Apie mus :

Naujienos

 

Pristatyti reikšmingiausi mokslo darbai per pastaruosius 355 metus.

2009-12-03

D. Britanijos karališkoji mokslo draugija internete pateikė projektą, kuris leidžia peržiūrėti 60 pačių reikšmingiausių draugijos nuomone mokslinių darbų, išleistų per pastaruosius 355 metus.

Projekto išpildymas labai paprastas, tačiau pakankamai patogus. Pagal metus išdėstyti svarbiausi dešimtmečių įvykiai pažymėti vienu arba keliais reikšmingiausiais atradimais, apie kuriuos pateikiama dar ir papildoma informacija. Tokia dovana mokslo istorija besidomintiems internautams skirta draugijos 350-mečio proga.

Panašu, jog šį projektą draugija nusiteikusi prižiūrėti, nes metų juosta sudaryta iki pat 2045 metų. Nors draugija nusprendė nespėlioti, kas mūsų laukia ateityje, tačiau svarbiausius įvykius šiame kalendoriuje pažymės.

Aplankę projektą surasite įvairiausių mokslų darbų. Daugiausia iš fizikos srities. Pavyzdžiui, galima pasidomėti I.Newtono darbais, skirtais optikos tyrimams - pristatomame dokumente mokslininkas įrodinėja, kad baltą šviesą sudaro skirtingų spalvų šviesos.

Šalia rimtų medicinos, biologijos mokslinių darbų yra ir tokių įdomių, net juokingų, kaip pavyzdžiui, Daines Barringtono darbas apie jaunąjį kompozitorių Mocartą. Juo autorius nori išsiaiškinti, ar šis iš tiesų genialus jaunuolis, ar tik apsimetėlis.

D. Britanijos karališkosios mokslo draugijos projektą rasite adresu http://trailblazing.royalsociety.org/

Šaltinis: www.kl.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP


Kaskart mane maloniai nustebina Parko žmonių iniciatyvumas, veržlumas, neleidžiantis sustoti, priverčiantis permąstyti sprendimus, taip reikalingas verslui. Tai yra svarbūs ir dideli darbai, visų pirma, žmonių sąmonės srityje. Sakyčiau, KMTP dėka, verslas po truputį tampa geru. Linkiu ir toliau ne mažiau sėkmingai dirbti.

Advokatų kontoros "Žlioba & Žlioba" advokatas

Arūnas Žlioba

Su KMTP aktyviai bendradarbiaujame ne vienus metus. Kartu su parku ir geoterminės šilumos jėgaine AB „Geoterma" atliekame tyrimus dėl Vakarų Lietuvoje glūdinčių geoterminio vandens išteklių panaudojimo balneologijai, gydymo tikslams, SPA procedūroms. Tikimės, kad šie bendri tyrimai paskatins efektyviau išnaudoti geoterminius išteklius mūsų krašte ir padės vystyti sveikatos turizmą.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas

Artūras Razbadauskas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?