Apie mus :

Naujienos

 

Norintiems patentuoti išradimus skirta dar didesnė suma - 830 tūkst. litų

2010-05-19

Savo intelektualinę nuosavybę norintys apsaugoti asmenys gali gauti paramą patentavimo išlaidoms padengti. Šiais metais suma patentavimui remti padidinta iki 830 tūkst. litų.

Parama bus skirta Europos patento ir Patento pagal Patentinės kooperacijos sutartį gavimo išlaidoms apmokėti. Numatoma finansuoti 95 proc. tinkamų išlaidų. Kad būtų patogiau, išradėjai paramą galės gauti vienu iš trijų jiems priimtinu siūlomų būdų, t. y. išlaidos gali būti apmokamos avansu, parama teikiama apmokant pateiktas sąskaitas ar kompensuojamos anksčiau patirtos išlaidos.

„Užpatentuoti išradimai ar jų pagrindu sukurtos inovatyvios prekės ir paslaugos yra apsaugotos nuo kopijavimo ir neteisėto naudojimo. Patentavimas padeda verslo atstovams kurti ir išlaikyti konkurencinius pranašumus", - sakė Ūkio ministerijos Inovacijų ir žinių visuomenės departamento direktorius Almantas Danilevičius.

Pasak A. Danilevičiaus, siekiant sėkmingai konkuruoti globaliu mastu, Lietuvai yra svarbu užtikrinti tarptautinę savo intelektinės nuosavybės apsaugą. Todėl Ūkio ministerija, atkreipdama dėmesį į patentavimo svarbą, patentavimui tarptautiniu mastu 2009 m. skyrė 812 tūkst. litų, padengė 41 patentavimo projekto išlaidas. Per visą dešimtmetį iki 2008 m. patentavimui skirta parama siekė vos 13 tūkst. litų.

Parama patentavimui teikiama išradėjams ir įmonėms pagal Patentavimo rėmimo projektų grupės aprašą.

Paraiškos priimamos iki š. m. spalio 29 d. 16 val. Lietuvos verslo paramos agentūroje (Gedimino pr. 38/2, LT-01104, Vilnius).

Kvietimo teikti paraiškas dokumentacija yra paskelbta Ūkio ministerijos tinklalapyje
http://www.ukmin.lt/lt/veikla/veiklos_kryptys/pramone_ir_verslas/Paramos_teikimas/kvietimai/

 

Šaltinis: www.ukmin.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Mūsų, roboto konstruktorių, draugystė su KMTP prasidėjo prieš kelerius metus. Keisčiausia, kad ne aš juos suradau, o jie mane. Kartu surengėme sumo robotų varžybas, kurios sulaukė visų susidomėjimo - prie mūsų ėjo žmonės ir klausė, kaip iš „lygios vietos" atsirado tiek daug robotų konstruktorių Klaipėdoje? Parkas mums suteikė galimybę į dienos šviesą ištraukti mūsų inžinerinius sprendimus, jais susidomi vis daugiau jaunimo. Dabar mes, parko padedami, esame žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Robotų konstruktorius

Vitalijus Rodnovas

Kiekvieną kartą, kai peržengiu KMTP duris, mane nepaliauja stebinti, kiek čia daug visko vyksta. Kartais pasijaučiu kaip pievoje, kurioje dūzgia labai daug bičių. Būdamas KMTP gali, regis, nieko nedaryti, tačiau vien būdamas čia, aplimpi tom žiedadulkėm - mintim, idėjom ir gera energija.

 

UAB „Grand partners“ konsultantas

Vaidas Levickis

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?