikimas partneris, bet ir institucija, prisidedanti kuriant naujas darbo vietas. Lietuvai šiuo metu tai itin aktualus klausimas, todėl parkas, padėdamas įsilieti į darbo rinką jaunimui, prisideda prie šalies ekonomikos stiprinimo. Linkiu, kad parko bendradarbiavimas su verslu būtų dar glaudesnis.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rinkodaros ir administracijos direktorius

Artūras Drungilas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?