Apie mus :

Naujienos

 

Ūkio ministerija skelbia konkursą "Verslo ir mokslo partnerystė 2013"

2013-10-31

Ūkio ministerija, siekdama suteikti pagreitį inovacijų plėtrai Lietuvoje, jau trečią kartą organizuoja konkursą „Verslo ir mokslo partnerystė 2013".

„Šiuo konkursu Ūkio ministerija plačiajai visuomenei pristato sėkmingus verslo ir mokslo bendradarbiavimo pavyzdžius, kurių Lietuvoje kasmet daugėja, ir vis daugiau gerų idėjų paverčiama paklausiais produktais", - sako ūkio ministras Evaldas Gustas.

Pasak ministro, Ūkio ministerija populiarindama verslo ir mokslo bendradarbiavimą, skatindama inovacijų kūrimą, mokslinių tyrimų ir technologijų plėtrą bei jų pritaikymą versle, siekia konsoliduoti verslo ir mokslo pajėgumus, kad Lietuva pasaulyje galėtų konkuruoti inovatyviais sprendimais.

Tradiciniu tapusiame konkurse kviečiami dalyvauti visi juridiniai asmenys, vykdantys mokslinių tyrimų plėtrą ir jų pritaikymą versle: įmonės, įstaigos, mokslo ir studijų institucijos, asociacijos, kitos organizacijos.

Konkursui pateiktos paraiškos bus vertinamos atsižvelgiant į verslo ir mokslo bendradarbiavimo intensyvumą, projekto metu vykdytos inovatyvios veiklos rezultatus, jų inovatyvumą, sukurto produkto ar paslaugos konkurencingumą.

Norintys dalyvauti konkurse kviečiami pateikti užpildytas paraiškos formas iki 2013 m. lapkričio 17 d. el. pašto adresu vmb@ukmin.lt arba faksu 8 706 64 762. Papildomos informacijos ir paraiškos formą rasite Ūkio ministerijos interneto svetainėje adresu www.ukmin.lt/partneryste.

Konkurso nugalėtojas bus paskelbtas ir apdovanotas tarptautinėje inovacijų konferencijoje „Vilniaus inovacijų forumas. Innovation drift 2013" gruodžio 4 d. Nugalėtojui bus įteiktas diplomas ir specialiai šiam konkursui sukurtas prizas. Verslo ir mokslo partnerystės konkursą Ūkio ministerija organizuoja nuo 2011 m.

Konkurso „Verslo ir mokslo partnerystė 2012" nugalėtoju tapo UAB „Precizika Metrology", sukūrusi linijinių matų gamybos technologijų ir poslinkių matavimo sistemą. Ji naudojama, kai reikia labai tiksliai išmatuoti linijinį ar kampinį poslinkį. Toks tikslumas reikalingas technologiniuose įrenginiuose, pavyzdžiui, automatiniuose metalo ir kitų medžiagų apdirbimo centruose, matavimo, nanotechnologijos ir daugelyje kitų įrenginių. Konkurso laimėtoja projektą įgyvendino kartu su Kauno technologijos universitetu, Vilniaus Gedimino technikos universitetu ir Fizinių ir technologijos mokslų centru.

2011 m. Ūkio ministerijos organizuotame pirmajame verslo ir mokslo partnerystės konkurse nugalėjo Lietuvos kosmetikos gamintoja UAB BIOK laboratorija. Ši įmonė, bendradarbiaudama su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu, sukūrė ir rinkai pristatė pirmąsias lietuviškas dantų pastas „Ecodenta", pagamintas naudojant pažangų kalcio kompleksą „Kalident" ir natūralias sudedamąsias dalis. Šiandien šios dantų pastos jau yra pamėgtos ir vertinamos vartotojų.

Šaltinis: www.ukmin.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Dauguma inovatyvių įmonių savo veiklą pradeda mažuose kolektyvuose, todėl KMTP - geriausia vieta verslo pradžiai. Parkas sudaro labai geras sąlygas nedidelėms įmonėms kurti, inkubuotis. Mažoms bendrovėms ypač reikia pagalbos ir erdvės, kur jos galėtų augti ir tobulėti. Džiugu, kad KMTP labai svariai prisideda skatindamas smulkų ir vidutinį verslą.

Klaipėdos miesto savivaldybės Smulkaus ir vidutinio verslo tarybos pirmininkas

Aras Mileška

Mūsų, roboto konstruktorių, draugystė su KMTP prasidėjo prieš kelerius metus. Keisčiausia, kad ne aš juos suradau, o jie mane. Kartu surengėme sumo robotų varžybas, kurios sulaukė visų susidomėjimo - prie mūsų ėjo žmonės ir klausė, kaip iš „lygios vietos" atsirado tiek daug robotų konstruktorių Klaipėdoje? Parkas mums suteikė galimybę į dienos šviesą ištraukti mūsų inžinerinius sprendimus, jais susidomi vis daugiau jaunimo. Dabar mes, parko padedami, esame žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Robotų konstruktorius

Vitalijus Rodnovas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?