Apie mus :

Naujienos

 

Pelėsakalių projektas "Lizdas"

2014-06-05

Klaipėdos universiteto mokslininkų iniciatyva vykdomas projektas jau trečius metus iš eilės leidžia gyvai stebėti pelėsakalių, įsikūrusių inkile, iškeltame ant pastato priešais Klaipėdos mokslo ir technologijų parką, šeimos gyvenimą.

Jau beveik savaitę pelėsakalių lizde daug judesio ir veiksmo. Klaipėdos universiteto teritorijoje esančiame inkile įsikūrusi plėšriųjų paukščių šeimyna susilaukė pagausėjimo - jau išsirito penki pelėsakalių jaunikliai. Pasak ornitologo Juliaus Morkūno, paukštukai inkile praleis apie 30 dienų, kur jais dar rūpinsis tėvai. Vėliau jauniesiems pelėsakaliams po truputį reikės pradėti gyventi savarankiškai.

Tiesioginę transliaciją iš pelėsakalių šeimos lizdo galite stebėti spustelėję šią nuorodą.

Plačiau apie šiemetinę pelėsakalių šeimyną galite skaityti čia...

Daugiau apie pelėsakalių projektą "Lizdas" galite sužinoti čia...

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Su KMTP aktyviai bendradarbiaujame ne vienus metus. Kartu su parku ir geoterminės šilumos jėgaine AB „Geoterma" atliekame tyrimus dėl Vakarų Lietuvoje glūdinčių geoterminio vandens išteklių panaudojimo balneologijai, gydymo tikslams, SPA procedūroms. Tikimės, kad šie bendri tyrimai paskatins efektyviau išnaudoti geoterminius išteklius mūsų krašte ir padės vystyti sveikatos turizmą.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas

Artūras Razbadauskas

Įgyvendindami pasyvių, energijos beveik nenaudojančių ir aplinkai draugiškų namų statybų projektus, sulaukiame svaraus KMTP palaikymo ir pagalbos. Pasyvūs namai - ateities namai, jiems pastatyti naudojame inovatyvius sprendimus, parkas kartu su būriu specialistų mums padeda inovacijas viešinti ir apie tai informuoti visuomenę.

Klasterio „Ecovizija“ projektų vadovas

Gediminas Butkus

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?