Apie mus :

Naujienos

 

Sėkmingai veikiančių Izraelio įmonių vadovai dalijosi patirtimi

2010-06-17

Birželio 16 d. ūkio ministras Dainius Kreivys vizito Izraelyje metu susitiko su reikšmingų Izraelio ekonomikai įmonių vadovais, lankėsi IBM tyrimų centre, susitiko su investicinės kompanijos „Granot Ventures" ir pasaulinės elektromobilių gamintojos „Better Place" vadovais, lankėsi Techniono universiteto Elektros inžinerijos fakulteto Komunikacijos ir IT centre, gynybos pramonės bendrovėje „Elbit Systems".
Ūkio ministras Dainius Kreivys lankydamasis didžiausiame IBM tyrimų centre už JAV ribų pažymėjo, kad tokių įmonių investicijos kiekvienos šalies ekonomikai ir mokslui turi neginčijamai didelę įtaką. Svarbu, kad tokiuose centruose susijungia verslo ir mokslo potencialas ir sudaromos sąlygos kurti inovatyvius produktus, komercializuoti mokslinius tyrimus.
"Gegužės mėnesį pasirašytas Lietuvos Vyriausybės ir tarptautinės kompiuterių, technologijų ir IT korporacijos IBM ketinimų protokolas dėl bendro mokslinių tyrimų centro Lietuvoje steigimo yra neabejotinai didelis žingsnis link iškelto tikslo - 2020 metais tapti regiono inovacijų centru", - sakė ūkio ministras.
„Tikiuosi, kad Lietuvoje kuriamas IBM mokslinių tyrimų centras ne kiek nenusileis aplankytam Izraelyje. Čia vykdomi sveikatos apsaugos, biotechnologijų, multimedijos, vadybos, technologijų optimizavimo ir kitų sričių projektai. Lietuvoje bus atliekami strateginių IBM sričių tyrimai: nanotechnologijų, gyvybės mokslų, sveikatos priežiūros inovacijų, taip pat intelektinės nuosavybės inovatyvios vadybos", - kalbėjo ūkio ministras.
Vėliau ūkio ministras D. Kreivys aplankė Izraelio techninio profilio įmonių inkubatorių pradininkę įmonę „Granot Ventures". Susitikimo su įmonės atstovais metu ūkio ministras D. Kreivys pažymėjo, kad ši įmonė Lietuvai galėtų būti puikiu pavyzdžiu, kaip remiant pradedančiuosius verslininkus, naudojant rizikos kapitalą ir jungiantis į klasterius galima plėtoti reikiamas proveržio kryptis.
„Granot Ventures" - investicinė kompanija, įsteigta Izraelio Vyriausybės kaip inkubatorius. Įmonė neseniai buvo privatizuota, tačiau ir toliau glaudžiai bendradarbiauja su Vyriausybe, kuri prisiima dalį rizikos už „start-ups" jų veiklos pradžioje, siekdama, kad šie būtų patrauklūs investuotojams. „Tai geras rizikos pasidalijimo tarp valstybinio ir privataus sektoriaus pavyzdys", - sakė ūkio ministras.
Lankydamasis kompanijoje „Better Place", kuri yra elektromobilių priežiūros ir jų efektyviam naudojimui reikalingos infrastruktūros kūrimo lyderė pasaulyje, ūkio ministras pažymėjo, kad alternatyvių transporto technologijų plėtra svarbi keliais aspektais. „Visu pirma tai energetinės nepriklausomybės garantas, antra - tai galimybė plėstis konkurencingai, moderniai ir inovacijomis pagristai pramonei, galinčiai suteikti darbo vietas ir padidinti šalies pramonės augimą", - sakė ūkio ministras. Susitikime su įmonės „Better Place" valdybos pirmininku ministras pakvietė įmonę investuoti ir įgyvendinti elektromobilių infrastruktūros projektus Lietuvoje.
Lietuva gegužės mėnesį prisijungė prie Jungtinės deklaracijos dėl elektra varomų transporto priemonių Europoje.
Vizito metu ministras taip pat lankėsi Techniono universiteto Elektros inžinerijos fakulteto Komunikacijos ir IT centre. Elektros inžinerijos fakultetas patenka tarp 15 geriausių pasaulyje, o visas Techniono universitetas - tarp 25 geriausių pasaulio techninio profilio universitetų. 2004 m. Techniono universiteto profesoriai gavo Nobelio premiją už biotechnologijos išradimus. Susitikime su Elektros inžinerijos fakulteto vadovu ministras aptarė studentų mainų galimybes dalyvauti ES ir kitose studentų mainų programose, taip pat aptarė inovatyvių technologijų perdavimo pramonei klausimus.

Šaltinis: www.ukmin.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Nestovime vietoje ir džiaugiamės, kad mūsų darbas yra vertinamas, nebereikia niekam įrodinėti, kad šiuolaikinėje globalioje erdvėje gali išlikti tik tie, kurie drąsiai realizuoja inovatyvias idėjas, jas pritaiko versle. Mums svarbu, kad mūsų parko bendruomenė stiprėtų ir visi tolygiai augtume, mūsų veiklos geografija plėstųsi, o įmonės būtų patenkintos tuo, ką mes galime suteikti... Visiems, kurie su mumis kartu buvo dešimt metų, noriu padėkoti prancūzų filosofo Blezo Paskalio žodžiais „Praeitis ir dabartis - mūsų priemonės, o ateitis - visų mūsų tikslas..."

KMTP direktorė

Roma Stubrienė

Kiekvieną kartą, kai peržengiu KMTP duris, mane nepaliauja stebinti, kiek čia daug visko vyksta. Kartais pasijaučiu kaip pievoje, kurioje dūzgia labai daug bičių. Būdamas KMTP gali, regis, nieko nedaryti, tačiau vien būdamas čia, aplimpi tom žiedadulkėm - mintim, idėjom ir gera energija.

 

UAB „Grand partners“ konsultantas

Vaidas Levickis

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?