Apie mus :

Naujienos

 

Verslo angelai pasirašė antrąją investicijų sutartį su LED gamintoju

2010-09-29

Verslo angelų fondas I (toliau - Fondas) paskelbė, kad kartu su „Verslo angelu" UAB „Etama" pasirašė antrąją investicijų sutartį su apšvietimų sistemų gamintoja UAB „Nuostabioji Technologija". UAB „Nuostabioji Technologija" yra sukūrusi energiją taupančias LED (angl. ligh-emiting diode, šviesą skleidžiantys diodai) dienos šviesos lempas, kurios efektyviai pakeičia fluorescensines lempas. Investicijos bus skirtos šios technologijos tobulinimui ir gamybos plėtrai.

Pasaulinės apšvietimo rinkos vystymosi tendencijos ir prognozės rodo, kad LED apšvietimas iki 2020-2025 m. visiškai pakeis kaitrines bei kitokias lempas. Išsivysčiusių šalių vyriausybių politikose daug dėmesio skiriama technologijoms, skatinančioms energijos taupymą, efektyvumą ir aplinkosaugą, ypatingą dėmesį skiriant LED technologijoms. Numatoma pagrindinė bendrovės produkcijos pardavimų rinka - Europos šalys.

Pasak fondo valdytojos Daivos Rakauskaitės, ši investicija atspindi stiprų Fondo interesą dalyvauti inovatyvių produktų plėtojime ir gamyboje.

„Mūsų įmonė visada rėmė ir rems investicijas į gamybą Lietuvos elektronikos pramonėje", - sako Verslo angelo UAB „Etama" direktorius Mindaugas Pališaitis.

UAB „Nuostabioji Technologija" vadovas ir savininkas Remigijus Vyšniauskas pažymi, kad bendrovė orientuojasi į inovatyvių energiją taupančių apšvietimo technologijų plėtojimą ir gamybą. „Ši investicija paspartins naujų produktų sukūrimą, tobulinimą ir jų įvedimą į rinką", - įsitikinęs R. Vyšniauskas.

Europos investicijų fondo (EIF) Regionų verslo plėtros vadovo Šiaurės Europai Graham Cope teigimu UAB „Nuostabioji technologija" yra inovatyvi bendrovė, kuri su verslo angelo pagalba siekia išnaudoti visą potencialą pasaulio rinkose. „Šis antras investicijų sandoris iliustruoja pozityvų katalizuojantį Verslo angelų fondo I poveikį Lietuvos mažoms ir vidutinėms įmonėms", - pabrėžia G. Cope.

Verslo angelų fondas I kartu su „Verslo angelais" investuoja į mažas ir vidutines Lietuvos įmones (iki 1,38 mln. litų (400.000 eurų) į vieną įmonę). Investuotojai dalinasi sukauptomis žiniomis bei patirtimi, padėdami įmonėms tobulinti verslo valdymo įgūdžius ir sėkmingai veikti ilgalaikėje perspektyvoje.

Fondas investuoja lygiomis dalimis kartu su verslo angelais. Tikimasi, kad bendros Fondo ir „verslo angelų" investicijos sudarys apie 58 mln. litų (apie 16,8 milijonų eurų), tame tarpe virš 27 milijonų litų (8 mln. eurų) yra investuojama iš JEREMIE kontroliuojančiojo fondo lėšų.

Projektas „JEREMIE kontroliuojantysis fondas" yra finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir nacionalinėmis lėšomis pagal 2007-2013 m. ekonomikos augimo veiksmų programą. Jį administruoja EIF.

JEREMIE (angl. Joint European Resources for Micro to Medium Enterprises) - bendra Europos Komisijos (DG Regional Policy), Europos investicijų banko grupės iniciatyva, kurios tikslas - pagerinti įmonėms gauti išorinių finansavimo šaltinių panaudojant dalį Europos Sąjungos struktūrinės paramos 2007-2013 m. lėšų. JEREMIE leidžia ES valstybėms narėms ir regionams dalį joms numatytų Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir nacionalinių lėšų per kontroliuojančiuosius fondus panaudoti MVĮ finansavimui lanksčiu ir inovatyviu būdu. Ši parama yra grąžintina, o lėšos bus vėl investuojamos, todėl daugiau mažų ir vidutinių įmonių gali pasinaudoti ES lėšomis.

Šaltinis: www.mesinvest.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Galiu drąsiai sakyti, kad KMTP - ta institucija, kurioje idėjos brandinamos ne tam, kad jos liktų popieriuje ar giliai stalčiuje. Jos efektyviai realizuojamos, visada žvelgiama į ateitį, idėjoms numatomas tolimesnis kelias. Tai solidžios ir atsakingos institucijos bruožas. Kaip klaipėdietis, neabejingas dabarčiai ir, tuo labiau, ateičiai, linkiu, kad KMTP kaip buvo, taip ir būtų, vienas aktyviausių, dinamiškiausių ir kūrybiškiausių ekonomikos variklių ne tik Lietuvoje, bet ir platesnėse erdvėse.

Klaipėdos miesto meras

Vytautas Grubliauskas

Su KMTP vykdėme ne vieną sėkmingą bendrą projektą. Tai ne tik patikimas partneris, bet ir institucija, prisidedanti kuriant naujas darbo vietas. Lietuvai šiuo metu tai itin aktualus klausimas, todėl parkas, padėdamas įsilieti į darbo rinką jaunimui, prisideda prie šalies ekonomikos stiprinimo. Linkiu, kad parko bendradarbiavimas su verslu būtų dar glaudesnis.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rinkodaros ir administracijos direktorius

Artūras Drungilas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?