Apie mus :

Naujienos

 

Prezidentė įteikė apdovanojimus pažangiausioms žinių ekonomikos įmonėms

2009-10-28

Šiandien Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo pažangiausias Lietuvos žinių ekonomikos įmones. „Žinių ekonomikos įmonės 2009" apdovanojimai įteikti bendrovėms „Sicor Biotech", „Traidenis" ir „Baltic Amadeus infrastruktūros paslaugos".

Prezidentūroje antrą kartą buvo įteiktas ir „EKSMOS" grupės įsteigtas sėkmingiausiai dirbančios jaunos aukštųjų technologijų įmonės apdovanojimas. Jis šiemet atiteko unikalias terahercinės spinduliuotės technologijas kuriančiai bendrovei „Teravil".

„Teikdami apdovanojimus siekiame parodyti, kad naujos žinios ir gebėjimas jas panaudoti yra įmonių sėkmės, pažangos garantas. Ši tiesa yra ypač akivaizdi ekonominiu sunkmečiu - apdovanojimus pelniusios įmonės sėkmingai plečia veiklą net ir esant pasaulinei ekonomikos krizei", - teigė Kęstutis Jasiūnas, Žinių ekonomikos forumo Tarybos ir Organizacinio komiteto pirmininkas.

Pažangiausia aukštųjų technologijų sektoriaus įmone už unikalių produktų kūrimą, sparčią plėtrą Europoje ir pavyzdinį mokslo ir verslo bendradarbiavimą pripažinta UAB „Sicor Biotech". „Žinių ekonomikos įmonės 2009" vardas taip pat suteiktas UAB „Traidenis", kuri įvertinta už pažangių sprendimų įgyvendinimą tradicinėje pramonėje ir plėtrą Rytų bei Vidurio Europoje. Už naujų paslaugų kūrimą ir įgyvendinimą Lietuvos rinkoje pažangiausia paslaugų sektoriaus įmone pripažinta UAB „Baltic Amadeus infrastruktūros paslaugos".

Sėkmingiausios jaunos aukštųjų technologijų įmonės apdovanojimuose šiemet varžėsi beveik 20 įmonių, įkurtų nuo 2004 m. Sėkmingiausia pripažintai įmonei UAB „Teravil" atiteko „EKSMOS" grupės įsteigtas 10 tūkst. litų piniginis prizas.

„Lietuva turi potencialo kurti ir diegti pažangias technologijas. Jaunų įmonių pasiekimai yra puikus pavyzdys kaip, net ir neturint didelių išteklių ar paramos, galima plėtoti perspektyvų aukštųjų technologijų verslą. Siekiame paskatinti verslo visuomenę nebijoti dalintis patirtimi ir būti drąsių iniciatyvų įkvėpėjais", - teigė Edgaras Leichteris, asociacijos „Žinių ekonomikos forumo" direktorius.

Kandidatuoti „Žinių ekonomikos įmonės 2009" apdovanojimuose buvo pakviesta daugiau kaip 1500 įmonių. Paskutiniame atrankos etape varžėsi 14 įmonių: UAB „Baltic Amadeus infrastruktūros paslaugos", UAB „CID Baltic", UAB „Exigen Services Lietuva", advokatų kontora Marcinkevičius, Čaikovski ir partneriai JURIDICON, UAB „Laboratorinių bandymų centras", AB „Lifosa", ŽŪB „Nematekas", AB „Panevėžio energija", UAB „Precizika Metrology", UAB „Rifas", UAB „Sicor Biotech", UAB „Traidenis", UAB „Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla", AB „Žemaitijos pienas".

Sėkmingiausios jaunos aukštųjų technologijų įmonės apdovanojimų paskutiniame etape varžėsi šešios įmonės: UAB „Aksonas", UAB „Ginva", UAB „Imunolita", UAB „Telesoftas", UAB „Teravil", UAB „Unique Solutions".

„Žinių ekonomikos įmonės" apdovanojimų pagrindinis rėmėjas - Danske Bank A/S Lietuvos filialas, partneriai - „EKSMOS" grupė, dienraštis „Verslo žinios" ir portalas „VZ.lt".

Daugiau informacijos: Renata Vaicekauskaitė, Komunikacijos projektų vadovė, tel. (8 ~ 5) 274 54 20, mob. tel. 8 609 07275, el. paštas: renata@zef.lt

Šaltinis: www.zef.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Įgyvendindami pasyvių, energijos beveik nenaudojančių ir aplinkai draugiškų namų statybų projektus, sulaukiame svaraus KMTP palaikymo ir pagalbos. Pasyvūs namai - ateities namai, jiems pastatyti naudojame inovatyvius sprendimus, parkas kartu su būriu specialistų mums padeda inovacijas viešinti ir apie tai informuoti visuomenę.

Klasterio „Ecovizija“ projektų vadovas

Gediminas Butkus

Galiu drąsiai sakyti, kad KMTP - ta institucija, kurioje idėjos brandinamos ne tam, kad jos liktų popieriuje ar giliai stalčiuje. Jos efektyviai realizuojamos, visada žvelgiama į ateitį, idėjoms numatomas tolimesnis kelias. Tai solidžios ir atsakingos institucijos bruožas. Kaip klaipėdietis, neabejingas dabarčiai ir, tuo labiau, ateičiai, linkiu, kad KMTP kaip buvo, taip ir būtų, vienas aktyviausių, dinamiškiausių ir kūrybiškiausių ekonomikos variklių ne tik Lietuvoje, bet ir platesnėse erdvėse.

Klaipėdos miesto meras

Vytautas Grubliauskas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?