Apie mus :

Naujienos

 

Ūkio ministerijos akiratyje - masinis nereikalingų licencijų naikinimas

2009-11-04

Ūkio ministerija rengiasi inicijuoti masinį nereikalingų, verslą sunkinančių licencijų ir leidimų atsisakymą. Tai šiandien po Vyriausybės pasitarimo, skirto verslo aplinkos gerinimo („Saulėtekio") klausimams, žurnalistams sakė ūkio ministras Dainius Kreivys.

Pasak ministro, jį stebina, kad Lietuvoje tebeveikianti licencijavimo sistema numato ir tokias licencijas verslui, kurių seniai atsisakyta Europoje. „Mane stebina, kad vis dar egzistuoja dešimtys licencijų, kuriomis nepagrįstai suvaržomas verslas. Imsimės masinio šių verslui užmautų apynasrių naikinimo", - sakė ūkio ministras Dainius Kreivys.

„Prieš keletą metų atliktoje specialistų analizėje buvo konstatuota, kad Lietuvoje yra įtvirtinta apie 330 licencijų ir leidimų, reikalingų įvairioms veiklos rūšims pradėti ir vykdyti. Apie 130 iš jų yra įtvirtinti Europos Sąjungos teisės aktuose, tačiau 200 Europos Sąjungoje buvo nereglamentuojami. Dalis panaikinta, tačiau to nepakanka", - įsitikinęs ūkio ministras.

Ministras pripažino, kad įvairių licencijų, leidimų atsisakymo srityje Lietuva jau šiek tiek pažengė į priekį, tačiau suvaržymų naikinimo kelyje reikalingi tolesni radikalūs žingsniai. D. Kreivys patikino, kad „Saulėtekio" komisija imsis viso licencijų sąrašo peržiūros. „Maksimali programa - palikti Lietuvoje tiek licencijų ar leidimų rūšių, kiek jų būtina pagal europinius teisės aktus. Nė vieno daugiau!" - teigė D. Kreivys.

Nereikalingo teisinio reguliavimo atsisakymas - viena iš svarbiausių ministerijos veiklos sričių, siekiant gerinti verslo sąlygas. Vien šio antradienio pasitarimui Ūkio ministerijoje veikianti Verslo aplinkos gerinimo („Saulėtekio") komisija teikė per 30 pasiūlymų. Jų įgyvendinimas veda prie šalies reitingo Pasaulio banko tyrime „Doing business" pagerinimo, o tai savo ruožtu ženkliai padidintų Lietuvos patrauklumą užsienio investuotojams. Kol kas Lietuva pagal „Doing business" bendrą verslo sąlygų indeksą užima 25-28 vietą pasaulyje (pagal „Doing business 2009" ir „Doing business 2010").

Šaltinis: www.ukmin.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Įgyvendindami pasyvių, energijos beveik nenaudojančių ir aplinkai draugiškų namų statybų projektus, sulaukiame svaraus KMTP palaikymo ir pagalbos. Pasyvūs namai - ateities namai, jiems pastatyti naudojame inovatyvius sprendimus, parkas kartu su būriu specialistų mums padeda inovacijas viešinti ir apie tai informuoti visuomenę.

Klasterio „Ecovizija“ projektų vadovas

Gediminas Butkus

Kiekvieną kartą, kai peržengiu KMTP duris, mane nepaliauja stebinti, kiek čia daug visko vyksta. Kartais pasijaučiu kaip pievoje, kurioje dūzgia labai daug bičių. Būdamas KMTP gali, regis, nieko nedaryti, tačiau vien būdamas čia, aplimpi tom žiedadulkėm - mintim, idėjom ir gera energija.

 

UAB „Grand partners“ konsultantas

Vaidas Levickis

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?