Apie mus :

Naujienos

 

Valstybės parama "Barclays" bus daug mažesnė nei "Barclays" Lietuvoje sumokami mokesčiai

2009-10-19

Valstybės dotacija vieno didžiausių Jungtinės Karalystės bankų „Barclays" atėjimui sudarys tik mažą dalį mokesčių, kuriuos „Barclays" sumokės Lietuvoje į valstybės ir Sodros biudžetus. Ūkio ministerijos skaičiavimais, dotacijos „Barclays" technologijų centro Lietuvoje kūrimui bus daugiau nei keturis kartus mažesnės nei bendra gyventojų pajamų mokesčio ir Sodros įmokų suma, kurią „Barclays" sumokės vien per pirmus trejus veiklos Lietuvoje metus. Be to, šios dotacijos bus išmokamos „Barclays" vėliau, nei bus gautos žymiai didesnės įplaukos į biudžetą, t.y., tik kitais metais po darbo vietų sukūrimo.

Tikslus valstybės dotacijos dydis Didžiosios Britanijos kompanijai nėra skelbtinas pagal spalį tarp Vyriausybės ir „Barclays Technology Centre Limited" įsigaliojusios investicijų sutarties sąlygas. „Valstybės parama „Barclays" prilygsta gyventojų pajamų ir „Sodros" mokesčiams, kuriuos „Barclays" sumokės į valstybės biudžetą vos per porą mėnesių esant planuojamam darbuotojų skaičiui. Panašias dotacijas užsienio investuotojams pritraukti siūlo ir kitos Europos šalys, įskaitant pagrindines Lietuvos konkurentes - Lenkiją, Čekiją, Vengriją", - sako ūkio ministras Dainius Kreivys.

Investuotojui pilnai įvykdžius savo įsipareigojimus, t.y., priėmus 250 darbuotojų, „Barclays" vien per vienerius metus sumokami gyventojų pajamų ir socialinio draudimo mokesčiai bus žymiai didesni už visą Vyriausybės suteiktos dotacijos sumą.

Pasak D. Kreivio, tuo atveju, jei „Barclays" neįvykdys savo įsipareigojimų arba įvykdys tik iš dalies, paramą arba atitinkamą jos dalį privalės grąžinti. Tačiau, Ūkio ministerijos duomenimis, „Barclays" jau per pirmus metus praktiškai turėtų įvykdyti savo įsipareigojimų dalį, būtiną gauti dotacijai.

Sutartimi „Barclays" įsipareigojo įsteigti technologijų centrą Vilniuje ir iki 2011 m. pabaigos įdarbinti ne mažiau kaip 250 aukštos kvalifikacijos technologijų specialistų. Planuojama, kad centras pilnai veikti pradės iki 2010 m. vasaros pradžios, jis bus vienas iš keturių strateginių centrų, aptarnaujančių „Barclays" banko mažmeninės ir verslo bankininkystės veiklą, teikiant paslaugas 49 milijonams klientų 28 šalyse. Kiti trys technologijų centrai įsteigti Indijoje, Singapūre ir Jungtinėje Karalystėje.

Šio technologijų centro įsteigimas Vilniuje ne tik pagerins Lietuvos ekonominį įvaizdį tarptautinėje arenoje, padidins tiesiogines užsienio investicijas, bet ir turės teigiamą poveikį eksporto rezultatams bei padės sėkmingai įgyvendinti Baltijos regiono paslaugų centro strategiją.

Šaltinis: www.ukmin.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Dauguma inovatyvių įmonių savo veiklą pradeda mažuose kolektyvuose, todėl KMTP - geriausia vieta verslo pradžiai. Parkas sudaro labai geras sąlygas nedidelėms įmonėms kurti, inkubuotis. Mažoms bendrovėms ypač reikia pagalbos ir erdvės, kur jos galėtų augti ir tobulėti. Džiugu, kad KMTP labai svariai prisideda skatindamas smulkų ir vidutinį verslą.

Klaipėdos miesto savivaldybės Smulkaus ir vidutinio verslo tarybos pirmininkas

Aras Mileška

Su KMTP aktyviai bendradarbiaujame ne vienus metus. Kartu su parku ir geoterminės šilumos jėgaine AB „Geoterma" atliekame tyrimus dėl Vakarų Lietuvoje glūdinčių geoterminio vandens išteklių panaudojimo balneologijai, gydymo tikslams, SPA procedūroms. Tikimės, kad šie bendri tyrimai paskatins efektyviau išnaudoti geoterminius išteklius mūsų krašte ir padės vystyti sveikatos turizmą.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas

Artūras Razbadauskas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?