Apie mus :

Naujienos

 

Skirta ES parama artėja prie 1,5 mlrd. Lt

2009-11-02

Didelio verslo atstovų susidomėjimo susilaukė kvietimas teikti paraiškas pagal Europos Sąjungos struktūrinės paramos priemonę VP2-2.1-ŪM-04-K „Naujos galimybės". VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) gavo net 556 paraiškas, kurių bendra prašomos paramos suma - beveik 175 mln. Lt.

Dėl paraiškų gausos jų priėmimas, prasidėjęs balandžio mėnesį, spalio 2 d. buvo sustabdytas anksčiau nurodytos datos (2011 m. kovo 31 d. 16 val.), kadangi bendra gautų paraiškų prašoma finansuoti suma daugiau nei 10 procentų viršijo kvietime nurodytą (100 mln. Lt.) sumą.

„Šios priemonės paraiškų teikimo dinamika nebuvo būdinga kitoms agentūros administruotoms priemonėms, - sakė Diana Vilytė, LVPA direktoriaus pavaduotoja. - Iki rugsėjo 28 d. LVPA buvo sulaukusi 334 paraiškų, kurių bendra prašoma finansuoti suma siekė 87,4 mln. Lt. Tuo tarpu per paskutinę kvietimo galiojimo savaitę gauta dar 222 paraiškos, prašoma finansuoti suma - 87,6 mln. Lt, įskaitant 149 paraiškas 59 mln. Lt, atėjusias per paskutines dvi dienas. Vadinasi, per paskutinę paraiškų priėmimo savaitę prašymų finansuoti priemonės „Naujos galimybės" projektus atėjo netgi daugiau negu per ištisas 22 ankstesnes kvietimo galiojimo savaites."

Verslo sluoksniams šios priemonės galimybių paketas, pasak D. Vilytės, pasirodė patrauklus net ir šiais sunkesniais laikais. Paraiškas galėjo teikti privatūs juridiniai asmenys, rengiantys įmonių plėtros strategijas, užsienio rinkų tyrimus, renkantys informaciją apie tų rinkų dalyvius. Priemonės lėšomis, kuriomis dengiama iki 70 proc. projekto išlaidų, taip pat finansuojami įmonių rinkodaros planai, produkcijos pristatymai užsienyje vykstančiose parodose, prekybos mugėse, sudaromos sąlygos įdarbinti eksporto rinkodaros specialistus įmonėse.

Šiuo metu paraiškos vertinamos. Dalis jų jau įvertinta, pasirašytos 82 sutartys skirti 14,3 mln. Lt ES paramą, dar 101 įmonei ūkio ministro įsakymu skirta 18,6 mln. Lt parama. 15 paraiškų, pretendavusių į 3,3 mln. Lt paramos sumą, neatitiko administracinio ir tinkamumo vertinimo kriterijų.

„Mūsų agentūrą pasiekia pranešimai, kad kai kurios konsultacinės bendrovės platina savo verslo klientams reklaminius laiškus, tvirtindamos, esą Ūkio ministerija rengiasi skelbti pakartotiną paraiškų priėmimą priemonei „Naujos galimybės". Agentūrai tokia informacija nežinoma. Priešingai, yra pagrindo abejoti, kad artimiausiu metu toks paraiškų priėmimas galėtų būti skelbiamas", - sakė LVPA direktorius Saulius Jakštas.

Anot LVPA vadovo, skirti ar neskirti papildomai lėšų vienai ar kitai priemonei - iš tiesų yra ministerijos, ne LVPA prerogatyva. „Tačiau bet kuriuo atveju pasikliauti gandais ar suinteresuotų konsultacinių bendrovių spėlionėmis - rizikinga, verslininkai gali patirti bereikalingų išlaidų, jeigu tos spėlionės nepasitvirtintų. Rekomenduočiau pasikliauti LVPA tinklapio informacija, nemokamai užsiprenumeruoti agentūros naujienas. Prenumeratoriai pirmieji sužino apie naujus kvietimus ar papildomai skiriamas lėšas, jeigu tik Ūkio ministerija priima atitinkamus sprendimus ", - teigė S. Jakštas.

Per visą 2004-2006 m. finansavimo laikotarpį LVPA įvertino 1210 paraiškų pagal 4 priemones, o bendra administruotų priemonių lėšų suma buvo per 1,1 mlrd. Lt. 2007-2013 m. laikotarpiu agentūrai priskirta administruoti 30 priemonių, vertinimui jau pateiktos 2369 paraiškos bendrai 4,5 mlrd. Lt sumai.

Iki šiol įvertinta per 1400 projektų, sudaryta beveik 600 sutarčių dėl 1,3 mlrd. Lt ES paramos skyrimo projektams įgyvendinti. Ūkio ministro Dainiaus Kreivio įsakymu parama skirta daugiau kaip 800 projektų bendrai 1 mlrd. 490 mln. Lt sumai.

Šaltinis: www.ukmin.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Nestovime vietoje ir džiaugiamės, kad mūsų darbas yra vertinamas, nebereikia niekam įrodinėti, kad šiuolaikinėje globalioje erdvėje gali išlikti tik tie, kurie drąsiai realizuoja inovatyvias idėjas, jas pritaiko versle. Mums svarbu, kad mūsų parko bendruomenė stiprėtų ir visi tolygiai augtume, mūsų veiklos geografija plėstųsi, o įmonės būtų patenkintos tuo, ką mes galime suteikti... Visiems, kurie su mumis kartu buvo dešimt metų, noriu padėkoti prancūzų filosofo Blezo Paskalio žodžiais „Praeitis ir dabartis - mūsų priemonės, o ateitis - visų mūsų tikslas..."

KMTP direktorė

Roma Stubrienė

Galiu drąsiai sakyti, kad KMTP - ta institucija, kurioje idėjos brandinamos ne tam, kad jos liktų popieriuje ar giliai stalčiuje. Jos efektyviai realizuojamos, visada žvelgiama į ateitį, idėjoms numatomas tolimesnis kelias. Tai solidžios ir atsakingos institucijos bruožas. Kaip klaipėdietis, neabejingas dabarčiai ir, tuo labiau, ateičiai, linkiu, kad KMTP kaip buvo, taip ir būtų, vienas aktyviausių, dinamiškiausių ir kūrybiškiausių ekonomikos variklių ne tik Lietuvoje, bet ir platesnėse erdvėse.

Klaipėdos miesto meras

Vytautas Grubliauskas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?