Apie mus :

Naujienos

 

Startuoja verslumo iniciatyva, raginanti mokslininkus ir studentus steigti įmones

2012-10-26

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia mokslininkus, tyrėjus ir studentus, turinčius idėjų, kaip mokslo žinias paversti verslu, dalyvauti konkurse. Konkurso dalyviai raginami įsteigti naują įmonę, kuri galėtų pateikti rinkai inovatyvų produktą, naują technologiją ar paslaugą.

Konkursas dėl mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) rezultatų komercinimo yra organizuojamas šiais metais jau antrą kartą. Inovacijas jau kuria 13 naujai įsteigtų įmonių, kurių idėjos dėl naujų produktų kūrimo buvo pripažintos kaip perspektyvios ir pritaikomos rinkoje. Komercializuojamos idėjos yra labai įvairios: moderni universali vaizdaspynė, akies vyzdžio sekimo produktas neįgaliesiems, išmanus apšvietimas, skirtas meno dirbinių ar prekių vizualizavimui, nepusiausviras irklavimo treniruoklis, interaktyvios lavinimo priemonės vaikams, turintiems kalbos sutrikimų ir daugelis kitų.

Norintys dalyvauti konkurse naujas idėjas turi pateikti iki š.m. gruodžio 7 d. Projektų idėjos yra teikiamos pagal Aukštųjų technologijų plėtros 2007-2013 m. programą ir joje išskirtas technologines kryptis: biotechnologijų, mechatronikos, lazerių technologijų, informacinių technologijų, nanotechnologijų ir elektronikos.

Projektų atranka konkursiniam finansavimui organizuojama dviem etapais. Pirmojo etapo metu teikiamos idėjos ir vykdoma jų atranka. Antrajame etape geriausių idėjų/projektų autoriai, siekiantys gauti finansavimą pagal šią priemonę, privalo įsteigti įmonę, skirtą MTEP rezultatų komercinimui įgyvendinti.

Gali būti steigiamos dviejų tipų įmonės: pradedančiosios (angl. start up) arba pumpurinės (angl. spin off). Įmonės steigėjas gali būti mokslininkas, tyrėjas ar studentas (arba jų grupė) pradedančiosios įmonės atveju. Įmonės steigėjas gali būti mokslininkas, tyrėjas ar studentas (arba jų grupė) kartu su valstybine mokslo ir studijų institucija pumpurinės įmonės atveju.

Didžiausia vienam projektui MITA skiriama lėšų suma yra 70 tūkst. litų. Informacija apie kvietimą skelbiama MITA interneto svetainėje: http://www.mita.lt/

Daugiau informacijos:

Jurga Trotienė

Viešieji ryšiai, vyr. specialistė

Tel.: 8 5 2644 710, jurga.trotiene@mita.lt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Nestovime vietoje ir džiaugiamės, kad mūsų darbas yra vertinamas, nebereikia niekam įrodinėti, kad šiuolaikinėje globalioje erdvėje gali išlikti tik tie, kurie drąsiai realizuoja inovatyvias idėjas, jas pritaiko versle. Mums svarbu, kad mūsų parko bendruomenė stiprėtų ir visi tolygiai augtume, mūsų veiklos geografija plėstųsi, o įmonės būtų patenkintos tuo, ką mes galime suteikti... Visiems, kurie su mumis kartu buvo dešimt metų, noriu padėkoti prancūzų filosofo Blezo Paskalio žodžiais „Praeitis ir dabartis - mūsų priemonės, o ateitis - visų mūsų tikslas..."

KMTP direktorė

Roma Stubrienė

Su KMTP vykdėme ne vieną sėkmingą bendrą projektą. Tai ne tik patikimas partneris, bet ir institucija, prisidedanti kuriant naujas darbo vietas. Lietuvai šiuo metu tai itin aktualus klausimas, todėl parkas, padėdamas įsilieti į darbo rinką jaunimui, prisideda prie šalies ekonomikos stiprinimo. Linkiu, kad parko bendradarbiavimas su verslu būtų dar glaudesnis.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rinkodaros ir administracijos direktorius

Artūras Drungilas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?