Apie mus :

Naujienos

 

Robotų kautynėse triumfavo klaipėdiečiai

2009-10-13

Pirmą kartą Lietuvoje organizuotose tarptautinėse robotų kovose triumfavo klaipėdiečiai. Š.m. spalio 10 d. Klaipėdos mokslo ir technologijų parke vykusiose Baltic Robot Sumo Cup varžybose buvo varžomasi keturiose kategorijose, dėl stipriausiojo titulo varžėsi 60 robotų.

 

Baltic Robot Sumo Cup varžybų nugalėtojus rasite čia...


„Nusipirkti gamykloje surinktą robotuką gali kiekvienas, tačiau ne dažnas gali pasigirti galįs sukonstruoti jį savo rankomis. Džiugu, kad daugėja kūrybingo ir inovacijomis besidominčio jaunimo. Neabejojame, kad technika besidomintys jaunieji kūrėjai vėliau taps puikiais savo srities specialistais ir padės Lietuvoje populiarinti novatoriškas idėjas ir technologijas " , - sakė KMTP direktorė Roma Stubrienė.

 

Baltic Robot Sumo CUP varžybose dalyvavo 60 robotų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Jie kovėsi keturiose kategorijose. Standart Sumo grupėje kovojo didžiausi, apie 3 kg sveriantys robotai. Šioje itin sudėtingo lygio kategorijoje jėgas išbandė patys stipriausi ir agresyviausi robotai. Mini sumo grupėje kovėsi maži ir vidutiniai (0,5 kg) robotai, Freestyle kategorijoje kovojo visų rūšių robotai. Naujokai galėjo jėgas išbandyti Roomba Sumo grupėje. Robotų kovų taisyklės nesudėtingos - kaunasi po porą robotų, kurie stengiasi išstumti vienas kitą iš ringo. Laimi tas, kurs tai padaro greičiausiai.

„Rengiamos kautynės - ne tik linksma atrakcija, bet ir galimybė susipažinti su jaunųjų kūrėjų darbu, technologijomis, kurias jie pritaiko kurdami robotus. Tikimės, kad robotų kūrėjai šiuo pomėgiu užkrės ir žiūrovus. Manome, kad po šio renginio jaunimas dar labiau ims domėtis inovacijomis, moderniausiomis technologijomis, robotų kūrimu" , - teigė R. Stubrienė.

Daugiausia varžybose dalyvavo vaikinai, tačiau robotų kūrimu intensyviai domisi ir merginos. Varžybų organizatorių teigimu, ringe pasirodė nuo pačių paprasčiausių iki itin sudėtingų robotų, kurių kūrimui buvo panaudoti inovatyviausi sprendimai. Geriausi Baltijos šalių robotai kovoja jau trečius metus. Anksčiau varžybos vyko Taline ir Rygoje.

Kovų transliaciją buvo galima stebėti internetu.

Apie įvykusį renginį:

Straipsnis ir vaizdo įrašas el. dienraštyje „Vakarų ekspresas"

Varžybų akimirkos DELFI.TV

Projekto rėmėjai: Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas; IRobot; BATTERY ; ABB

Pranešimą parengė:
Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
Andrius Sutnikas
Tel. Nr. 868637681
El. p.: projects@kmtp.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Mūsų, roboto konstruktorių, draugystė su KMTP prasidėjo prieš kelerius metus. Keisčiausia, kad ne aš juos suradau, o jie mane. Kartu surengėme sumo robotų varžybas, kurios sulaukė visų susidomėjimo - prie mūsų ėjo žmonės ir klausė, kaip iš „lygios vietos" atsirado tiek daug robotų konstruktorių Klaipėdoje? Parkas mums suteikė galimybę į dienos šviesą ištraukti mūsų inžinerinius sprendimus, jais susidomi vis daugiau jaunimo. Dabar mes, parko padedami, esame žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Robotų konstruktorius

Vitalijus Rodnovas

Su KMTP aktyviai bendradarbiaujame ne vienus metus. Kartu su parku ir geoterminės šilumos jėgaine AB „Geoterma" atliekame tyrimus dėl Vakarų Lietuvoje glūdinčių geoterminio vandens išteklių panaudojimo balneologijai, gydymo tikslams, SPA procedūroms. Tikimės, kad šie bendri tyrimai paskatins efektyviau išnaudoti geoterminius išteklius mūsų krašte ir padės vystyti sveikatos turizmą.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas

Artūras Razbadauskas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?