Apie mus :

Naujienos

 

Pernai ekonomikos skatinimo plano priemonėmis pasinaudojo daugiau kaip 4000 Lietuvos įmonių

2010-01-06

2009-aisiais Ekonomikos skatinimo plano priemonėmis pasinaudojo daugiau kaip 4000 Lietuvos įmonių, t.y. kas penkiolikta realiai veikianti Lietuvos įmonė*. Ūkio ministro Dainiaus Kreivio vertinimu, tai padėjo išsaugoti mažiausiai 40 tūkstančių darbo vietų**.

„Nors makroekonominiai rodikliai ir nuotaikos rinkoje gerėja ne taip greitai, kaip norėtųsi, svarbu tai, kad įmonės realiai pajunta ekonomikos skatinimo plano priemonių naudą, - sako ūkio ministras. - Kreditai, mokesčių atidėjimai, valstybės garantijos, ES paramos lėšų įsisavinimo spartinimas yra labai konkretūs būdai, kuriais valstybė padeda verslui." Pasak ministro, ekonominio augimo metu krizei nebuvo pasiruošta, todėl išlaikytas finansinis stabilumas rinkoje bei skatinimo plano įgyvendinimas yra vieni svarbiausių šios Vyriausybės nuveiktų darbų.

Plačiau apie naujieną skaitykite LR ūkio ministerijos tinklapyje...

Plačiau apie įgyvendinamas ekonomikos skatinimo priemones galima sužinoti Ekonomikos skatinimo plano vykdymo eigai stebėti skirtoje interneto svetainėje www.skatinimoplanas.lt.

* Įvairiais duomenimis, šiuo metu Lietuvoje realiai veiklą vykdo 60-65 tūkst. bendrovių.

** Skaičiuojama, jog vidutinis bendrovėje dirbančių žmonių skaičius yra 10, vidutinis renovuojamame pastate dirbančių žmonių skaičius - 45.

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Dauguma inovatyvių įmonių savo veiklą pradeda mažuose kolektyvuose, todėl KMTP - geriausia vieta verslo pradžiai. Parkas sudaro labai geras sąlygas nedidelėms įmonėms kurti, inkubuotis. Mažoms bendrovėms ypač reikia pagalbos ir erdvės, kur jos galėtų augti ir tobulėti. Džiugu, kad KMTP labai svariai prisideda skatindamas smulkų ir vidutinį verslą.

Klaipėdos miesto savivaldybės Smulkaus ir vidutinio verslo tarybos pirmininkas

Aras Mileška

Mūsų, roboto konstruktorių, draugystė su KMTP prasidėjo prieš kelerius metus. Keisčiausia, kad ne aš juos suradau, o jie mane. Kartu surengėme sumo robotų varžybas, kurios sulaukė visų susidomėjimo - prie mūsų ėjo žmonės ir klausė, kaip iš „lygios vietos" atsirado tiek daug robotų konstruktorių Klaipėdoje? Parkas mums suteikė galimybę į dienos šviesą ištraukti mūsų inžinerinius sprendimus, jais susidomi vis daugiau jaunimo. Dabar mes, parko padedami, esame žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Robotų konstruktorius

Vitalijus Rodnovas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?