Apie mus :

Naujienos

 

"Santaros" slėnyje - ekologinių tyrimų sala

2010-01-22

Vilniuje „Santaros" slėnyje įsikurs Jungtinis gamtos tyrimų centras, kuris sutelks dėmesį itin aktualiai sričiai - ekologijai, aplinkos taršos mažinimui. Įvairių institucijų mokslininkai, specialistai tirs į aplinką patenkančių nuotekų užterštumą, ieškos būdų, kaip neutralizuoti naftos taršos padarinius gamtai, atliks kitus tyrimus.

Jungtinis gamtos tyrimų centras - mokslinių tyrimų instituto Gamtos tyrimų centro (susivieniję universitetinis Ekologijos, Botanikos, Geologijos ir geografijos institutai) bei Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto bendra iniciatyva.

Jungtinio gamtos tyrimų centro steigimas vakar patvirtintas švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus, Gamtos tyrimų centro direktorius Mečislovo Žalakevičiaus ir Centrinės projektų valdymo agentūros direktoriaus pavaduotojo Mindaugo Keizerio parašais.

Jungtinio gamtos tyrimų centro projekto vertė - 15 mln. Lt, iš kurių 12,8 mln. Lt skiriama iš ES struktūrinių fondų, o likusios lėšos - iš valstybės biudžeto. Už maždaug 5 mln. Lt numatoma pastatyti naują, modernų tyrimų centro pastatą, o kitos lėšos bus investuojamos į šiuolaikinę mokslinių tyrimų įrangą. Projektą numatoma įgyvendinti per trejus metus.

„Tai - investicijos į ilgalaikės vertės kūrimą. Vykstant intensyviai ekonomikos plėtrai, būtina prižiūrėti ir kontroliuoti industrinius procesus, kad nužterštume gamtos ir nepadarytume žalos, kuriai ištaisyti prireiks daug lėšų. Aukštosios technologijos, kurias siekiame plėtoti Lietuvoje, turi būti draugiškos aplinkai ir žmogaus sveikatai. Todėl pramonėje taikomi ekologiniai tyrimai yra būtinas šiuolaikiškos pažangios valstybės prioritetas", - sakė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

Jungtiniame gamtos tyrimų centre bus įrengtos trys atviros prieigos laboratorijos, kuriose bus tiriamas teršalų poveikis gyviems organizmams, įvertinamos naudingosios iškasenos, jų panaudojimo galimybės, taip pat bus gilinamasi į ekologijos, molekulinių tyrimų ir kitas sritis. Centre bus įkurti modernūs herbariumai augalų kolekcijoms.

„Mūsų turimos infrastruktūros nepakanka studentams bei mokslininkams, norintiems pasinaudoti naujausiomis mokslinėmis metodikomis. Modernia įranga aprūpintas Jungtinis gamtos tyrimų centras - tai didelė dovana tyrėjams, - sakė Vilniaus universiteto Ekologijos instituto direktorius Mečislovas Žalakevičius. - Neabejotinai ši pažangos sala skatins mokslą ir veslą imtis bendrų projektų, sukurs naujas darbo vietas perspektyviausiesiems tyrėjams".

Jungtinio gamtos tyrimų centro įkūrimas yra integruoto mokslo, studijų ir verslo slėnio „Santara" plėtros programos dalis. Preliminari joje įgyvendinamų projektų grupės vertė - 194,7 mln. Lt. Verslo įmonės slėnyje planuoja investuoti 87,2 mln. litų.

Įgyvendinus šiuos planus, „Santaros" slėnyje bus išplėtota daugiau kaip 29 tūkst. kvadratinių metrų infrastruktūra, planuojama sukurti 1200 darbo vietų.

Daugiau informacijos: Živilė Sabaliauskienė, Švietimo ir mokslo ministerijos ES paramos koordinavimo departamento vyresn. specialistė, tel. (8 5) 219 1248.

Šaltinis: www.smm.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP


Kaskart mane maloniai nustebina Parko žmonių iniciatyvumas, veržlumas, neleidžiantis sustoti, priverčiantis permąstyti sprendimus, taip reikalingas verslui. Tai yra svarbūs ir dideli darbai, visų pirma, žmonių sąmonės srityje. Sakyčiau, KMTP dėka, verslas po truputį tampa geru. Linkiu ir toliau ne mažiau sėkmingai dirbti.

Advokatų kontoros "Žlioba & Žlioba" advokatas

Arūnas Žlioba

Įgyvendindami pasyvių, energijos beveik nenaudojančių ir aplinkai draugiškų namų statybų projektus, sulaukiame svaraus KMTP palaikymo ir pagalbos. Pasyvūs namai - ateities namai, jiems pastatyti naudojame inovatyvius sprendimus, parkas kartu su būriu specialistų mums padeda inovacijas viešinti ir apie tai informuoti visuomenę.

Klasterio „Ecovizija“ projektų vadovas

Gediminas Butkus

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?