Apie mus :

Naujienos

 

Verslo mentorystė - raktas į sėkmę

2010-08-27

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP) toliau aktyviai vykdo vadinamosios verslo mentorystės tinklo plėtrą pritraukiant vis daugiau sėkmingų uostamiesčio verslininkų dalintis savo patirtimi su pradedančiaisiais.

Vasaros pradžioje KMTP jau vyko antrą kartą organizuojamos verslininkystės savaitės renginys "Aš moku augti! Lyderių pamokos".

Praktinio seminaro metu įvairių verslo šakų atstovai, įmonių vadovai dalijosi patirtimi ir savo patarimais mokė pradedančiuosius verslininkus įvairių niuansų: pavyzdžiui, kaip kurti verslą, išsilaikyti rinkoje, valdyti komandą ir kt.

Tęsiant šią gražią tradiciją kviečiami visi, kurie ruošiasi vystyti verslą arba mąsto apie tai kreiptis į KMTP. Ši institucija pasiryžusi padėti bei tarpininkauti siekiant gauti žinių ir patarimų iš Vakarų Lietuvos verslo mentorių.

Mentorystės idėja

Verslo mentorystė yra ilgalaikis bendradarbiavimas, kuris paremtas principu, kada versle jau pasiekę aukštumas, turintys didelę patirtį žmonės skatina augti ir moko pradedančiuosius. Bendradarbiavimas paremtas iš anksto numatytu planu su specifiniu turiniu, kuris patenkina asmenybės augimo poreikius, padeda pilnai atskleisti potencialą ir turi naudos visiems partneriams: mentoriui ir ugdytiniui.

Remiantis mentorystės idėja nėra siekiama nurodyti teisingus sprendimus, o tik padedama pradedantįjį verslininką nukreipti teisinga linkme. Tai - palaikomasis, mokomasis ryšys tarp labiau patyrusio asmens, kuris dalijasi žiniomis, patirtimi ir išmintimi bei kito asmens, kuris pasiruošęs tobulėti, priimti šiuos pasikeitimus, pagerindamas savo profesinę kelionę.

Mentorius - tai žmogus, padedantis atrasti tikėjimą savimi, suprasti, kad nepaisant įvairių kliūčių ir nesklandumų galima rasti išeitį iš padėties.

Vertybė - patirtis

Tad siekiant vystyti verslumą Klaipėdos krašte KMTP subūrė mentorių kolektyvą: jis pasiruošęs konsultuoti tuos, kurie nori kurti ir vystyti savo verslo idėją.

Tarptautiniai ekspertai pabrėžia, kad joks verslo lyderis negali tikėtis sėkmės, jei nesugeba tapti puikiu verslo mentoriumi. Todėl KMTP organizuojami praktiniai seminarai apie mentorystę turėtų būti aktualūs ir patyrusiems verslininkams.

Svarbu pabrėžti, kad pradedantysis verslininkas tampa vadovu, todėl atsakomybę pačiam ir tenka prisiimti. Patarti, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, šalia nebus nei vadovo, o neretai - nei kvalifikuoto darbuotojo. Šiuo tikslu ir sukurtas verslo mentorių tinklas. Verslo mentoriai gali nurodyti naudingą kryptį, įkvėpti emociškai, konsultuoti.

Dar vienas niuansas: šiuolaikiniame moderniame ir žinių visuomenės pasaulyje informacijos srautai apie pokyčius rinkoje, ekonomiką yra ypač dideli ir dinamiški. Neretai įvairi informacija gali būti arba klaidinanti, arba nepakankamai analitinė, atspindinti realią situaciją. Tokiu atveju ypač naudinga būti užmezgus kontaktus su verslo mentoriumi, kuris patartų dėl patikimų informacijos šaltinių.

Pradedantysis verslininkas gali daryti klaidų, o įsitraukus į mentorystės tinklą patyrę verslo konsultantai yra ypač naudingi. Jie nurodo, kokių klaidų nedaryti, remdamiesi savo patirtimi. Tad pradedantieji turi puikius šansus mokytis ne iš savo, o iš kitų klaidų. Arba pasinaudoti tomis idėjomis ir darbais, kurie buvo sėkmingi.

Ypač svarbus momentas mentorystės procese yra galimybė išplėsti ir įtvirtinti verslo bendradarbiavimą. Savaime aišku, kad pradedantysis verslininkas neturi daug pažinčių ir ryšių, o jam padedantis mentorius turi. Tad per jį galima bandyti įsitvirtinti būsimų partnerių rate, išplėsti potencialių klientų ratą.

Taigi dalyvaujant verslo mentorystėje tiek pradedantieji, tiek patyrę verslininkai gauna tiesioginę naudą. Pirmieji įgyja neįkainojamų žinių, o mentoriai dalydamiesi patirtimi užtikrina verslo bendruomenės gyvavimą, ekonominę regiono plėtrą.

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP


Kaskart mane maloniai nustebina Parko žmonių iniciatyvumas, veržlumas, neleidžiantis sustoti, priverčiantis permąstyti sprendimus, taip reikalingas verslui. Tai yra svarbūs ir dideli darbai, visų pirma, žmonių sąmonės srityje. Sakyčiau, KMTP dėka, verslas po truputį tampa geru. Linkiu ir toliau ne mažiau sėkmingai dirbti.

Advokatų kontoros "Žlioba & Žlioba" advokatas

Arūnas Žlioba

Kiekvieną kartą, kai peržengiu KMTP duris, mane nepaliauja stebinti, kiek čia daug visko vyksta. Kartais pasijaučiu kaip pievoje, kurioje dūzgia labai daug bičių. Būdamas KMTP gali, regis, nieko nedaryti, tačiau vien būdamas čia, aplimpi tom žiedadulkėm - mintim, idėjom ir gera energija.

 

UAB „Grand partners“ konsultantas

Vaidas Levickis

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?