Apie mus :

Naujienos

 

Rengiami bendri visų reikalavimų verslui sąvadai

2009-11-26

Dar iki šių metų pabaigos Ūkio ministerija ir jai pavaldžios institucijos parengs savo reguliavimo sričių teminius sąvadus bei smulkiajam verslui skirtus praktinius vadovus. Tai atlikti pavedama ministro Dainiaus Kreivio pasirašytame įsakyme.

„Norime, kad visus reikalavimus verslininkas rastų vienoje vietoje ir kad jie būtų pateikti suprantamai. Tai būtų aiški informacinė bazė, kuri čia pat leistų matyti reikiamus veiklai teisės aktus ir darbų, kuriuos verslininkui reikia atlikti pradedant ar plėtojant veiklą, sąrašą," - sako ūkio ministras D. Kreivys.

Dabartiniai teisės aktai, reglamentuojantys verslo veiklą yra nevienodi: dešimtys teisės aktų neretai apibrėžia skirtingus vienos srities aspektus. Ūkio ministro įsakymu dėl nustatytų reikalavimų verslui sąvadų parengimo siekiama sukurti suvienodintus teisinės informacijos sąvadus ir reguliavimo praktinius vadovus atskiroms verslo sritims. Praktiniuose vadovuose taip pat bus pateikiama paremtų gerąja praktika ir palengvinančių reikalavimų įvykdymą specialių situacijų sprendimo būdų.

Tiksliai aprašytas ir vienoje svetainėje paskelbtas visų reikalavimų verslui sąvadas užtikrintų verslo supratimą bei išmanymą, kokių teisės aktų laikytis tam tikrais atvejais, taip pat pateiks praktinę informaciją, kaip mažiausiomis sąnaudomis laikytis reikalavimų. Šie sąvadai bus skelbiami internete, nuolatos prižiūrimi ir atnaujinami.

Tai - dar vienas žingsnis siekiant užtikrinti verslo biurokratizmo mažinimo politikos įgyvendinimą, įtvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės programoje. Tikimasi, kad nauji visų reikalavimų verslui sąvadai dar labiau padės sumažinti korupcijos motyvus ir administracinę naštą verslui.

Šaltinis: www.ukmin.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Su KMTP aktyviai bendradarbiaujame ne vienus metus. Kartu su parku ir geoterminės šilumos jėgaine AB „Geoterma" atliekame tyrimus dėl Vakarų Lietuvoje glūdinčių geoterminio vandens išteklių panaudojimo balneologijai, gydymo tikslams, SPA procedūroms. Tikimės, kad šie bendri tyrimai paskatins efektyviau išnaudoti geoterminius išteklius mūsų krašte ir padės vystyti sveikatos turizmą.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas

Artūras Razbadauskas

Dauguma inovatyvių įmonių savo veiklą pradeda mažuose kolektyvuose, todėl KMTP - geriausia vieta verslo pradžiai. Parkas sudaro labai geras sąlygas nedidelėms įmonėms kurti, inkubuotis. Mažoms bendrovėms ypač reikia pagalbos ir erdvės, kur jos galėtų augti ir tobulėti. Džiugu, kad KMTP labai svariai prisideda skatindamas smulkų ir vidutinį verslą.

Klaipėdos miesto savivaldybės Smulkaus ir vidutinio verslo tarybos pirmininkas

Aras Mileška

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?