Apie mus :

Naujienos

 

Startuoja projektas "Oversize Baltic"

2009-08-25

Projektas „Oversize Baltic" įgyvendinamas Pietų Baltijos bendradarbiavimo abipus sienos 2007-2013 programos rėmuose, projektą inicijavo ir įgyvendina Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas kartu su 8 partneriais iš Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos ir Švedijos.

Pagrindinis projekto tikslas – pagerinti negabaritinių krovinių transportavimo sąlygas Pietų Baltijos regione siekiant, pritraukiant tranzito srautus, išplėsti industrinės plėtros zonas, pagerinti sąlygas infrastruktūrinių projektų įgyvendinimui.

Negabaritinio transporto projektai tiesiogiai susiję su dideliais infrastruktūros, energetikos bei jūrinių technologijų gamybos bei statybos procesais, šių procesų supaprastinamas bei kaštų sumažinimas leistų sukurti pagrindą projektų efektyvumui didinti, sukurtų sąlygas Pietų Baltijos regiono komerciniam pranašumui augti pritraukiant gamybines investicijas bei tranzito srautus į regiono uostus. Vienas iš pagrindinių prioritetų Lietuvos partneriams užtikrinti sklandų atominės elektrinės dalių gabenimą, pritraukti negabaritinio transporto tranzito srautus Baltarusijos, Rusijos, Kazachstano ir kitų partnerių Rytuose kryptimis.

Supaprastintos procedūros bei padidintos negabaritinio krovinio transportavimo galimybės skatina regiono ekonominį konkurencingumą, pritraukia gamybos investicijas.

Numatomi projekto veiklos rezultatai:

1. Virtuali duomenų bazė, supaprastinanti leidimų išdavimą bei maršrutų parinkimą negabaritinio krovinio transportavimui Pietų Baltijos regione.
2. Technologinės negabaritinio krovinio transportavimo studijos integruojant jūros bei sausumos kelius. Negabaritinio transporto koridorių vidaus ir tranzito reikmėms suformavimas.
3. Ekonominė bei infrastruktūrinė negabaritinio krovinio gabenimo Pietų Baltijos regione studija. Intermodalinė strategija.
4. Regiono konkurencingumo populiarinimas investicijų ir krovinio tranzito srauto pritraukimas.
5. Stambių infrastruktūrinių, energetinių projektų įgyvendinimo kaštų mažinimas, įgyvendinimo trukmės trumpėjimas.

Dabar vykstantys negabaritinio krovinio gabenimo procesai Pietų Baltijos regione yra gana chaotiški, kiekvienas projektas reikalauja papildomu investicijų ir derinimų, nors kroviniai ir technologijos jų gabenimui yra labai panašūs. Projekto įgyvendinimas sudarys sąlygas sukaupti reikiamą informaciją, sumažins valstybinių įstaigų darbo krūvį, bei negabaritinio krovinio gabenimo kaštus Pietų Baltijos regione.

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP


Kaskart mane maloniai nustebina Parko žmonių iniciatyvumas, veržlumas, neleidžiantis sustoti, priverčiantis permąstyti sprendimus, taip reikalingas verslui. Tai yra svarbūs ir dideli darbai, visų pirma, žmonių sąmonės srityje. Sakyčiau, KMTP dėka, verslas po truputį tampa geru. Linkiu ir toliau ne mažiau sėkmingai dirbti.

Advokatų kontoros "Žlioba & Žlioba" advokatas

Arūnas Žlioba

Nestovime vietoje ir džiaugiamės, kad mūsų darbas yra vertinamas, nebereikia niekam įrodinėti, kad šiuolaikinėje globalioje erdvėje gali išlikti tik tie, kurie drąsiai realizuoja inovatyvias idėjas, jas pritaiko versle. Mums svarbu, kad mūsų parko bendruomenė stiprėtų ir visi tolygiai augtume, mūsų veiklos geografija plėstųsi, o įmonės būtų patenkintos tuo, ką mes galime suteikti... Visiems, kurie su mumis kartu buvo dešimt metų, noriu padėkoti prancūzų filosofo Blezo Paskalio žodžiais „Praeitis ir dabartis - mūsų priemonės, o ateitis - visų mūsų tikslas..."

KMTP direktorė

Roma Stubrienė

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?