Apie mus :

Naujienos

 

Verslo idėjų konkurse – klaipėdiečių laurai

2013-10-30

„Idėją, kuri būtų naudinga turintiems jūrinius akvariumus, galvoje brandinau jau seniai, tačiau jeigu ne verslumo konkursas START, turbūt nebūčiau taip greit ir sklandžiai jos išgryninęs. Tikiuosi, kad mano ir brolio siūloma verslo idėja prisidės populiarinant jūrinius akvariumus ir palengvins tokių akvariumų priežiūrą" , - taip apie savo idėją pasakoja klaipėdietis Tomas Lenkauskas. Jis kartu su broliu Justu pasiūlė vietoj įprastų akvariumus apšviečiančių lempų, naudoti LED apšvietimą. Ši klaipėdiečių verslo idėja jaunimo verslumo konkurse START pripažinta geriausia Lietuvoje. Klaipėdiečiai laimėjo galimybę stažuotis Suomijos Aalto universitete, Smulkiojo verslo centre.

Vaikinai teigia, kad šis verslo planas labiau orientuotas užsienio rinkoms, mat jūriniai akvariumai dėl gana sudėtingos priežiūros ir brangios eksploatacijos Lietuvoje dar nėra labai populiarūs.

„Ši verslo idėja gimė iš asmeninės patirties. Namuose turėdami jūrinį akvariumą pastebėjome jo netobulumus, tą pastebėjo mano brolis, kuriam teko dirbti Lietuvos jūrų muziejuje. Tradiciškai jūrinių akvariumų apšvietimui yra naudojamos liuminescensinės, kompaktinės lempos. Jos ne tik nėra ilgaamžės, bet ir neekonomiškos. Esame apskaičiavę, kad elektros sąnaudos naudojant LED šviestuvus yra 1,5 - 2 kartus mažesnės nei naudojant įprastas lempas, LED šviesos sukuria estetiškesnį vaizdą. Be to siūlome šviestuvus valdyti išmaniaisiais telefonais" , - apie laimėjusią verslo idėją pasakojo T. Lenkauskas, planuojantis šią idėją pradėti įgyvendinti jau kitą vasarą.

Į Suomiją stažuotis važiuos ir klaipėdietis Matas Donėla, kurio siūloma verslo idėja gali būti patraukli visiems, kurie norėtų gauti mažesnes sąskaitas už patalpų šildymą. Vaikinas pristatė modulinių termostatų, reguliuojamų per išmaniuosius telefonus galimybes.

„Gyvendamas nuosavame name pastebėjau, kad šilumos srautai pasiskirsto labai neekonomiškai - ne visi kambariai yra vienodai naudojami, kartais dalį dienos nieko nėra namuose, taigi šildyti visą namą nėra efektyvu tuo metu. Nors rinkoje siūloma įvairių komercinių sprendimų, kaip sutaupyti, pamaniau, kad mano siūlymas bus novatoriškesnis. Jau dabar po truputį judu realizavimo link, projektuoju sistemą, renku komponentus, tariuosi dėl programavimo" , - teigė M.Donėla.

Abu šie vaikinai laimėjo ne tik galimybę stažuotis Suomijoje, bet ir gavo papildomą prizą - darbo vietą Klaipėdos mokslo ir technologijų parke (KMTP), Verslo įmonių inkubatoriuje.

„Tarp penkių geriausių Lietuvos jaunimo verslo idėjų net dvi yra iš Klaipėdos. Toks pasiekimas džiugina, todėl su malonumu norime prisidėti prie šių jaunų žmonių verslumo skatinimo. Suteikdami galimybę įsikurti KMTP, jaunuoliams pažadame visokeriopai pagelbėti realizuojant savo idėjas, teikti konsultacijos, padėti jiems įsilieti į tarptautines projektines veiklas, kurios galbūt atvers galimybes jų idėjoms sklisti ir už Lietuvos ribų" , - klaipėdiečių pasiekimais džiaugėsi KMTP direktorė R. Stubrienė.

R. Stubrienė patikino, kad maloniai nustebino ir kitos projekte START dalyvavusių jaunuolių idėjos. Nors jos nepateko į geriausių penketuką, tačiau pasak parko vadovės, klaipėdiečių pasiūlytos verslo idėjos perspektyvios ir inovatyvios.

Dainius Martinkus pasiūlė dar labiau išplėsti išmaniųjų telefonų galimybes ir pasitarnauti maisto produktų pirkėjams bei tiekėjams.

„Kadangi domiuosi išmaniaisiais telefonais, sugalvojau kurti programėles telefonams. START projekto metu idėją išgryninau ir pasiūliau galimybę nuskanavus išmaniuoju telefonu maisto produkto „barkodą", iš kart gauti receptą. Mano žiniomis, šiuo metu tokių aplikacijų nėra. Išanalizavęs savo programėlės trūkumus, imsiuosi įgyvendinti savo idėją. Džiaugiuosi galėjęs dalyvauti šiame projekte, kuris man suteikė žinių apie verslumą, leido labiau suprasti, kaip išgryninti verslo idėją. Be to, šiame projekte susipažinau su naujais žmonėms ir labai turiningai praleidau laiką" , - džiaugėsi D. Martinkus.

Savo verslo idėją pasiryžęs įgyvendinti ir klaipėdietis Vytautas Urnikis. Automobilių sportu besidomintis, sportinius automobilius ruošiantis ir aptarnaujantis vaikinas, konkursui pateikė planą, kuris automobilių sporte būtų itin perspektyvus.

„Norint greičiau ir kokybiškiau pagaminti automobilių detales, reikalingos CNC staklės. Taigi, kilo idėja pačiam pasigaminti CNC plazmos pjaustyklę, skirtą metalo pjaustymui. Turint tokią pjaustyklę, galima greičiau, kokybiškiau pagaminti daug daugiau gaminių. Nors konkurso ir nelaimėjau, net neabejoju, kad šią idėją man pavyks įgyvendinti, mat paklausa tikrai yra didžiulė" , - teigė V. Urnikis.

2011 metų pabaigoje prasidėjęs START apjungė penkias šalies aukštąsias mokyklas bei mokslo ir technologijų parkus. Daug naudingų finansinių, rinkodaros, ekonominių žinių gavo 125 projekte dalyvavę studentai.

Parengė Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas

Daugiau informacijos apie projektą "START": www.pradejau.lt

 

 

 

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP


Kaskart mane maloniai nustebina Parko žmonių iniciatyvumas, veržlumas, neleidžiantis sustoti, priverčiantis permąstyti sprendimus, taip reikalingas verslui. Tai yra svarbūs ir dideli darbai, visų pirma, žmonių sąmonės srityje. Sakyčiau, KMTP dėka, verslas po truputį tampa geru. Linkiu ir toliau ne mažiau sėkmingai dirbti.

Advokatų kontoros "Žlioba & Žlioba" advokatas

Arūnas Žlioba

Įgyvendindami pasyvių, energijos beveik nenaudojančių ir aplinkai draugiškų namų statybų projektus, sulaukiame svaraus KMTP palaikymo ir pagalbos. Pasyvūs namai - ateities namai, jiems pastatyti naudojame inovatyvius sprendimus, parkas kartu su būriu specialistų mums padeda inovacijas viešinti ir apie tai informuoti visuomenę.

Klasterio „Ecovizija“ projektų vadovas

Gediminas Butkus

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?