Apie mus :

Naujienos

 

Norą skolinti verslui lėšas iš Atviro kreditų fondo pareiškė 7 bankai

2009-10-19

Spalio 14 d. paaiškėjo, kad į atnaujintą UAB „Investicijų ir verslo garantijos" (toliau - INVEGA) kvietimą teikti paraiškas skolinti Atviro kreditų fondo (toliau - AKF) lėšas, be anksčiau skolinusių bankų, atsiliepė dar vienas - AB bankas „Snoras".

Pasak ūkio viceministro Arnoldo Burkovskio, padidinus verslui iš AKF lėšų galinčių skolinti bankų skaičių, galima tikėtis ir greitesnio fondo lėšų naudojimo, taip skatinant ekonomiką. „Kiekvieno naujo banko įsijungimas į ekonomikos skatinimo programą visada ypač džiugina, nes taip ekonomikos skatinimo priemonės tampa vis labiau prieinamos Lietuvos verslui", - džiaugiasi A. Burkovskis.

Liepos pabaigoje sutartis dėl Atviro kreditų fondo lėšų naudojimo su INVEGA pasirašė 6 bankai: AB Šiaulių bankas, AB Ūkio bankas, UAB Medicinos bankas, AB „Parex" bankas, AB DnB NORD bankas ir AB bankas „Finasta". Pirmoji paskolos, kuriai bus panaudotos fondo lėšos, kreditavimo sutartis buvo pasirašyta rugsėjo pabaigoje. Atvirajame kreditų fonde, spalio 14-osios dienos duomenimis, jau rezervuota 3,7 milijono litų.

Kreditai iš AKF lėšų smulkiojo ir vidutinio verslo (toliau - SVV) subjektams gali būti teikiami litais bei eurais investicijoms ar apyvartinėms lėšoms finansuoti, jei po tokio finansavimo plečiama smulkiojo ir vidutinio verslo subjekto veikla ir didinamas jo konkurencingumas. Iš AKF vienam kreditui galės būti skirta iki 1 500 000 litų (apie 434 000 eurų). Per 12 mėnesių laikotarpį vienam SVV subjektui gali būti suteikti ne daugiau kaip du kreditai. Kreditai gali būti teikiami ne ilgesniam kaip 72 mėnesių laikotarpiui. Maksimali banko marža už suteikiamą kreditą - 3 proc. Kreditų palūkanų norma apribota: jei paskola imama eurais, palūkanų norma negali viršyti 6 proc. metinių palūkanų, jeigu paskola imama litais - 10 proc. metinių palūkanų.

Šaltinis: www.ukmin.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Galiu drąsiai sakyti, kad KMTP - ta institucija, kurioje idėjos brandinamos ne tam, kad jos liktų popieriuje ar giliai stalčiuje. Jos efektyviai realizuojamos, visada žvelgiama į ateitį, idėjoms numatomas tolimesnis kelias. Tai solidžios ir atsakingos institucijos bruožas. Kaip klaipėdietis, neabejingas dabarčiai ir, tuo labiau, ateičiai, linkiu, kad KMTP kaip buvo, taip ir būtų, vienas aktyviausių, dinamiškiausių ir kūrybiškiausių ekonomikos variklių ne tik Lietuvoje, bet ir platesnėse erdvėse.

Klaipėdos miesto meras

Vytautas Grubliauskas

Dauguma inovatyvių įmonių savo veiklą pradeda mažuose kolektyvuose, todėl KMTP - geriausia vieta verslo pradžiai. Parkas sudaro labai geras sąlygas nedidelėms įmonėms kurti, inkubuotis. Mažoms bendrovėms ypač reikia pagalbos ir erdvės, kur jos galėtų augti ir tobulėti. Džiugu, kad KMTP labai svariai prisideda skatindamas smulkų ir vidutinį verslą.

Klaipėdos miesto savivaldybės Smulkaus ir vidutinio verslo tarybos pirmininkas

Aras Mileška

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?