Apie mus :

Naujienos

 

Skelbiamas idėjų konkursas naujoms technologinėms įmonėms steigti

2013-07-05

Nuo birželio 25 d. visiems, turintiems idėjų dėl verslo kūrimo, kuris grindžiamas inovacijomis ir naujausiomis technologijomis, atveria duris „Idėjų bankas". Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia idėjų konkursą dėl naujų technologinių įmonių steigimo.

„MITA pradedamas naujas Ūkio ministerijos finansuojamas projektas „Technostartas" orientuotas į asmenis, turinčius inovatyvių ir išskirtinių idėjų, tačiau neturinčius patirties veiklose, susijusiose su įmonių steigimu, valdymu bei produktų pateikimu į rinką", - sako ūkio viceministras Marius Skarupskas.

„Mūsų agentūra skatina jaunimą, tyrėjus, mokslininkus, kurie universitetuose sukaupę naudingų žinių, realizuoti idėjas praktiškai. Norime ugdyti gebėjimus kurti aukštųjų technologijų verslą. MITA per vienerius metus jau padėjo įsisteigti 17 pradedančiųjų („start-up") įmonių. Projekto „Technostartas" dėka iki 2015 m. bus įsteigta ir sėkmingai veiklą vykdys dar 45", - teigia MITA direktorius Arūnas Karlonas.

Naujų technologinių įmonių steigimas ir įėjimas į rinką augančios globalios konkurencijos sąlygomis tampa sudėtingu ir vis daugiau žinių reikalaujančiu procesu. Anot A.Karlono, smulkusis verslas, susiduria ne tik su žinių trūkumu apie rinkas, potencialius partnerius ir verslo plėtrą, bet ir lėšų stoka naujoms idėjoms įgyvendinti, patalpoms įsigyti ir efektyviam produkto pristatymui sukurti. Todėl reikalinga parama technologiniams verslams, nes jie turi didžiausią potencialą generuoti aukštą pridėtinę vertę tiek pajamomis, tiek kuriamomis aukštos kvalifikacijos darbo vietomis.

Fiziniai asmenys, siekiantys gauti paramą naujo technologinio verslo kūrimui, idėjas konkursui turi pateikti iki š.m. rugsėjo 10 d. užpildydami supaprastintos formos paraišką MITA interneto svetainėje adresu: http://idejubankas.mita.lt/.

Idėjos bus vertinamos pagal šiuos kriterijus: naudą vartotojui, ar naujas produktas, paslauga, technologija turės pakankamą vartotojų ratą (išskirtinę orientaciją į eksporto rinkas), idėjos inovatyvumą, išskirtinumą ir originalumą, realią galimybę ją įgyvendinti, finansinį pagrindimą ir komercinį potencialą. Kiekvieną idėją vertins ne mažiau kaip du kompetentingi išorės ekspertai: vienas iš verslo, o kitas - iš mokslo sektoriaus.

Atrinktų idėjų teikėjai privalės per vieną mėnesį įsteigti įmonę, kuriai bus suteiktas pirmųjų įmonės veiklos metų inkubavimo paslaugų krepšelis viename iš šių miestų - Vilniuje (Šiaurės miestelio technologių parke), Kaune (KTU regioniniame mokslo parke) ar Klaipėdoje (Klaipėdos mokslo ir technologijų parke). Atsižvelgiant į tai, kad pradedantieji verslininkai neišvengiamai daro klaidų, jiems bus priskirti patyrę versle mentoriai, kurie profesionalių konsultacijų dėka šių klaidų kiekį sumažins bei užtikrins spartesnį naujo produkto patekimą į rinką.

Kontaktinis asmuo pasiteirauti: Kęstutis Šetkus, Inovacijų paramos ir technologijų perdavimo skyrius, tel. (8 5) 2 127 437, el. paštas: kestutis.setkus@mita.lt.

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Su KMTP vykdėme ne vieną sėkmingą bendrą projektą. Tai ne tik patikimas partneris, bet ir institucija, prisidedanti kuriant naujas darbo vietas. Lietuvai šiuo metu tai itin aktualus klausimas, todėl parkas, padėdamas įsilieti į darbo rinką jaunimui, prisideda prie šalies ekonomikos stiprinimo. Linkiu, kad parko bendradarbiavimas su verslu būtų dar glaudesnis.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rinkodaros ir administracijos direktorius

Artūras Drungilas

Su KMTP aktyviai bendradarbiaujame ne vienus metus. Kartu su parku ir geoterminės šilumos jėgaine AB „Geoterma" atliekame tyrimus dėl Vakarų Lietuvoje glūdinčių geoterminio vandens išteklių panaudojimo balneologijai, gydymo tikslams, SPA procedūroms. Tikimės, kad šie bendri tyrimai paskatins efektyviau išnaudoti geoterminius išteklius mūsų krašte ir padės vystyti sveikatos turizmą.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas

Artūras Razbadauskas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?