Apie mus :

Naujienos

 

Ūkio ministerijoje - pramoninės biotechnologijos plėtros krypčių aptarimas

2010-06-08

Birželio 9 d., trečiadienį, Ūkio ministerijoje organizuojamas rengiamos Pramoninės biotechnologijos plėtros Lietuvoje 2011-2013 metų programosaptarimas, kuriame kviečiami dalyvauti ne tik programos rengėjai, bet ir kiti suinteresuoti asmenys.
Programa sudarys sąlygas plėtoti biotechnologijų pramonę Lietuvoje, siekiant padidinti pažangių technologijų dalį Lietuvos pramonėje. Tikimasi, kad programa bus patvirtinta šių metų vasarą.
Programa suformuluota atsižvelgiant į šiuolaikinius biotechnologijos bei pramoninės biotechnologijos apibrėžimus, o programos veiklų kryptys ir priemonės susietos su biotechnologinių procesų panaudojimu. Programoje didelis dėmesys skirtas naujų technologijų ir produktų plėtrai, naudojant biotechnologinius metodus, skatinti.
Pasak Ūkio ministerijos Inovacijų ir žinių visuomenės departamento direktoriaus dr. Almanto Danilevičiaus, ilgalaikėje perspektyvoje pramoninės biotechnologijos šaka, kurianti aukštos pridėtinės vertės produktus, taps labai reikšminga Lietuvos ūkio struktūroje. Ypač svarbu paskatinti pramoninės biotechnologijos srities įmones kurti medžiagas ir produktus iš atsinaujinančių žaliavų, panaudojant biotechnologinius metodus, bei plėtoti jų taikymo technologijas.
Pramoninės biotechnologijos plėtros Lietuvoje 2011-2013 metų programą rengia darbo grupė, sudaryta iš verslo ir mokslo atstovų. Taip siekiama užtikrinti, kad mokslo įstaigos labiau orientuotų savo veiklą į verslo poreikius ir tyrimų komercializavimą.
Pramoninė biotechnologija yra nauja, labai sparčiai auganti gamybos sritis. Pasaulinė pramoninės biotechnologijos produktų pardavimo apimtis 2007 metais siekė 100 mlrd. eurų ir užėmė 6 proc. pasaulio chemijos produktų rinkos.
Sisteminga, valstybės remiama pramoninės biotechnologijos plėtra buvo pradėta JAV 2002 metais. 2004 metais įsijungė Europos Sąjunga. Per pastaruosius 2-3 metus labai energingai plėtoti pramoninę biotechnologiją ėmėsi didžiosios besivystančios šalys: Brazilija, Indija, Kinija. Lietuva, 2007 metais pradėjusi pramoninės biotechnologijos plėtros programą, taip pat yra aktyviai įsijungusi į šį procesą.

 

Šaltinis: www.ukmin.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Mūsų, roboto konstruktorių, draugystė su KMTP prasidėjo prieš kelerius metus. Keisčiausia, kad ne aš juos suradau, o jie mane. Kartu surengėme sumo robotų varžybas, kurios sulaukė visų susidomėjimo - prie mūsų ėjo žmonės ir klausė, kaip iš „lygios vietos" atsirado tiek daug robotų konstruktorių Klaipėdoje? Parkas mums suteikė galimybę į dienos šviesą ištraukti mūsų inžinerinius sprendimus, jais susidomi vis daugiau jaunimo. Dabar mes, parko padedami, esame žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Robotų konstruktorius

Vitalijus Rodnovas

Su KMTP vykdėme ne vieną sėkmingą bendrą projektą. Tai ne tik patikimas partneris, bet ir institucija, prisidedanti kuriant naujas darbo vietas. Lietuvai šiuo metu tai itin aktualus klausimas, todėl parkas, padėdamas įsilieti į darbo rinką jaunimui, prisideda prie šalies ekonomikos stiprinimo. Linkiu, kad parko bendradarbiavimas su verslu būtų dar glaudesnis.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rinkodaros ir administracijos direktorius

Artūras Drungilas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?