Apie mus :

Naujienos

 

Paleista 225 kW vėjo jėgainė Jurbarko rajone

2010-04-06

Šių metų vasario mėnesį, Rotulių kaime (Jurbarko raj.) paleista 225 kilovatų (kW) galingumo vėjo jėgainė, per metus pagaminsianti apie 0,3 mln. kilovatvalandžių elektros energijos.

 

UAB "Vindas" į vėjo jėgainės statybos ir paleidimo projektą investavusi 0,6 mln. Lt, atsipirkimo tikisi po 6-7 metų. Projektavimo paslaugas atliko Kauno UAB "Energetikos projektai", o įrangos rangove pasirinkta UAB "Naujoji ranga", atvežusi įrangą iš Danijos bendrovės „Norwin".

 

Statant vėjo jėgainę kreiptasi dėl Europos sąjungos paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programą - parama mikroįmonei kaimo vietovėje. Tokia parama teikiama pagal programos III krypties 2 priemonę „Parama verslo kūrimui ir plėtrai". Pagal šią priemonę iki 2010 m. gruodžio 31 d. didžiausia galima paramos suma vienam projektui siekia iki 1 726 400 Lt (kai ne mažiau kaip 50 proc. energijos pagaminama pardavimui).

 

Daugiau apie UAB „Naujoji ranga"

 

Horizontalios ašies vėjo jėgainėmis iki 250 kW galingumo prekiaujanti, statanti ir jas prižiūrinti bendrovė vėjo energetikos srityje dirba trejus metus. Jau pastatytos trys 225 kW ir keturios 100-150 kW galingumo vėjo jėgainės. Remiantis Lietuvos Energijos ataskaitomis, per 2009 metus visos pastatytos UAB „Naujoji ranga" vėjo jėgainės pagamino 0,8 mln. kWh elektros energijos. Šiais metais bendrovė planuoja pradėti 30 MW galios vėjo jėgainių parko plėtrą Jurbarko rajone ir 2,4 MW galios vėjo jėgainiųparką Kaišiadorių rajone, kur projektuojamas keturių vėjo jėgainių parkas. Bendrovė interneto puslapyje http://www.jegaines.lt įdiegusi vėjo jėgainės pirkimo ir statybos kainos skaičiavimą.

 

Apie vėjo energetiką Lietuvoje

 

Dabar šalyje veikia 68 vėjo elektrinės, bendras galingumas siekia arti 90 MW. Pavienės jėgainės ir vėjo jėgainių parkai per metus energijos pagamino beveik 150 GWh, tai sudarė apie 1 proc. bendros elektros energijos Lietuvoje. Lietuva yra įsipareigojusi, kad 2020 metais galutiniame energijos suvartojimo balanse atsinaujinantys energijos ištekliai (hidroelektrinėse, biokuro ir vėjo elektrinėse) ne mažiau kaip 23 proc. Šiuo metu vėjo energijos gaminama elektrą UAB „Lietuvosenergija" superka už valstybės nustatytą 0,30 Lt/kWh kainą.

 

Šaltinis www.technologijos.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Nestovime vietoje ir džiaugiamės, kad mūsų darbas yra vertinamas, nebereikia niekam įrodinėti, kad šiuolaikinėje globalioje erdvėje gali išlikti tik tie, kurie drąsiai realizuoja inovatyvias idėjas, jas pritaiko versle. Mums svarbu, kad mūsų parko bendruomenė stiprėtų ir visi tolygiai augtume, mūsų veiklos geografija plėstųsi, o įmonės būtų patenkintos tuo, ką mes galime suteikti... Visiems, kurie su mumis kartu buvo dešimt metų, noriu padėkoti prancūzų filosofo Blezo Paskalio žodžiais „Praeitis ir dabartis - mūsų priemonės, o ateitis - visų mūsų tikslas..."

KMTP direktorė

Roma Stubrienė

Mūsų, roboto konstruktorių, draugystė su KMTP prasidėjo prieš kelerius metus. Keisčiausia, kad ne aš juos suradau, o jie mane. Kartu surengėme sumo robotų varžybas, kurios sulaukė visų susidomėjimo - prie mūsų ėjo žmonės ir klausė, kaip iš „lygios vietos" atsirado tiek daug robotų konstruktorių Klaipėdoje? Parkas mums suteikė galimybę į dienos šviesą ištraukti mūsų inžinerinius sprendimus, jais susidomi vis daugiau jaunimo. Dabar mes, parko padedami, esame žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Robotų konstruktorius

Vitalijus Rodnovas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?