Apie mus :

Naujienos

 

Uždarųjų akcinių bendrovių teisinis reguliavimas taps paprastesnis ir skaidresnis

2009-10-29

Vyriausybė pritarė Ūkio ministerijos parengtam Akcinių bendrovių įstatymo pakeitimo įstatymo projektui, kuris padėtų lengviau ir mažesnėmis laiko bei lėšų sąnaudomis įsteigti uždarąją akcinę bendrovę, suteiktų šioms įmonėms daugiau galimybių bei savarankiškumo organizuojant savo veiklą. Įstatymo projektą Seimas svarstys rudens sesijoje.

Šiuo įstatymo projektu siūloma uždarųjų akcinių bendrovių minimalaus įstatinio kapitalo dydį mažinti nuo 10 tūkst. iki 1 tūkst. litų, atsisakyti reikalavimo, kad šios įmonės gali turėti ne daugiau kaip 249 akcininkus, taip siekiant išspręsti uždarųjų akcinių bendrovių, kuriose yra daug akcininkų, akcijų perleidimo problemą. Pakeitimais taip pat siekiama sudaryti galimybes bendrovės viešus pranešimus skelbti elektroniniame leidinyje, o steigiant uždarąsias akcines bendroves privalomai nešaukti steigiamojo susirinkimo.

Be to, įstatymo projekte numatoma galimybė su bendrovės vadovu sudaryti civilinę sutartį, įtvirtinti bendrovės vadovo atsistatydinimo tvarką, nustatyti reikalavimą uždarajai akcinei bendrovei sudaryti ir juridinių asmenų registro tvarkytojui pateikti jos akcininkų sąrašą. Taip pat numatyti ir kiti pakeitimai, padėsiantys spręsti praktikoje kylančius sunkumus, susijusius su Akcinių bendrovių įstatymo nuostatų taikymu, ir pagerinti verslo aplinką.

Įstatymo projektas parengtas siekiant įgyvendinti Penkioliktosios Vyriausybės veiklos programą bei Ekonomikos skatinimo planą. Rengiant įstatymo projektą atsižvelgta į „Saulėtekio" ir „Saulėlydžio" komisijų pasiūlymus, kuriems pritarė Vyriausybė.

Registrų centro duomenimis, Lietuvoje yra įregistruota apie 75 000 uždarųjų akcinių bendrovių.

Šaltinis: www.ukmin.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Kiekvieną kartą, kai peržengiu KMTP duris, mane nepaliauja stebinti, kiek čia daug visko vyksta. Kartais pasijaučiu kaip pievoje, kurioje dūzgia labai daug bičių. Būdamas KMTP gali, regis, nieko nedaryti, tačiau vien būdamas čia, aplimpi tom žiedadulkėm - mintim, idėjom ir gera energija.

 

UAB „Grand partners“ konsultantas

Vaidas Levickis


Kaskart mane maloniai nustebina Parko žmonių iniciatyvumas, veržlumas, neleidžiantis sustoti, priverčiantis permąstyti sprendimus, taip reikalingas verslui. Tai yra svarbūs ir dideli darbai, visų pirma, žmonių sąmonės srityje. Sakyčiau, KMTP dėka, verslas po truputį tampa geru. Linkiu ir toliau ne mažiau sėkmingai dirbti.

Advokatų kontoros "Žlioba & Žlioba" advokatas

Arūnas Žlioba

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?