Apie mus :

Naujienos

 

Pažangi aplinkosaugos vadybos ir audito sistema EMAS - Lietuvos verslininkams

2010-01-21

Lietuvos ekonominės plėtros agentūra (LEPA) kviečia mažas ir vidutines Lietuvos įmones įsidiegti aplinkosaugos vadybos ir audito sistemą EMAS (angl. Eco-Management and Audit Scheme http://ec.europa.eu/environment/emas). Artimiausiu metu bus atrinka 10 mūsų šalies įmonių, kurioms nebus taikomi sistemos diegimo bei sertifikavimo mokesčiai.

„Aplinkosaugos vadybos ir audito sistema ne veltui pradėta diegti ir Lietuvos rinkoje - tai ypač aktualu dabartiniam verslo pasauliui, kai vis aktualesnis tampa žaliavų, energijos bei vandens sunaudojimo minimizavimas įmonėse bei įvairių visuomenės sluoksnių pasitikėjimo įgijimas ar sustiprinimas", - komentavo „DNV Business Assurance Lietuva" vadovas Audrius Šileika. - Natūralu, kad sumažinus neigiamo poveikio aplinkai riziką, padidėja akcininkų, investuotojų, visuomenės, taip pat draudimo bei finansinių institucijų pasitikėjimas įmone."

Audriaus Šileikos teigimu, EMAS sistema padeda sustiprinti socialiai atsakingos kompanijos įvaizdį ir atskleisti rūpestį aplinkosaugos problemomis. Be to, tai gali tapti ir svarbiu įmonės vidinės komunikacijos aspektu - darbuotojai skatinami įsitraukti į bendrą įmonės vystymo procesą.

„EMAS labai populiari tarp eksportuojančių įmonių daugelyje Europos šalių. Ji pripažįstama patikimu ženklu, rodančiu aktyvų įmonės įsitraukimą į aplinkosaugos vadybą, padedančiu didinti produkcijos eksporto galimybes, ypač tose rinkose, kur aplinkosauginiai reikalavimai yra labai aukšti (pvz., Skandinavijos, Vakarų Europos)", - pasakoja LEPA Tarptautinės prekybos plėtros departamento direktorė Lina Vaitkevičienė.

Įsidiegę EMAS Jūs:

  • Sumažinsite kaštus minimizuodami žaliavų, energijos, vandens sunaudojimą įmonėje;
  • Sumažinsite neigiamo poveikio aplinkai riziką ir padidinsite akcininkų, investuotojų, draudimo bei finansinių institucijų bei visuomenės pasitikėjimą įmone;
  • Sustiprinsite įmonės aplinkosauginį įvaizdį; Paskatinsite darbuotojų įsitraukimą į įmonės vystymo procesą.

Atrinktoms mažoms ir vidutinėms įmonėms nebus taikomi papildomi mokesčiai, tereikės pasirūpinti vienkartine EMAS registravimo įmoka Aplinkos apsaugos agentūroje. Diegiant EMAS, įmonėje bus atliekama ir pirminė aplinkosaugos analizė.

Daugiau informacijos apie projektą rasite internete, adresu http://www.lepa.lt/lt/Konkurencingumas.html

Dėl pageidavimo dalyvauti šiame projekte prašome informuoti elektroniniu paštu konkurencingumas@lda.lt. su nuoroda „EMAS diegimas". Prie laiško pridėkite užpildytą registracijos formą ir savo kontaktinius duomenis. Registracija EMAS diegimo atrankai vykdoma iki š.m. vasario 12 d.

Iškilus klausimams prašome kreiptis į Jurgitą Butkevičienę, LEPA vyr. projektų vadovę tel. (8-5) 264 9076 arba Giedrę Maumevičiūtę, UAB „Ernst & Young Baltic" vyr. konsultantę tel. (8-5) 274 2157.

Šaltinis: www.technologijos.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Kiekvieną kartą, kai peržengiu KMTP duris, mane nepaliauja stebinti, kiek čia daug visko vyksta. Kartais pasijaučiu kaip pievoje, kurioje dūzgia labai daug bičių. Būdamas KMTP gali, regis, nieko nedaryti, tačiau vien būdamas čia, aplimpi tom žiedadulkėm - mintim, idėjom ir gera energija.

 

UAB „Grand partners“ konsultantas

Vaidas Levickis


Kaskart mane maloniai nustebina Parko žmonių iniciatyvumas, veržlumas, neleidžiantis sustoti, priverčiantis permąstyti sprendimus, taip reikalingas verslui. Tai yra svarbūs ir dideli darbai, visų pirma, žmonių sąmonės srityje. Sakyčiau, KMTP dėka, verslas po truputį tampa geru. Linkiu ir toliau ne mažiau sėkmingai dirbti.

Advokatų kontoros "Žlioba & Žlioba" advokatas

Arūnas Žlioba

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?