Apie mus :

Naujienos

 

Šiltnamiuose augins verslumą

2015-12-07

Visą pasaulį apraizgęs interneto tinklas buvo išrastas Europoje, tačiau komerciniam naudojimui jį pritaikė JAV gyventojai. Tendencija išliko iki šių dienų - JAV mokslas ir verslas jungiasi ir nuolat kuria inovacijas. Nors Senasis Pasaulis konkurencinėje kovoje kol kas atsilieka, tačiau ir čia matomi pokyčiai.

Skatinti mokslą versle ir verslą moksle pradeda ir Lietuva - vis dažniau kalbama apie būsimus silicio slėnius Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje. Uostamiestyje inovacijų grūdas pasėtas į Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) pirmame aukšte atidarytus „Teo idėjų šiltnamius".

Archajiška forma, rytojaus turinys

Nors savo forma idėjų šiltnamiai primena tuos, kuriuos matome ūkininkų kiemuose, jų viduje sujungtas šiuolaikinis dizainas, mokslas ir technologijos. Tikimasi, kad patogi ir šiuolaikiška erdvė bus lemtingas postūmis, kurio trūksta, kad jaunas žmogus taptų startuoliu.

„KMTP tikslas- užtikrinti verslo ir mokslo bendradarbiavimą bei inovacijų plėtrą Klaipėdos regione. Skiriame daug dėmesio verslumo ugdymui studentų ir mokslininkų tarpe - kviečiame lektorius, organizuojame specialius mokymus, seminarus",- kalba Andrius Sutnikas, KMTP Komunikacijų vadovas.

Kad patogi darbo erdvė būtina kūrybiškumui, pripažįsta inovatyviausios pasaulio įmonės, pavyzdžiui, „Google", kurios biurai primena suaugusiųjų žaidimo aikšteles.

Dvi skirtingos erdvės

Moksliniai tyrimai parodė, kad net toks paprastas dalykas kaip spalva gali paveikti mūsų mąstymą: raudoname inde maistas atrodo saldesnis, mėlyname- sūresnis. Du idėjų šiltnamiai taip pat skiriasi savo funkcijomis ir skatina skirtingas verslumo sudedamąsias dalis.

„Viena erdvė yra skirta poilsiui ir neformaliam darbui, kita - rimtesniam darbui, susitikimams ir mokymams",- sako A.Sutnikas.

Atsiradusios erdvės užpildė neformalaus ir šiuolaikiško darbo vietos nišą, kurios KMTP iki tol trūko.

„Turėjome specialią auditoriją konferencijoms, tačiau jaunimui reikia kūrybiškų sprendimų. Erdvė turi padėti realizuoti save. Manome, kad tai gyvybiškai svarbu",- pabrėžia pašnekovas.

Abi erdvės yra prieinamos kiekvienam norinčiam, o norint jose įsikurti ilgam, pakanka raštu susitarti su KMTP administracija.

Taps namais startuoliams

Šiuo metu galimybę ilgam apsistoti idėjų šiltnamiuose svarsto du Klaipėdos startuoliai.

Pirmasis, pavadinimu „Interactio", kuria programėlę, išmanųjį telefoną paverčiančią tarptautinėse konferencijose naudojama tiesioginio vertimo įranga. Įdiegus į konferencijos dalyvių telefonus „Interactio" programėlę, nebereikia specialių ausinių su įranga. Renginių organizatoriams išsprendžiamos net kelios problemos: įrangos įsigijimo, jos saugojimo ir išdalijimo renginio svečiams.

Kitas startuolis, UAB „Valdymo sistemos", kuria programinę įrangą, skirtą saulės energijos kolektoriams. Unikali technologija apskaičiuoja, kokiu kampu pakreipti saulės modulius, kad būtų gaunama kuo daugiau energijos.

Naudos mokymams

Atvirose idėjų šiltnamių erdvėse įsikurs ne tik studentai, bet ir įvairios verslumą skatinančios programos. Šiuo metu KMTP tariasi su 10 lektorių, kurie pasisakys įvairiomis verslo vystymo temomis. Studentai galės registruotis į konkrečiai jiems reikalingus verslumo skatinimo kursus.

Pagalba dėstytojams - abiejuose nameliuose įdiegtos pažangiausios „Teo" technologijos - išmanioji televizija ir spartus šviesolaidinis internetas. Dėl to nekils jokių kliūčių norint surengti konferenciją internetu ar tiesiogiai internete parodyti, kaip veikia vienas ar kitas IT produktas.

„Informacinės technologijos yra daugumos naujų verslų pagrindas. Tikimės, kad suteikti išmanumo mineralai padės Klaipėdos studentų ir startuolių bendruomenėms auginti savo idėjų derlių",- apie idėjų šiltnamius kalba „Teo" Vakarų regiono verslo klientų vadovas Nerijus Avelis.

Šaltinis: http://www.teo.lt/verslui/siltnamiai/13982

 

 

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Mūsų, roboto konstruktorių, draugystė su KMTP prasidėjo prieš kelerius metus. Keisčiausia, kad ne aš juos suradau, o jie mane. Kartu surengėme sumo robotų varžybas, kurios sulaukė visų susidomėjimo - prie mūsų ėjo žmonės ir klausė, kaip iš „lygios vietos" atsirado tiek daug robotų konstruktorių Klaipėdoje? Parkas mums suteikė galimybę į dienos šviesą ištraukti mūsų inžinerinius sprendimus, jais susidomi vis daugiau jaunimo. Dabar mes, parko padedami, esame žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Robotų konstruktorius

Vitalijus Rodnovas

Su KMTP aktyviai bendradarbiaujame ne vienus metus. Kartu su parku ir geoterminės šilumos jėgaine AB „Geoterma" atliekame tyrimus dėl Vakarų Lietuvoje glūdinčių geoterminio vandens išteklių panaudojimo balneologijai, gydymo tikslams, SPA procedūroms. Tikimės, kad šie bendri tyrimai paskatins efektyviau išnaudoti geoterminius išteklius mūsų krašte ir padės vystyti sveikatos turizmą.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas

Artūras Razbadauskas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?