Apie mus :

Naujienos

 

Pateikta paraiška "MarTech" projekto finansavimui gauti

2010-01-13

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas pateikė paraišką projekto „Jūrinių kompetencijų, technologijų ir žinių mainai Pietų Baltijos jūros regione (MarTech)" finansavimui gauti.

Projekto tikslas - sukurti technologinio bendradarbiavimo platformą, apimančią jūrinę pramonę, švietimą ir tyrimus šioje srityje. Glaudesnio bendradarbiavimo nauda jūriniam sektoriui padėtų pagyvinti technologijų perdavimo procesus, verslumo kompetencijų ugdymą adaptuojant šiuos dalykus globalioje jūrinės pramonės ir darbo rinkoje.

Pirmiausia projektu siekiama sukurti virtualią jūrinio sektoriaus technologijų perdavimo platformą, kurioje būtų surinkta informacija apie visas jūrinėje srityje taikomos technologijas, Pietų jūros regione atliekamus tyrimus, verslo paklausą. Tikima, jog šioje erdvėje būtų daug paprasčiau bendrauti, susitikti mokslui ir verslui, užmegzti bendradarbiavimo santykius, paskatintų technologijų perdavimo ir galbūt netgi įdarbinimo galimybes aktyvinant darbo rinką būtent jūriniame sektoriuje.

Antra, projektu stengiamasi išsiaiškint kokių jūrinių kompetencijų reikia pasaulinei rinkai ir norima parengti mokymo programas, kuriomis būtų naikinamos šios spragos.

Geografinė teritorija, kurią apima programa - Danijos Borholmo sala, Lenkijos, Vokietijos, Lietuvos ir Švedijos tam tikros žemės ir apskritys palei Baltijos jūrą.

Klaipėdos mokslo ir technologijų parke, gavus projekto finansavimą, planuojama įrengti kompiuterizuotą Jūrinės inžinerijos inkubatorių, kuriame būtų sukurtos 5 darbo vietos, aprūpintos specializuotomis inžinerinėmis programomis. Panašius inkubatorius rengiasi įkurti Lenkija ir Vokietija.

Projekto trukmė - 36 mėnesiai.
Projekte dalyvauja 7 tikrieji ir 7 asocijuoti partneriai.
Planuojamas projekto biudžetas - 959 320 eurų.

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Galiu drąsiai sakyti, kad KMTP - ta institucija, kurioje idėjos brandinamos ne tam, kad jos liktų popieriuje ar giliai stalčiuje. Jos efektyviai realizuojamos, visada žvelgiama į ateitį, idėjoms numatomas tolimesnis kelias. Tai solidžios ir atsakingos institucijos bruožas. Kaip klaipėdietis, neabejingas dabarčiai ir, tuo labiau, ateičiai, linkiu, kad KMTP kaip buvo, taip ir būtų, vienas aktyviausių, dinamiškiausių ir kūrybiškiausių ekonomikos variklių ne tik Lietuvoje, bet ir platesnėse erdvėse.

Klaipėdos miesto meras

Vytautas Grubliauskas

Su KMTP vykdėme ne vieną sėkmingą bendrą projektą. Tai ne tik patikimas partneris, bet ir institucija, prisidedanti kuriant naujas darbo vietas. Lietuvai šiuo metu tai itin aktualus klausimas, todėl parkas, padėdamas įsilieti į darbo rinką jaunimui, prisideda prie šalies ekonomikos stiprinimo. Linkiu, kad parko bendradarbiavimas su verslu būtų dar glaudesnis.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rinkodaros ir administracijos direktorius

Artūras Drungilas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?