Apie mus :

Naujienos

 

Per skatinimo plano priemones verslui prieinama 1,4 mlrd. litų. Dar 820 mln. Lt paskolų bus pradėtos teikti rugsėjį

2009-08-19

Ekonomikos skatinimo plano (ESP) finansavimo priemonė, per kurią verslas galės gauti iki 1,5 mln. eurų paskolas, pradės veikti rugsėjį. Tai šiandien pažadėjo Europos investicijų fondo (EIF) vadovas Richardas Pelly susitikime su ūkio ministru Dainiumi Kreiviu ir finansų ministre Ingrida Šimonyte.

„Susitarėme dėl aktualiausios šiuo metu priemonės - didžiųjų kreditų teikimo mažoms ir vidutinėms įmonėms - įgyvendinimo. Rugsėjį EIF pasirašys sutartis su 3 Lietuvoje veikiančiais bankais ir įmonės galės kreiptis į juos dėl didelių paskolų suteikimo", - sakė ūkio ministras Dainius Kreivys.

Per šiuos tris bankus verslui bus išskolinta 820 mln. Lt (50 proc. - Europos Sąjungos lėšos, dar 50 proc. bankai pridės savo lėšų). Įmonė galės gauti paskolą iki 1,5 mln. eurų apyvartinėms bei investicinėms lėšoms papildyti.

Sutartis su bankais planuota pasirašyti anksčiau, tačiau, pasak R. Pelly, to nepavyko padaryti laiku dėl sudėtingų procedūrų. Anot jo, finansiniai instrumentai, kuriuos Lietuvos Vyriausybė naudoja Ekonomikos skatinimo plane, yra nauji, inovatyvūs, taigi nauja ir jų įgyvendinimo praktika, kuri yra pakankamai sudėtinga. R. Pelly pabrėžė, kad, įsisavindama ES paramą, Lietuva labai sumaniai išnaudoja finansinės inžinerijos instrumentus ir tuo pirmauja tarp ES šalių.

Kol pradės veikti EIF priemonės, įmonės gali naudotis jau veikiančiomis ESP priemonėmis, per kurias yra pasiekiami daugiau kaip 1,4 mlrd. litų, iš kurių beveik milijardas jau yra įsisavinti. Aktyviausiai įmonės naudojasi kreditavimo bei palūkanų kompensavimo priemonėmis, nes šios sprendžia bene opiausią problemą - apyvartinių bei investicinių lėšų trūkumą.

Veikiančios ESP PriemonėsSkirta, LtIšnaudota, Lt
Kreditai 220 mln. 63 mln.
Palūkanų kompensavimas 104 mln. 8 mln.
Garantijos 440 mln. 310 mln.
Parama eksportui 100 mln. 11,4 mln.
Viešųjų pastatų renovacija 600 mln. 556 mln.
Iš viso: 1,4 mlrd. 948,4 mlrd.

Šaltinis: www.ukmin.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Įgyvendindami pasyvių, energijos beveik nenaudojančių ir aplinkai draugiškų namų statybų projektus, sulaukiame svaraus KMTP palaikymo ir pagalbos. Pasyvūs namai - ateities namai, jiems pastatyti naudojame inovatyvius sprendimus, parkas kartu su būriu specialistų mums padeda inovacijas viešinti ir apie tai informuoti visuomenę.

Klasterio „Ecovizija“ projektų vadovas

Gediminas Butkus

Nestovime vietoje ir džiaugiamės, kad mūsų darbas yra vertinamas, nebereikia niekam įrodinėti, kad šiuolaikinėje globalioje erdvėje gali išlikti tik tie, kurie drąsiai realizuoja inovatyvias idėjas, jas pritaiko versle. Mums svarbu, kad mūsų parko bendruomenė stiprėtų ir visi tolygiai augtume, mūsų veiklos geografija plėstųsi, o įmonės būtų patenkintos tuo, ką mes galime suteikti... Visiems, kurie su mumis kartu buvo dešimt metų, noriu padėkoti prancūzų filosofo Blezo Paskalio žodžiais „Praeitis ir dabartis - mūsų priemonės, o ateitis - visų mūsų tikslas..."

KMTP direktorė

Roma Stubrienė

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?