Apie mus :

Naujienos

 

Tarptautinis seminaras "Valorizacijos politika ir praktika Pietų Baltijos regione"

2009-10-12

Š.m. spalio 16 d. KMTP vyko Klaipėdos mokslo ir technologijų parko organizuojamas nemokamas seminaras „Valorizacijos* politika ir praktika Pietų Baltijos regione".

*Valorizacija - tai prancūzų kalbos žodis, reiškiantis "padaryti naudingu, naudoti, eksploatuoti''. Valorizacija taip pat gali būti apibrėžiama kaip iniciatyva ir veikla, kurios imamasi siekiant padidinti tyrimų rezultatų vertę ir, bendresne prasme, padidinti žinias.

Seminaro metu buvo aptarta bei diskutuota apie mokslinių paramos tyrimų rezultatų valorizacijos problemą.

Šis seminaras yra projekto vykdomo pagal Europos Sąjungos Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos „Žiniomis paremtų idėjų valorizacija Pietų Baltijos regione (VALOR)" veiklos dalis. VALOR projektui vadovauja Meklenburgo - Vorpommerno Patentų ir Valorizacijos agentūra (Vokietija). Projekte dalyvauja 8 konsorciumo nariai iš penkių Pietų Baltijos šalių.

Seminaro pranešimai:

1. Tyrimų valorizacijos geri pavyzdžiai Europos perspektyvoje, Tobias Parikh - PVA-MV (Vokietija)

2. Mokslas prieš pelną, Dr. Arvydas Sutkus - Lietuvos inovacijų centras (Lietuva)

3. Švedijos tyrimų rezultatų komercializavimo apžvalga, Johan Engblom - Malmės universiteto Biomedicinos mokslų laboratorijos mokslų daktaras (Švedija)

4. Lenkijos tyrimų rezultatų komercializavimo situacijos apžvalga, Krzystof Dmytrowj - Technologijų ir žinių perdavimo integracijos centras, Ščecino universitetas (Lenkija)

5. Ar realu iš MTP padaryti inovacijų variklį?, Edgaras Leichteris - Žinių ekonomikos forumas (Lietuva)

6. VALOR projekto prezentacija, Robin Grankvist - PVA-MV (Vokietija)

 

Seminaro programą rasite čia...

VALOR projekto aprašymą rasite čia...

Valorizacijos apibrėžimo aprašymą rasite čia...


Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Nestovime vietoje ir džiaugiamės, kad mūsų darbas yra vertinamas, nebereikia niekam įrodinėti, kad šiuolaikinėje globalioje erdvėje gali išlikti tik tie, kurie drąsiai realizuoja inovatyvias idėjas, jas pritaiko versle. Mums svarbu, kad mūsų parko bendruomenė stiprėtų ir visi tolygiai augtume, mūsų veiklos geografija plėstųsi, o įmonės būtų patenkintos tuo, ką mes galime suteikti... Visiems, kurie su mumis kartu buvo dešimt metų, noriu padėkoti prancūzų filosofo Blezo Paskalio žodžiais „Praeitis ir dabartis - mūsų priemonės, o ateitis - visų mūsų tikslas..."

KMTP direktorė

Roma Stubrienė

Mūsų, roboto konstruktorių, draugystė su KMTP prasidėjo prieš kelerius metus. Keisčiausia, kad ne aš juos suradau, o jie mane. Kartu surengėme sumo robotų varžybas, kurios sulaukė visų susidomėjimo - prie mūsų ėjo žmonės ir klausė, kaip iš „lygios vietos" atsirado tiek daug robotų konstruktorių Klaipėdoje? Parkas mums suteikė galimybę į dienos šviesą ištraukti mūsų inžinerinius sprendimus, jais susidomi vis daugiau jaunimo. Dabar mes, parko padedami, esame žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Robotų konstruktorius

Vitalijus Rodnovas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?