Apie mus :

Naujienos

 

Skatinimo plano paskolos verslui bus teikiamos ir eurais

2009-09-03

Kreditai verslui, finansinių tarpininkų išduodami per Ekonomikos skatinimo plano (ESP) priemonę Atvirų kreditų fondas (AKF), jau šį mėnesį bus išduodami ir eurais.

Tai šiandien po susitikimo su valstybės remiamus kreditus smulkiajam ir vidutiniam verslui (SVV) teikiančiais bankais (Medicinos banko, „Parex" banko, Šiaulių banko, Ūkio banko, DnB Nord banko, Finasta banko, SEB banko, Unicredit Banko) ir INVEGOS vadovais pranešė ūkio ministras Dainius Kreivys.

Siekiant pagerinti skolinimosi iš Atviro kreditų fondo (AKF) sąlygas, buvo priimtas sprendimas teikti paskolas smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) subjektams ne tik litais, bet ir eurais. „Šis pakeitimas padarytas atsižvelgus į daugelio SVV įmonių poreikį skolintis ne nacionaline valiuta. Jis turėtų sumažinti iš AKF lėšų teikiamų kreditų kainą bei padidinti priemonės paklausą," -- sakė D. Kreivys.

Pasak ministro, bankai šios priemonės paskolas eurais galės teikti jau rugsėjo pabaigoje, todėl verslas jau gali pradėti teikti paraiškas bankams.

Paskolas iš AKF lėšų šiuo metu teikia šeši bankai: AB Šiaulių bankas, AB SEB bankas, AB „Swedbank", AB bankas „Finasta", AB Ūkio bankas, UAB Medicinos bankas, AB DnB NORD bankas ir AB „Parex" bankas. Iš viso šiai priemonei skirta 100 mln. Lt iš ES struktūrinių fondų.

Iš viso per ESP verslo finansavimo priemones, tokias kaip kreditavimas, palūkanų kompensavimas, garantijų fondas, verslui yra pasiekiama daugiau kaip 1,5 mlrd. litų. Rugsėjį šis skaičius turėtų viršyti 2 mlrd. litų.

Šaltinis: www.ukmin.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Su KMTP aktyviai bendradarbiaujame ne vienus metus. Kartu su parku ir geoterminės šilumos jėgaine AB „Geoterma" atliekame tyrimus dėl Vakarų Lietuvoje glūdinčių geoterminio vandens išteklių panaudojimo balneologijai, gydymo tikslams, SPA procedūroms. Tikimės, kad šie bendri tyrimai paskatins efektyviau išnaudoti geoterminius išteklius mūsų krašte ir padės vystyti sveikatos turizmą.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas

Artūras Razbadauskas

Dauguma inovatyvių įmonių savo veiklą pradeda mažuose kolektyvuose, todėl KMTP - geriausia vieta verslo pradžiai. Parkas sudaro labai geras sąlygas nedidelėms įmonėms kurti, inkubuotis. Mažoms bendrovėms ypač reikia pagalbos ir erdvės, kur jos galėtų augti ir tobulėti. Džiugu, kad KMTP labai svariai prisideda skatindamas smulkų ir vidutinį verslą.

Klaipėdos miesto savivaldybės Smulkaus ir vidutinio verslo tarybos pirmininkas

Aras Mileška

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?