Apie mus :

Naujienos

 

Šiais metais norintys patentuoti išradimus turėtų nedelsti

2010-10-20

Savo intelektinę nuosavybę siekiantys apsaugoti asmenys gali gauti paramą patentavimo išlaidoms padengti. Šiais metais paraiškos patentavimo išlaidoms padengti priimamos iki spalio 29 d.

Parama skiriama Europos patento ir Patento pagal Patentinės kooperacijos sutartį gavimo išlaidoms apmokėti. Numatoma finansuoti 95 proc. tinkamų išlaidų. Kad būtų patogiau, išradėjai paramą gali gauti vienu iš trijų jiems priimtinu siūlomų būdų, t. y. išlaidos gali būti apmokamos avansu, parama teikiama apmokant pateiktas sąskaitas ar kompensuojamos anksčiau patirtos išlaidos.

Pasak Ūkio ministerijos Inovacijų ir žinių visuomenės departamento direktorius dr. Almanto Danilevičius, tinkama intelektinės nuosavybės apsauga yra viena iš sėkmingos konkurencijos sąlygų. Tačiau intelektinės nuosavybės apsauga, patentuojant išradimus dažnam Lietuvos išradėjui ar verslo atstovui yra per brangi, ypač brangus yra patentavimas tarptautiniu mastu, kuris būtinas norint sėkmingai konkuruoti užsienio rinkose. Todėl Ūkio ministerija, norėdama paskatinti patentuoti išradimus, jau kelerius metus iš eilės teikia paramą patentavimo išlaidoms padengti.

Parama patentavimui teikiama išradėjams ir įmonėms pagal Patentavimo rėmimo projektų grupės aprašą. Paraiškos paramai gauti priimamos Lietuvos verslo paramos agentūroje (Gedimino pr. 38/2, LT-01104 Vilnius).

Spalio 15 d. duomenimis, į Lietuvos verslo paramos agentūrą paramos kreipėsi jau 23 patentavimo projektų autoriai.

2010 m. norintiesiems patentuoti išradimus numatyta paskirstyti 830 tūkst. litų.

Kvietimo teikti paraiškas dokumentacija yra paskelbta Ūkio ministerijos tinklalapyje http://www.ukmin.lt/lt/veikla/veiklos_sritys/pramone_ir_verslas/Paramos_teikimas/

Šaltinis: www.ukmin.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Galiu drąsiai sakyti, kad KMTP - ta institucija, kurioje idėjos brandinamos ne tam, kad jos liktų popieriuje ar giliai stalčiuje. Jos efektyviai realizuojamos, visada žvelgiama į ateitį, idėjoms numatomas tolimesnis kelias. Tai solidžios ir atsakingos institucijos bruožas. Kaip klaipėdietis, neabejingas dabarčiai ir, tuo labiau, ateičiai, linkiu, kad KMTP kaip buvo, taip ir būtų, vienas aktyviausių, dinamiškiausių ir kūrybiškiausių ekonomikos variklių ne tik Lietuvoje, bet ir platesnėse erdvėse.

Klaipėdos miesto meras

Vytautas Grubliauskas

Mūsų, roboto konstruktorių, draugystė su KMTP prasidėjo prieš kelerius metus. Keisčiausia, kad ne aš juos suradau, o jie mane. Kartu surengėme sumo robotų varžybas, kurios sulaukė visų susidomėjimo - prie mūsų ėjo žmonės ir klausė, kaip iš „lygios vietos" atsirado tiek daug robotų konstruktorių Klaipėdoje? Parkas mums suteikė galimybę į dienos šviesą ištraukti mūsų inžinerinius sprendimus, jais susidomi vis daugiau jaunimo. Dabar mes, parko padedami, esame žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Robotų konstruktorius

Vitalijus Rodnovas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?