Apie mus :

Naujienos

 

Uostamiestyje vyko diskusija apie jūrinio klasterio steigimo galimybes

2011-02-24

Vasario 15 d. uostamiestyje, viešbutyje "RadissonBlu", 10 val. Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP) kartu su Klaipėdos universitetu ir Baltijos slėnio asociacija organizavo diskusiją jūrinio klasterio steigimo galimybėms ir perspektyvoms aptarti.

Klasteris - tarpusavyje ekonomiškai susijusių ir viena kitą palaikančių įmonių, orientuotų į baigtinį skaičių galutinių produktų, visuma. Tai pagal geografinį principą vienoje vietoje sukoncentruotos tarpusavyje sąveikaujančios įmonės, vykdančios bendrą veiklą.

Renginyje dalyvavo Ifor Ffowcs-Williams: tai - vienas garsiausių ekspertų pasaulyje klasterių kūrimo ir plėtros klausimais. Jis plačiai žinomas tarptautinio verslo atstovams ir yra konsultavęs tokias įtakingas organizacijas kaip Jungtinių Tautų Organizacija, Pasaulio bankas, Švedijos tarptautinė plėtros agentūra ir daugybę kitų garsių tarptautinių organizacijų bei nacionalinių ir regioninių plėtros agentūrų visame pasaulyje.

Ekspertas yra Danijos klasterių akademijos patariamojo komiteto narys, konsultuoja ir Europos klasterių priežiūros komisiją. Per pastaruosius 5 metus klasterių kūrimo ir plėtros klausimais I.F.Williams teikė konsultacijas ir mokymus daugiau nei 3 tūkst. ekonomikos ekspertų iš daugiau nei 35 šalių.

Diskusijos organizatoriai subūrė pagrindines jūrinio sektoriaus verslo asociacijas bei įmones, su tikslu - aptarti jūrinio klasterio poreikį, specializaciją ir galimą struktūrą, apibrėžti veiklos ir finansavimo gaires.

Renginio organizatoriai pažymi, kad šiuolaikinis verslo konkurencingumas globalioje rinkoje yra pagrindinis valstybės ekonominės plėtros kriterijus. Verslo konkurencingumas - tai gebėjimas kurti aukštos pridėtinės vertės prekes ir paslaugas bei jas sėkmingai parduoti tarptautinėse rinkose.

Viena efektyviausių verslo konkurencingumo skatinimo priemonių yra įmonių susivienijimas bendradarbiauti kuriant aukštos pridėtinės vertės produktą ir jį eksportuoti. Klaipėdoje vykusioje diskusijoje buvo nuspręsta, stiprinti Jūrinio slėnio sąveiką su verslu, kuriant Jūrinį klasterį Baltijos slėnio asociacijos rėmuose. Kitaip tariant renginys tapo vertinga pradžia Jūrinio slėnio atsiradimui Klaipėdoje.

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Nestovime vietoje ir džiaugiamės, kad mūsų darbas yra vertinamas, nebereikia niekam įrodinėti, kad šiuolaikinėje globalioje erdvėje gali išlikti tik tie, kurie drąsiai realizuoja inovatyvias idėjas, jas pritaiko versle. Mums svarbu, kad mūsų parko bendruomenė stiprėtų ir visi tolygiai augtume, mūsų veiklos geografija plėstųsi, o įmonės būtų patenkintos tuo, ką mes galime suteikti... Visiems, kurie su mumis kartu buvo dešimt metų, noriu padėkoti prancūzų filosofo Blezo Paskalio žodžiais „Praeitis ir dabartis - mūsų priemonės, o ateitis - visų mūsų tikslas..."

KMTP direktorė

Roma Stubrienė


Kaskart mane maloniai nustebina Parko žmonių iniciatyvumas, veržlumas, neleidžiantis sustoti, priverčiantis permąstyti sprendimus, taip reikalingas verslui. Tai yra svarbūs ir dideli darbai, visų pirma, žmonių sąmonės srityje. Sakyčiau, KMTP dėka, verslas po truputį tampa geru. Linkiu ir toliau ne mažiau sėkmingai dirbti.

Advokatų kontoros "Žlioba & Žlioba" advokatas

Arūnas Žlioba

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?