Apie mus :

Naujienos

 

Lietuvos pajūryje surengta "East link 2012" konferencija

2012-10-03

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP) 10 metu jubiliejų pažymėjo tarptautine konferencija „East link 2012". Tai renginys skirtas santykių tarp Rytų ir Vakarų mokslo, verslo institucijų vystymui. Juo buvo siekiama paskatinti ES naujų narių bei Rytų partnerystės geopolitinės erdvės šalių glaudų bendradarbiavimą, atverti rinkas bendriems projektams.

Projektas "East link" orientuotas į šalis, apimančias Rytų partnerystės programos geografinę erdvę - Baltijos šalis, Rusiją, Kazachstaną, Gruziją, Azerbaidžianą, Turkmėnistaną, Uzbekistaną, Kirgistaną, Ukrainą, Baltarusiją ir kt. Šios šalys patrauklios investicijoms - pasižymi gamtinių resursų gausa, čia sukurta 200 mln. vartotojų rinka, yra sutelktas stiprus mokslinis potencialas. Tačiau iki šiol jaučiama tam tikra izoliacija, trukdanti nevaržomai mokslo ir technologijų plėtrai ir perdavimui.

„Ši konferencija Lietuvos pajūryje buvo surengta jau antrą kartą. Pirmasis „East Link" renginys sutraukė gausybę svečių. Po jo buvo pasirašytos kelios tarptautinio bendradarbiavimo sutartys tarp universitetų, dėl bendro darbo susitarė įvairios įmonės, technologinės laboratorijos. Šiemet rengiama konferencija buvo dar didesnio masto - dalyvavo apie šimtas penkiasdešimt dalyvių iš 17 valstybių", - pasakojo KMTP direktorė Roma Stubrienė.

East Link" konferencijoje dalyvavo įvairių šalių ministerijų, mokslo institucijų, Europos bendradarbiavimo programų atstovai, verslininkai. Jie dalyvavo ne tik konferencijoje, bet ir specialiai parengtose programose, veikė ekspozicijų salės, kuriose buvo pristatomos inovatyvios verslo įmonės, tyrimų institutai.

Pasak konferenciją rengusių KMTP atstovų, projektas sulaukė susidomėjimo, nes veikdami atskirai Rytų ir Vakarų regionai negali pasiekti tokių rezultatų, kaip dirbant išvien. "East link" projektu tikimasi sujungti šalių mokslinę ir tyrimų infrastruktūrą, rasti būdų, kaip tokius projektus finansuoti ir plėtoti, kurti naujus ar atnaujinti senus mokslinius projektus, kurie galėtų būti sėkmingai įgyvendinti rinkose.

Konferencija buvo suorganizuota vykdant projektą „Technologijos ir mokslas inovatyviam verslui". Projekto tikslas - skatinti verslo ir mokslo partneryste moksliniu tyrimu ir technologiju pletros ir inovaciju srityse,žiniu komercinima bei technologiju perdavima. Projektas yra igyvendinamas pagal Ekonomikos augimo veiksmu programa.

Daugiau informacijos:

KMTP Komunikacijų vadovas

Andrius Sutnikas

mob.tel.nr. 8 686 37681

projects@kmtp.lt , andrius@manager.lt

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Dauguma inovatyvių įmonių savo veiklą pradeda mažuose kolektyvuose, todėl KMTP - geriausia vieta verslo pradžiai. Parkas sudaro labai geras sąlygas nedidelėms įmonėms kurti, inkubuotis. Mažoms bendrovėms ypač reikia pagalbos ir erdvės, kur jos galėtų augti ir tobulėti. Džiugu, kad KMTP labai svariai prisideda skatindamas smulkų ir vidutinį verslą.

Klaipėdos miesto savivaldybės Smulkaus ir vidutinio verslo tarybos pirmininkas

Aras Mileška

Kiekvieną kartą, kai peržengiu KMTP duris, mane nepaliauja stebinti, kiek čia daug visko vyksta. Kartais pasijaučiu kaip pievoje, kurioje dūzgia labai daug bičių. Būdamas KMTP gali, regis, nieko nedaryti, tačiau vien būdamas čia, aplimpi tom žiedadulkėm - mintim, idėjom ir gera energija.

 

UAB „Grand partners“ konsultantas

Vaidas Levickis

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?