Apie mus :

Naujienos

 

Pristatyta alternatyvios energetikos klasterio idėja

2010-04-30

Balandžio 28-29 dienomis Klaipėdos mokslo ir technologijų parko iniciatyva organizuotuose renginiuose verslo ir mokslo atstovai turėjo galimybę susipažinti ir įgyti praktinių žinių apie klasterius.

Trečiadienį vykusiame renginyje „Klasterių kūrimas ir plėtra: pasaulinė praktika" apie klasterių kūrimą patirtimi dalijosi šios srities atstovai iš Lietuvos. Apie priemonės „Inoklaster LT +" galimybes pranešimą skaitė viena iš „Klasterių Kompetencijos Tinklo" (KKT) steigimo iniciatorių - Milda Garmutė, apie modernių namų kūrimo klasterį pasakojo Pietų Lietuvos medienos gaminių pramonės klasterio koordinatorė Dalia Aldona Matiukienė, taip pat renginyje dalyvavo klasterių veiklos konsultantas Ilja Malkin bei Nacionalinio gėrimų klasterio koordinatorius Romas Apulskis.

Praktinę renginio dalį vedė vienas garsiausių klasterių kūrimo ekspertų pasaulyje - svečias iš Naujosios Zelandijos - Ifor Ffowcs-Williams. Praktiniuose mokymuose dalyviai turėjo galimybę sužinoti apie inovatyvaus ir efektyvaus klasterio pagrindinius elementus, 12 žingsnių link klasterio, mokslo ir technologijų parkų ir klasterių vystymą, klasterių naudą verslui ir privataus sektoriaus lyderystės poreikius.

Ketvirtadienį, balandžio 29 dieną, į KMTP, susirinkusiems įvairių alternatyvios energetikos sričių verslo atstovams ir mokslininkams pristatyta Vakarų Lietuvos regiono alternatyvios energetikos klasterio kūrimo idėja, galimos jo veiklos sritys, tikslai ir veiklos kryptys. Diskusijos metu išsakyti ir užfiksuoti potencialių klasterio narių poreikiai, padėsiantys kurti planuojamo įsteigti klasterio veiklos planą.

 

Pranešimai:

Klasterių kūrimas (Ifor Ffowcs-Williams)

"InoKlasterLT", "InoKlasterLT+"

Nacionalinis gėrimų pramonės klasteris

 

 

Infromaciją parengė

Simona Žimkutė

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Su KMTP vykdėme ne vieną sėkmingą bendrą projektą. Tai ne tik patikimas partneris, bet ir institucija, prisidedanti kuriant naujas darbo vietas. Lietuvai šiuo metu tai itin aktualus klausimas, todėl parkas, padėdamas įsilieti į darbo rinką jaunimui, prisideda prie šalies ekonomikos stiprinimo. Linkiu, kad parko bendradarbiavimas su verslu būtų dar glaudesnis.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rinkodaros ir administracijos direktorius

Artūras Drungilas

Kiekvieną kartą, kai peržengiu KMTP duris, mane nepaliauja stebinti, kiek čia daug visko vyksta. Kartais pasijaučiu kaip pievoje, kurioje dūzgia labai daug bičių. Būdamas KMTP gali, regis, nieko nedaryti, tačiau vien būdamas čia, aplimpi tom žiedadulkėm - mintim, idėjom ir gera energija.

 

UAB „Grand partners“ konsultantas

Vaidas Levickis

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?