Apie mus :

Naujienos

 

Projekto "Darni vėjo energetikos plėtra Vakarų Lietuvoje" demonstracinis seminaras

2016-10-06

Valstybinis mokslinių tyrimų institutas Gamtos tyrimų centras ir projekto partneriai bei Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas kviečia 2016 m. spalio 18 d. (antradienį) 13 val. dalyvauti Europos ekonominės erdvės mechanizmo finansuojamo projekto „Darni vėjo energetikos plėtra vakarų Lietuvoje" demonstraciniame seminare.

Renginio metu bus pristatytas vėjo energetikos plėtros ir biologinės įvairovės apsaugos požiūriais konfliktinių teritorijų identifikavimo įrankis. Šis įrankis leidžia identifikuoti potencialiai konfliktines teritorijas žemėlapyje ir šiais tikslais bus naudojamas vėjo energetikos vystytojų bei kontroliuojančių institucijų. Kartu šis įrankis galės būti naudojmas ir potencialių konfliktinių teritorijų identifikavimui tarp vėjo energetikos ir kitų sektorių ar visuomenės interesų. Seminare taip pat aptarsime vėjo energetikos Lietuvoje vystymo perspektyvas.

Seminaras vyks Klaipėdos mokslo ir technologijų parke Vilhelmo Berbomo g. 10-101, konferencijų salėje.

Konfliktinių teritorijų identifikavimo įrankis buvo sukurtas Gamtos tyrimų centro kartu su partneriais, įgyvendinant Europos ekonominės erdvės mechanizmo finansuojamą projektą „Darni vėjo energetikos plėtra vakarų Lietuvoje" (DAVEP-VLIT). Projekto metu buvo taip pat sprendžiamos vėjo jėgainių plėtros Vakarų Lietuvoje poveikio paukščiams (sklandantiems, vandens, žiemojantiems ir migruojantiems bei tilvikams) ir šikšnosparniams sumažinimo galimybės.

Projekto veiklos apėmė Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskričių savivaldybes. Projekto metu buvo nustatytos teritorijos, kuriose vėjo jėgainių plėtros siekiai gali turėti neigiamą poveikį minėtoms gyvūnų grupėms.

Teritorijų išskyrimui buvo sukurtas erdvinių duomenų pagrindu veikiantis modelis, leidžiantis vizualizuoti potencialių konfliktų mastą bei intensyvumą žemėlapyje.

Konfliktų sumažinimui yra parengtos rekomendacijos. Jos leis plėtojant vėjo energetiką pasirinkti labiausiai darnius biologinės įvairovės apsaugos atžvilgiu sprendimus.

Dalyvius prašome registruotis iki spalio 17 d. 12 val. el. paštu adresu l.stoskus@dvcentras.lt.

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Nestovime vietoje ir džiaugiamės, kad mūsų darbas yra vertinamas, nebereikia niekam įrodinėti, kad šiuolaikinėje globalioje erdvėje gali išlikti tik tie, kurie drąsiai realizuoja inovatyvias idėjas, jas pritaiko versle. Mums svarbu, kad mūsų parko bendruomenė stiprėtų ir visi tolygiai augtume, mūsų veiklos geografija plėstųsi, o įmonės būtų patenkintos tuo, ką mes galime suteikti... Visiems, kurie su mumis kartu buvo dešimt metų, noriu padėkoti prancūzų filosofo Blezo Paskalio žodžiais „Praeitis ir dabartis - mūsų priemonės, o ateitis - visų mūsų tikslas..."

KMTP direktorė

Roma Stubrienė

Mūsų, roboto konstruktorių, draugystė su KMTP prasidėjo prieš kelerius metus. Keisčiausia, kad ne aš juos suradau, o jie mane. Kartu surengėme sumo robotų varžybas, kurios sulaukė visų susidomėjimo - prie mūsų ėjo žmonės ir klausė, kaip iš „lygios vietos" atsirado tiek daug robotų konstruktorių Klaipėdoje? Parkas mums suteikė galimybę į dienos šviesą ištraukti mūsų inžinerinius sprendimus, jais susidomi vis daugiau jaunimo. Dabar mes, parko padedami, esame žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Robotų konstruktorius

Vitalijus Rodnovas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?