Apie mus :

Naujienos

 

Sukurta mobili laboratorija su biolustais vandens kokybei tirti

2010-06-19

„Siemens Corporate Technology" (CT) mokslininkai pranešė sukūrę mobilią laboratorinę sistemą su biolustais, galinčią sparčiai nustatyti vandens užterštumą.
Testai analizuoja antikūnių reakciją į tam tikrus hormonus, pesticidus, antibiotikus ir bakterijas. Nešiojamojo kompiuterio dydžio įrenginys vos per 30 minučių gali identifikuoti iki 25 medžiagų ir nustatyti jų koncentraciją. Mobiliąją laboratoriją galima naudoti tirti vandens kokybei humanitarinių misijų metu, ar stebėti ligoninių nuotekų vandenį, teigiama bendrovės pranešime.
Vandens valymo įrenginiai reguliariai teikia vandens pavyzdžius stacionarioms laboratorijoms atlikti itin tiksliai cheminei analizei. Esama ir mažesnių gabaritų įrangos tokiems testams atlikti, bet joje dažniausiai naudojami optiniai analizės metodai. „Siemens" sukurta mobilioji sistema gali greitai išanalizuoti vandens kokybę vietoje pritaikant elektrocheminių reakcijų analizės metodą. Jis įgalina sukurti ir naudoti mažos apimties, tikslias ir efektyvias analizės sistemas.
Sprendimo esmė - biolusto paviršiuje esantys antikūniai, teigia „Siemens" atstovai. Antikūniams sureagavus į atitinkamas medžiagas, esančias vandens mėginyje, nedidelė elektros srovė lusto paviršiuje inicijuoja elektrocheminę reakciją. „Siemens" lustas yra sukurtas bendradarbiaujat su bendrove „Infineon" ir Fraunhoferio silicio technologijų institutu. Mokslininkai taip pat sukūrė metodą, leidžiantį itin tiksliai apdoroti mėginį mobiliojoje laboratorijoje visiškai automatiškai, t.y., inicijuojamas ir reikiamas reagentų panaudojimo eiliškumas, ir reagento kiekio dozavimas.
Demonstracinė laboratorija šiuo metu gali nustatyti pesticidą atraziną, kurio koncentracija yra kelios milijoninės gramo dalys litre, o tai beveik atitinka nustatytus kokybės reikalavimus. Kol kas sistema nėra pakankamai jautri nustatyti geriamajame vandenyje esančioms bakterijoms, nes šie reikalavimai yra dar griežtesni. Pavyzdžiui, šimte mililitrų vandens negali būti nė vienos koliformo bakterijos. Ateityje, pasitelkus filtravimo technologijas, bus galima koncentruoti mėginyje esančias bakterijas ir nustatyti teršalų sudėtį net ir tada, jei jų koncentracija labai nedidelė.
Mokslininkų bendradarbiavimas kuriant taršalų laboratoriją buvo „AquaSENS" projekto, finansuojamo Vokietijos Švietimo ir mokslinių tyrimų ministerijos, dalis, teigiama pranešime.

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Dauguma inovatyvių įmonių savo veiklą pradeda mažuose kolektyvuose, todėl KMTP - geriausia vieta verslo pradžiai. Parkas sudaro labai geras sąlygas nedidelėms įmonėms kurti, inkubuotis. Mažoms bendrovėms ypač reikia pagalbos ir erdvės, kur jos galėtų augti ir tobulėti. Džiugu, kad KMTP labai svariai prisideda skatindamas smulkų ir vidutinį verslą.

Klaipėdos miesto savivaldybės Smulkaus ir vidutinio verslo tarybos pirmininkas

Aras Mileška

Įgyvendindami pasyvių, energijos beveik nenaudojančių ir aplinkai draugiškų namų statybų projektus, sulaukiame svaraus KMTP palaikymo ir pagalbos. Pasyvūs namai - ateities namai, jiems pastatyti naudojame inovatyvius sprendimus, parkas kartu su būriu specialistų mums padeda inovacijas viešinti ir apie tai informuoti visuomenę.

Klasterio „Ecovizija“ projektų vadovas

Gediminas Butkus

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?