Apie mus :

Naujienos

 

Tarp geriausių verslo ir mokslo bendradarbiavimo projektų Klaipėdos rajono imonė

2011-02-09

Ūkio ministro įsakymu buvo paskirstyta daugiau kaip 13 mln. Lt, kurie leis įmonėms atlikti mokslinius tyrimus, įkurti modernias tyrimų laboratorijas ir gaminti naujus produktus. Finansavimą pagal priemonę "Intelektas LT+" iš 2007-2013 m. Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų gavo 5 bendrovės.

"Ši parama suteikia galimybę įmonėms investuoti į mokslo tyrimus ir diegti naujas technologijas. Mokslo stiprinimas yra ypač aktualus pastaruoju metu, nes būtent mokslas duoda naujų idėjų bei žinių verslui ir taip padeda sukurti naujus konkurencingus produktus, kurie skatintų šalies eksporto augimą", - sakė ūkio ministras Dainius Kreivys.

Didžiausia parama - 6,32 mln. Lt - skirta akcinei bendrovei "Amilina"‬, įkursiančiai mokslinių tyrimų ir technologijų bazę, kurioje bus tobulinamas pasauliniu mastu unikalus produktas ir jo gamybos procesas - tirpus kviečių baltymų izoliatas. Tokio produkto ir jo gamybos technologijos sukūrimas sustiprins Lietuvos rinkos pozicijas pasaulio biotechnologijų sektoriuje.

Bendrovė "Aconitum"‬ už 2,98 mln. Lt paramą kurs ES reikalavimus atitinkančią tyrimų laboratoriją ir eksperimentinę kuriamų vaistų tyrimų bazę, o už 2,28 mln. Lt paramą įsigis aukščiausio tikslumo laboratorinę įrangą, kuri leis įmonei turėti vieną inovatyviausių mokslinių tyrimų ir technologijos plėtros (MTTP) bazių Lietuvoje. Įmonė kurdama naujus produktus bendradarbiaus su Lietuvos mokslininkais bei skatins privataus ir viešo sektoriaus bendradarbiavimą.

Įmonei "Medicata Filia"‬ skirta 654 tūkst. Lt ES struktūrinės paramos lėšų. Šiuo metu įmonė naudojasi kitų laboratorijų paslaugomis, tačiau tai - ekonomiškai neefektyvu, riboja įmonės plėtros galimybes ir mažina konkurencingumą. Pasinaudojusi parama įmonė įrengs naują modernią laboratoriją, skirtą moksliniams tyrimams atlikti, ir taip bus sudarytos sąlygos kurti naujus bei tobulinti esamus produktus.

429 tūkst. Lt parama skirta bendrovei "NEO Group", kuri numato įsigyti modernią laboratorinę įrangą ir prietaisus, paspartinsiančius naujų produktų kūrimo procesą, o naujo produkto gamyba padidins įmonės pajamas.

Bendrovė "Veika"‬, gavusi 386 tūkst. Lt paramą, atliks išsamius dažų ir dangos tyrimus bei įsigis laboratorinę įrangą, skirtą naujos kartos tapetų ir kitos dangos dažų sukūrimui. Priemone "Intelektas LT+" finansuojamos įmonių pradinės investicijos, kuriomis kuriama naujos įmonės ar plečiama esamos įmonės MTTP infrastruktūra. Iš viso pagal priemonę "Intelektas LT+" yra gautos 106 paraiškos. 45 projektams jau paskirstyta 130,9 mln. Lt ES struktūrinių fondų parama.

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Nestovime vietoje ir džiaugiamės, kad mūsų darbas yra vertinamas, nebereikia niekam įrodinėti, kad šiuolaikinėje globalioje erdvėje gali išlikti tik tie, kurie drąsiai realizuoja inovatyvias idėjas, jas pritaiko versle. Mums svarbu, kad mūsų parko bendruomenė stiprėtų ir visi tolygiai augtume, mūsų veiklos geografija plėstųsi, o įmonės būtų patenkintos tuo, ką mes galime suteikti... Visiems, kurie su mumis kartu buvo dešimt metų, noriu padėkoti prancūzų filosofo Blezo Paskalio žodžiais „Praeitis ir dabartis - mūsų priemonės, o ateitis - visų mūsų tikslas..."

KMTP direktorė

Roma Stubrienė

Dauguma inovatyvių įmonių savo veiklą pradeda mažuose kolektyvuose, todėl KMTP - geriausia vieta verslo pradžiai. Parkas sudaro labai geras sąlygas nedidelėms įmonėms kurti, inkubuotis. Mažoms bendrovėms ypač reikia pagalbos ir erdvės, kur jos galėtų augti ir tobulėti. Džiugu, kad KMTP labai svariai prisideda skatindamas smulkų ir vidutinį verslą.

Klaipėdos miesto savivaldybės Smulkaus ir vidutinio verslo tarybos pirmininkas

Aras Mileška

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?