Apie mus :

Naujienos

 

Uostamiestyje vyks diskusija apie jūrinio klasterio steigimo galimybes

2011-02-11

Pranešimas spaudai                                                                     Klaipėda, vasario 11 d.

Vasario 15 d. 10 val. Klaipėdoje, viešbutyje "RadissonBlu" Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP) kartu su Klaipėdos universitetu ir asociacija "Baltijos slėnis" organizuoja diskusiją jūrinio klasterio steigimo galimybėms ir perspektyvoms aptarti.

Klasteris - tarpusavyje ekonomiškai susijusių ir viena kitą palaikančių įmonių, orientuotų į baigtinį skaičių galutinių produktų, visuma. Tai pagal geografinį principą vienoje vietoje sukoncentruotos tarpusavyje sąveikaujančios įmonės, vykdančios bendrą veiklą.

Renginyje dalyvaus Ifor Ffowcs-Williams: tai - vienas garsiausių ekspertų pasaulyje klasterių kūrimo ir plėtros klausimais. Jis plačiai žinomas tarptautinio verslo atstovams ir yra konsultavęs tokias įtakingas organizacijas kaip Jungtinių Tautų Organizacija, Pasaulio bankas, Švedijos tarptautinė plėtros agentūra ir daugybę kitų garsių tarptautinių organizacijų bei nacionalinių ir regioninių plėtros agentūrų visame pasaulyje.

Ekspertas yra Danijos klasterių akademijos patariamojo komiteto narys, konsultuoja ir Europos klasterių priežiūros komisiją. Per pastaruosius 5 metus klasterių kūrimo ir plėtros klausimais I.F.Williams teikė konsultacijas ir mokymus daugiau nei 3 tūkst. ekonomikos ekspertų iš daugiau nei 35 šalių.

Diskusijos organizatoriai siekia suburti pagrindines jūrinio sektoriaus verslo asociacijas bei įmones: tikslas - aptarti jūrinio klasterio poreikį, specializaciją ir galimą struktūrą, apibrėžti veiklos ir finansavimo gaires.

Renginio organizatoriai pažymi, kad šiuolaikinis verslo konkurencingumas globalioje rinkoje yra pagrindinis valstybės ekonominės plėtros kriterijus. Verslo konkurencingumas - tai gebėjimas kurti aukštos pridėtinės vertės prekes ir paslaugas bei jas sėkmingai parduoti tarptautinėse rinkose.

Viena efektyviausių verslo konkurencingumo skatinimo priemonių yra įmonių susivienijimas bendradarbiauti kuriant aukštos pridėtinės vertės produktą ir jį eksportuoti.

Lietuvos Ūkio ministerijos ir jos padalinių užsakyti tyrimų rezultatai pripažįsta strateginę klasterizacijos naudą šalies ekonomikai ir sutinka, kad egzistuoja informacijos ir klasterių specialistų, kurie kvalifikuotai galėtų įvertinti praktines klasterių kūrimo galimybes Lietuvoje, trūkumas. Atsižvelgiant į verslininkų ir valstybės institucijų poreikius KMTP kartu su Klaipėdos universitetu ir Baltijos slėnio asociacija, pasitelkę garsų klasterių ekspertą, kviečia jus į diskusiją.

Renginio programa

Registracija į renginį: el. paštu info@kmtp.lt arba tel. 8 46 310461.

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Galiu drąsiai sakyti, kad KMTP - ta institucija, kurioje idėjos brandinamos ne tam, kad jos liktų popieriuje ar giliai stalčiuje. Jos efektyviai realizuojamos, visada žvelgiama į ateitį, idėjoms numatomas tolimesnis kelias. Tai solidžios ir atsakingos institucijos bruožas. Kaip klaipėdietis, neabejingas dabarčiai ir, tuo labiau, ateičiai, linkiu, kad KMTP kaip buvo, taip ir būtų, vienas aktyviausių, dinamiškiausių ir kūrybiškiausių ekonomikos variklių ne tik Lietuvoje, bet ir platesnėse erdvėse.

Klaipėdos miesto meras

Vytautas Grubliauskas

Mūsų, roboto konstruktorių, draugystė su KMTP prasidėjo prieš kelerius metus. Keisčiausia, kad ne aš juos suradau, o jie mane. Kartu surengėme sumo robotų varžybas, kurios sulaukė visų susidomėjimo - prie mūsų ėjo žmonės ir klausė, kaip iš „lygios vietos" atsirado tiek daug robotų konstruktorių Klaipėdoje? Parkas mums suteikė galimybę į dienos šviesą ištraukti mūsų inžinerinius sprendimus, jais susidomi vis daugiau jaunimo. Dabar mes, parko padedami, esame žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Robotų konstruktorius

Vitalijus Rodnovas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?